هر روز!
هر روز!

جشنواره ملی گردوی بافت برگزار شد + تصاویر : جشنواره

جشنواره ملی گردوی بافت برگزار شد + تصاویر : جشنواره

جشنواره ملی گردوی بافت برگزار شد + تصاویر
: جشنواره ملی گردوی بافت برگزار شد + تصاویر
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اقطاع؛ پنجمین جشنواره ملی گردو به میزبانی شهرستان بافت، قطب تولید گردو در کشور برگزارشد، این جشنواره با حضور برخی مسوولین استان، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مسوولین شهرستان برگزار شد.
به گزارش : این جشنواره با اجرای برنامه های مختلف ورزشی، از قبیل گردوبازی و کشتی کویری اجراشد، با استقبال گسترده مردم همراه بود، بر پایی سیاه چادر عشایر، برپایی ۴۰غرفه محصولات و سوغات محلی و اجرای موسیقی و بازیهای بومی و محلی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
همچنین طی برنامه ریزی اداره ورزش و جوانان شهرستان بافت به نفرات برتر مسابقات بومی و محلی مختلف نیز گردو اهداشد، اهدا ۶۰کیلوگرم گردو به نفر اول مسابقات کشتی کویری یکی از شاخص ترین اقدامات موثر در معرفی محصول گردوی شهرستان بود و همچنین به ترتیب به نفرات دوم و سوم ۵۰و ۴۰کیلو گرم گردو اهدا شد.
جشنواره ملی گردو هرساله به میزبانی شهرستان گردوخیز بافت در استان کرمان برگزار میشود که امسال نیز پنجمین دوره این جشنواره برگزار شد.
شهرستان بافت بزرگترین تولید کننده گردوی استان با ۱۲هزارتن محصول و بیشترین سطح زیر کشت باغات گردو در سطح کشور با ۷۵۰۰هکتار و دارای رتبه دوم میباشد .
حضور مهمانان استانهای همجوار همچون بندرعباس، سیستان و بلوچستان و شهرستانهای استان بر شور و نشاط بیشتر این جشنواره افزود و این هجوم گسترده مهمانان به شهرستان خوش آب و هوای و گردشگری بافت نشان از موقعیت گردشگری خول شهرستان دارد.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید