مسیر سبز
مسیر سبز

جزئیات پرداخت دیه دانش آموزان شین آباد خبرگزاری ایسنا: توکل

جزئیات پرداخت دیه دانش آموزان شین آباد
خبرگزاری ایسنا: توکل حیدری در خصوص جزییات پرونده آتش‌سوزی مدرسه در روستای شین‌آباد گفت: دادستان در شهرستان پیرانشهر پرونده‌ای را بدون داشتن هیچ گونه متهمی تشکیل داده است که اگر در آینده شکایتی صورت گرفت و یا مقصر معرفی شد ما نسبت به دلایل و مدارک نقصی نداشته باشیم، لذا در این راستا در حال جمع‌آوری مدارک و نظریات کارشناسان هستیم.

وی ادامه داد: تحقیقاتی از مسوولان مدارس نیز صورت گرفته و در پرونده درج شده است، همچنین تاکنون کسی از اولیای دانش‌آموزان مصدوم شکایتی ارائه نکرده است و این افراد در حال مداوای عزیزان خود هستند.

حیدری بیان کرد: دولت تمام خسارت‌های مربوط به درمان، دیه و مسائل مالی این دانش‌آموزان را به صورت نقد پرداخت می‌کند و دیگر نیازی نیست که این عزیزان به دستگاه قضایی برای مطالبه دیه و خسارت‌های درمان مراجعه کنند.

رییس دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: پرونده این حادثه در حال تکمیل در دادسرای پیرانشهر است و اگر در آینده اولیای دانش‌آموزان طرح شکایت کردند و خواستار تعقیب شخصی شدند، دلایل و مدارک جمع‌آوری شده در پرونده موجود است. اما تا امروز نه به کسی، به عنوان متهم تفهیم اتهام شده و نه کسی از اولیای دانش‌آموزان شکایتی طرح کرده است.

حیدری با بیان این‌که «دولت در حال پرداخت دیه به مصدومان حادثه آتش‌سوزی است» تصریح کرد: با توجه به جلسات شورای تامین اجتماعی استان، کمک‌های مالی از سوی دولت صورت گرفته است تا مصدومان در خصوص درمان و جبران نقص زیبایی مشکلی نداشته باشند.

رییس دادگستری آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان کرد: وضعیت مصدومان رو به بهبودی است. لذا هزینه اقامت این عزیزان در شهر تبریز پرداخت می‌شود تا مشکلی متوجه آنان نشود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید