هر روز!
هر روز!

جلب رضایت همسر، به همین راحتی! احساس رضایت از رابطه

جلب رضایت همسر، به همین راحتی! 
 احساس رضایت از رابطه

جلب رضایت همسر، به همین راحتی!
احساس رضایت از رابطه و این که همسران احساس کنند نیازهای آن ها دیده می شود، به آن ها پاسخ داده می شود و نقش مهمی در خانه به آن ها محول شده است، می تواند آن ها را به ادامه زندگی دلگرم کند. با توجه به این نکات این دلگرمی را در همسرتان ایجاد کنید.


برخی مهارت های ساده اثر زیادی روی کیفیت رابطه ما دارند، مثلا گوش دادن فعال یکی از این مهارت هاست. سعی کنید از این مهارت در رابطه تان استفاده کنید. به حرف های همسرتان با دقت گوش دهید، تمام توجه خود را در زمان صحبت او متوجه اش سازید، پیش داوری نکنید و از بازخوردهای مناسب برای نشان دادن توجه تان استفاده کنید.
 
 
نکته های دیگر را هم در ادامه بخوانید:
به همسرتان احترام بگذارید : یکی از ساده ترین راه ها صدازدن همسر به شکلی محترمانه است. یادتان باشد خیلی از اوقات رفتارهای بی ادبانه تند از رفتارهای ساده تری شروع می شود. وقتی به خودمان اجازه می دهیم همسرمان را به شکلی غیرمودبانه صدا بزنیم، عجیب نخواهد بود اگر بعد از مدتی از عبارات بدتر استفاده کنیم!
 
بچه ها را مقابلش قرار ندهید : به بچه های تان یاد دهید، به پدرشان باید احترام بگذارند؛ البته منظور از این یاد دادن سخنرانی برای بچه ها نیست. از قدیم گفته اند، «احترام امام زاده را متولی نگه می دارد»؛ با احترام برخورد کردن شما مهم ترین نکته در آموزش این احترام است. البته در مواردی که بچه ها برخوردی اشتباه دارند، نوع برخورد شما و نشان دادن ناراحتی به اندازه و به شکلی صحیح می تواند از تکرار آن جلوگیری کند.
 
قول هایش را عملی کنید : اگر همسرتان به بچه ها قولی داده، سعی کنید برای عملی شدن قول، تلاش خودتان را بکنید، هر چند چندان هم موافق آن نباشید. اگر قرار باشد همسرتان به بچه ها چیزی بگوید و شما چیزی دیگر، در طولانی مدت جدا از عوارض بدی که این برخورد روی بچه ها دارد، در رابطه بچه ها و شما و همسرتان هم اثر می گذارد. به این موضوع مشکلاتی که برای رابطه 2 نفری شما هم ایجاد می کند را اضافه کنید.
 
جلوی دیگران او را سرزنش نکنید : همه ما ایراداتی داریم، تذکر در مورد ایراد نیز اتفاق عجیبی نیست که پیش نیاید. اصلا وقتی ما همسرمان را دوست داشته باشیم، درست این است که به او این موارد را به شکلی زیبا متذکر شویم اما هیچ وقت این کار را جلوی دیگران انجام ندهیم بیان ایرادات جلوی دیگران در بیشتر موارد جز تحقیر معنای دیگری برای همسر ما ندارد. کاری که البته تاثیر مثبت چندانی نیز به دنبال نخواهد داشت.
در مورد آینده زندگی مشترک تان با امید صحبت کنید. برنامه هایی برای آن داشته باشید و با همسرتان در مورد آن صحبت کنید. فقط یادتان باشد لازم نیست زیادی جدی وارد بحث در مورد آینده شوید؛ این قدر که در مورد 20 سال بعد دعوای تان شود که اسم نوه تان چه باشد بهتر است!
مشکل تان را با او درمیان بگذارید : اگر شاغل هستید، اگر درس می خوانید، اگر در بخش های دیگر زندگی تان با مشکلی روبه رو می شوید، بد نیست بعضی مواقع با همسرتان مشکلات تان را در میان بگذارید. شاید بگویید این کار را انجام می دهید اما این بار متفاوت از سایر موارد این کار را انجام دهید. با او در مورد مشکلات تان صحبت کنید، بگذارید پیشنهاد دهد و از پیشنهادهای او استقبال کنید.
 
خطاهایش را بزرگ نبینید : بزرگ نکردن خطاهای همسرتان از جمله مواردی است که بهتر است به آن توجه داشته باشید. اگر همسرتان مرتکب خطایی شده که چندان هم وحشتناک نیست، زمانی که خودش نیز پشیمان شده و سعی در جبران آن دارد، در عوض منت گذاشتن، او را سریع ببخشید. یادتان باشد طول دادن فرآیند بخشیدن و منت گذاشتن و خلاصه نازکردن شما، در بسیاری از مواقع می تواند تنها باعث آسیب به عزت نفس او و احساس کوچک شدنش شود.
 
به خانواده اش احترام بگذارید : حتی اگر با خانواده همسرتان اختلاف نظرهای زیادی دارید و سابقه خوبی نیز در رابطه شما با آن ها وجود ندارد، باز سعی کنید به آن ها احترام گذاشته و همسرتان را برای قطع رابطه با آن ها تحت فشار نگذارید. احترام به خانواده همسر، در واقع احترام به خود او نیز هست. اگر خاطرات تلخ زیادی دارید، فقط همین نکته را در ذهن داشته باشید که لازم نیست عاشق آن ها باشید اما می توانید برخوردی انسانی و محترمانه با آن ها داشته باشید؛ رابطه ای که در نهایت به نفع شما نیز خواهد بود.

مدام گله نکنید : سعی کنید زمان حضور همسرتان را تنها به بیان مسائلی که داشتید، مشکلاتی که باید او در اسرع وقت حل کند، بیان انتقادات و نارضایتی ها و مواردی از این دست پر نکنید. این کار باعث می شود برای خود شما نیز حضور همسر به معنی مسائل تنش زا و ناخوشایند شود، علاوه بر این که برای همسرتان نیز حضور در خانه و همنشینی با شما به معنی تنش و ناراحتی می شود. سعی کنید توازنی بین بیان مسائل خوشایند و ناخوشایند برقرار کرده و به ویژه در ابتدای حضور همسرتان در خانه، محیطی آرام برقرار کنید.
خشم تان را کنترل کنید : بسیاری از ما زمانی که عصبانی می شویم  دیگر فراموش می کنیم چه کاری خوب است، چه کاری بد. معمولا برخوردهای ما تند بوده و چندان کنترلی نیز روی آن ها نداریم. این نقطه ضعف البته قابل برطرف کردن است؛ کافی است در کلاس هایی که به منظور مدیریت خشم در مراکز مشاوره یا فرهنگسراها برگزار می شود شرکت کنید تا به این ترتیب بتوانید عصبانیت خود را به شیوه ای درست بیان کنید؛ شیوه ای که نه به شما آسیب برساند، نه به همسرتان و نه به رابطه بین شما!
 
به زبان بی زبانی حرف نزنید: یکی از اشتباهاتی که همسران زیادی درگیر آن هستند، باورهای اشتباه شناختی است. یکی از این باورهای اشتباه این است که همسر ما باید از نیازهای ما بدون این که ما آن ها را بیان کنیم، خبر داش

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید