مسیر سبز
مسیر سبز

جستجو برای یافتن 7 ایرانی در دریای عمان ایرنا: براساس

جستجو برای یافتن 7 ایرانی در دریای عمان
ایرنا: براساس گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، یک فروند لنج باری حامل پالت سنگ با ۱۰ نفر سرنشین که روز یکشنبه (هشتم تیر) از بندر جاسک عازم بندر مسقط در کشور عمان بود به دلیل عدم بارگیری صحیح در لنج، در آب های ساحلی جاسک واژگون شد و سرنشینان آن مفقود شدند.
 
فرهمند پسران روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ادامه داشتن عملیات جست و جو و نجات برای یافتن سرنشینان مفقود شده این شناور بیان داشت: از عصر روز گذشته (دوشنبه) تا کنون در هماهمانگی با گارد ساحلی کشور عمان ، پیام های مخابراتی لازم مخابره می شود.
 
وی با اشاره به بسیج تمام امکانات تجسس و نجات دریایی برای یافتن هفت سرنشین مفقود شده این لنج باری افزود: یک فروند بالگرد نیز برای انجام گشت هوایی صبح امروز (سه شنبه)به موقعیت حادثه اعزام شد.
 
پسران با اشاره به پیدا شدن یکی از سرنشینان این موتورلنج باری در صبح سه شنبه اظهار کرد: با هماهنگی صورت گرفته با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، قرار است دو نفر دیگر از سرنشینان این شناور که روز گذشته (دوشنبه)توسط یک کشتی یونانی از دریا نجات یافته بودند تحویل گرفته شوند.
 
وی گفت:همچنین هماهنگی لازم برای همکاری در عملیات تجسس و نجات با نیروی دریایی سپاه، دریابانی و همچنین شناورهای عبوری از منطقه ای که حادثه در آن رخ داده، انجام شده است. این حادثه را سرنشینان نجات یافته توسط کشتی یونانی در تماس با برج کنترل بندر جاسک حدود ۲۰ ساعت بعد از سانحه اطلاع داده بودند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید