مسیر سبز
مسیر سبز

جدیدترین اظهارنظرهای رضا صادقی در تلویزیون تماشا: رضا صادقی که

جدیدترین اظهارنظرهای رضا صادقی در تلویزیون 
 تماشا: رضا صادقی که

جدیدترین اظهارنظرهای رضا صادقی در تلویزیون
تماشا: رضا صادقی که شامگاه ششم بهمن ماه در برنامه دستان سخن می گفت، در سخنانی مفصل با مجری این برنامه درباره تجربه سینمایی اش و اینکه آیا باز هم در این وادی حضور خواهد داشت، گفت: «برنامه، «بی خداحافظی» فیلم زندگی رضا صادقی نبود و من هم دوست نداشتم که این اتفاق بیفتد زیرا درون رضا صادقی معمایی است که نباید حل شود. دوست داشتم یک یادگاری تصویری و یک تجربه متفاوت برای خودم داشته باشم. شاید به مخاطب القا شود که این زندگی من است اما اینگونه نیست.

سمی که یک هنرمندن را به دلیل اجرا نکردن، مجوز نگرفتن و روی صحنه نبودن از بین می برد، خیلی کمتر از سمی است که نزدیکان به او وارد می کنند. قصه رضا صادقی در فیلم هم دقیقا همین بود. احمد امینی، محمدرضا فروتن و پیام دهکردی کمک های زیادی به من کردند، در حالی که من معتقد بودم این کار من نیست و سینما برایم یک اژدهای 30 سر بود اما آنها تلاش کردند تا من را با این صحنه آشنا کنند. آنها صبوری کردند و من را برای کار آماده کردند.»این هنرمند در پاسخ به سوالی درباره اینکه هنرمندان سینما و موسیقی اوضاع آشفته ای را در عرصه هنر به وجود آورده اند، اظهار کرد: «باید بگویم که در این زمینه استثناهایی نیز وجودداشته است. برای مثال شهاب حسینی یک مجری بود اما بعدها بازیگر خوب این مملکت شد، در حالی که من خودم علاقه ای به ماندن در سینما ندارم. اگر سینما تو را بخواهد، حتی برای یک لحظه تو را صدا می کند اما اگر خودت به سمتش رفتی یعنی مهمان ناخوانده هستی.»

صادقی در بخش دیگری از این گفت و گو درباره اظهارات جدید میرزمانی مبنی بر سخیف شدن ترانه های پاپ بیان کرد: «دنیای موسیقی دنیای سلیقه است. البته اگر در حال حاضر بخواهم فقط در اندیشه مجوز آلبومم باشم، می گویم میرزمانی درست می گوید اما اگر قرار باشد کارم را ادامه دهم، باید بگویم مقداری با او اختلاف سلیقه دارم. مگر نه این است که مولانا می گوید؛ دولت عشق آمد و من دولت پاینده شدم.»

او با استناد بر این سخن مولانا گفت: «شاید منظور میرزمانی فضای سخیفی است که گاهی در مورد عشق به وجود می آید اما برای عشق زمینی باید از چه کسی استعانت گرفت تا به خود او رسید. من نمی توانم بدون هیچ تجربه سطحی به سمت خداوند برسم، پس باید تجربه هایی در این راستا داشته باشم.»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید