مسیر سبز
مسیر سبز

جزییات هشتمین جلسه دادگاه کهریزک خبرگزاری مهر: هشتمین جلسه محاکمه

جزییات هشتمین جلسه دادگاه کهریزک
خبرگزاری مهر: هشتمین جلسه محاکمه قضات تعلیق شده ماجرای کهریزک دقایقی قبل در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد.

دقایقی قبل با حضور اولیای دم قربانیان و وکلای آنها متهمان و وکلای شان هشتمین جلسه دادگاه به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی و با حضور 4 قاضی مستشار آغاز شد.

در حالی که طرفین پرونده احتمال می دادند امروز آخرین جلسه دادگاه باشد  قاضی مدیرخراسانی گفته 3  جلسه دیگر از دادگاه باقی مانده است

رئیس دادگاه در دو جلسه قبل نیز بدون اطلاع طرفین برخی افراد از جمله مدیرکل سازمان زندان های استان تهران، معاون سابق نظارت بر زندان های دادسرای تهران و 4 تن از بازداشتی های کهریزک را به دادگاه احضار کرده بود.
آنچه در هفت جلسه قبل گذشت جلسه اولقرائت کیفرخواست متهمان و طرح شکایت برخی از اولیای دمجلسه دومادامه شکایت اولیای دم و آغاز دفاعیات سعید مرتضویجلسه سومپایان دفاعیات دادستان سابق تهرانجلسه چهارمدفاعیات علی اکبر حیدری فر و وکیلشجلسه پنجمدفاعیات وکیل قاضی حداد متهم ردیف سوم پروندهجلسه ششمحضور معاون سابق نظارت بر زندانهای دادسرای تهران به عنوان گواهجلسه هفتمحضور مدیرکل سازمان زندانهای استان تهران و 4 بازداشتی کهریزک در دادگاه
قاضی حداد یک عذرخواهی بدهکار است/ سوال از مطلع درباره بازداشت های کهریزک

روح الامینی با اشاره به رضایت از روند رسیدگی به پرونده کهریزک گفت: از نظر اخلاقی قاضی حداد یک عذرخواهی به شکات بدهکار می باشد.

 وی پس از هشتمین جلسه دادگاه در جمع خبرنگاران گفت:  متاسفانه یکی از خبرگزاری ها مطالب ارایه شده را به صورت ناقص منتشر می کند. این خبرگزاری ها از بیت  المال بودجه دریافت می کنند و نباید مطالب را به صورت ناقص انتشار دهند.

پدر یکی از قربانیان کهریزک ادامه داد: روند  دادگاه روند خوبی است و هر روز این روند بهتر می شود. در حال حاضر نیز به شفافیت خوبی رسیده است. امروز معاون بازرسی فاتب که از محکومان داد گاه نظامی است در دادگاه حاضر شد و به سوالات قاضی پاسخ داد.

وی در خصوص عدم حضور قاضی حداد در دادگاه نیز اظهار داشت: وی از نظر اخلاقی باید در دادگاه حاضر می شد زیرا یک عذرخواهی به ما بدهکار است.

مطلع درباره بازداشتگاه کهریزک صحبت کرد

پدر مرحوم جوادی فر از قربانیان کهریزک نیز امروز برای اولین بار در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره دادگاه قضات تعلیق شده گفت: تا حالا روند دادگاه برای ما راضی کننده بود و به احتنمال قوی تا دو جلسه دیگر تمام می شود.  امروز به خاطر اینکه نوبت دفاع مرتضوی نبود روند دادگاه نیز آرام و هیچ اعتراضی در آن وجود نداشت.

وی درباره یک مقام پلیس که در دادگاه حاضر شده بود نیز گفت:  قاضی از وی درباره بازداشت های صورت گرفته و بازداشتگاه کهریزک سوال کرد اما ما نمی توانیم به جزئیات آن اشاره کنیم.

جوادی فر درباره عکس های ادعایی از سوی حیدری فر نیز گفت: وی ظاهراً گفته که این عکس ها را دارم اما تا الان ما آنها را ندیده ایم و در خصوص حرف هایی که درباره ما زده شده است وکیل مان موضوع را پیگیری می کند.

حیدری فر روز قیامت عکسها را می دهد / جلسه بعدی 25 اردیبهشت

وکیل اولیای دم مرحوم جوادی فر از برگزاری جلسه بعدی دادگاه کهریزک در روز چهارشنبه 25 اردیبهشت خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح نیک بخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز دادگاه مختص به شکات بود و اولیای دم و وکلای آنها به طرح شکایت پرداختند. سرهنگ فلاح از نیروی انتظامی نیز به عنوان مطلع در دادگاه حاضر شد و یک سری مسائل را بیان کرد.

وی در خصوص حضور قاضی حداد برای آخرین دفاع گفت: اگر قاضی تشخیص بدهد که بیاید حتما باید در دادگاه حاضر شود. اگر قاضی حداد در برابر احضار به دادگاه مقاومت کند رئیس شعبه می تواند وی را جلب کند.

وی در خصوص اظهارات حیدری فر درباره قانونی بودن بازداشتگاه کهریزک نیز اظهار داشت: اگر آقای حیدری فر مرجع تشخیص برای قانونی بودن بازداشتگاه کهریزک بود الان اینجا قرار نداشت.

نیک بخت خاطر نشان کرد: امروز قاضی مدیر خراسانی کمترین تذکر را در طول دادگاه داد زیرا نوبت به صحبت های مرتضوی نبود.

وی افزود: اگر کسی مطالب دادگاه غیر علنی را انتشار دهد بر اساس ماده 6 قانون مطبوعات تحت تعقیب قرار می گیرد به همین دلیل ما نمی توانیم جزئیات دادگاه را فاش کنیم.

نیک بخت درباره عکس هایی که حیدری فر از آن حرف زده بود اظهار داشت: حیدری فر روز قیامت این عکس ها را به دادگاه ارائه خواهد کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید