مسیر سبز
مسیر سبز

جلوه‌هایي از هنر ايراني نمايشگاه بين‌المللي صنايع‌دستي

جلوه‌هایي از هنر ايراني 
 

 
 
 نمايشگاه بين‌المللي صنايع‌دستي

جلوه‌هایي از هنر ايرانينمايشگاه بين‌المللي صنايع‌دستي از 19 تا 27 خرداد ماه در تهران برگزار شد؛ افراد زيادي از سراسر ايران و همچنين ساير كشورها در اين نمايشگاه حضور داشتند و جلوه‌هايي از هنر ريشه‌دار و چشم‌نواز ايراني را به نمايش گذاشتند. گزارش تصويري ايده‌آل از ديدني‌ترين و رنگارنگ‌ترين نمايشگاه اين چند وقت اخير را ببينيد
اين گيوه‌هاي رنگارنگ علاوه بر زيبايي به ‌دليل  جنس‌شان كه بي‌نهايت نرم و سبك است طرفداران زيادي براي خود پيدا كرده بودند.
اين كوله‌پشتي‌هاي دست‌ساز با رنگ‌هاي گرم و شاد، زيبايي جالب توجهي دارند. اگر از طرفداران استفاده از كوله هستيد، مي‌توانيد با خيال راحت وسايل‌تان را در آن جا دهيد زيرا هم جادار هستند، هم محكم و هم يادآور هنر ايراني.
اين هم يك ابتكار نو و جالب توجه؛ استفاده از بافت روي ظروف چوبي يا سفالي شكل كه به طرز قابل توجهي زيبا و چشمگير است.
در ميان ايرانيان خاتم‌كاري هميشه طرفداران زيادي داشته است و به دليل طراحي كلاسيك و ساخت ويژه‌اش نفيس بودن را مي‌توان به وضوح در آن مشاهده كرد.
امسال نه تنها فيروزه بلكه رنگ فيروزه‌اي هم بيشتر از هميشه مورد توجه است. اين سفال‌هاي فيروزه‌اي رنگ هم به‌صورت تزئيني و هم به‌صورت كاربردي قابليت استفاده دارند.
اين كيف پول‌هاي زيبا كاملا دست دوز هستند و در آن‌ها يا از چرم استفاده شده ‌يا الياف طبيعي ديگر كه با دوخت و رنگ‌آميزي زيبا در اختيار بازديد‌كنندگان قرار گرفت.
اين كاشي‌هاي معرق كاري شده زيبا وقتي كنار هم قرار مي‌گيرند، مي‌توانند جلوه‌اي صد چندان به ديوار‌هاي خانه يا در‌هاي اتاق‌ها ببخشند. اين شكل ديوار خانه شما را كاملا متفاوت مي‌كند.
اين لباس‌هاي كودك محلي با رنگ‌هاي متنوع و شاد توجه بزرگ‌ترها را هم به‌خودش جلب كرده بود چه برسد به بچه‌ها. جاي يكي از اين لباس‌ها در كمد لباس كودك‌تان خيلي خالي است.
تركيب برنج و فيروزه به اين اشيا زيبايي خاص داده است. اين كار كه فيروزه كوبي نام دارد چشم‌هاي زيادي را به سوي خود جلب كرده بود. كاربرد‌هاي آن هم فقط به تزئين ختم نمي‌شود شما مي‌توانيد در شرايط مختلف با اطمينان از اين‌كه به راحتي زيبايي و جلوه اوليه خود را از دست نمي‌دهند از آن‌ها استفاده كنيد.
بدون هيچ توضيح اضافه‌اي؛ اين بزرگ‌ترين پته جهان است كه به دست ايرانيان ساخته شده و در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته شد.
اين گليم بافي‌هاي رنگارنگ كاربردهاي زيادي دارند. از آن‌ها مي‌توانيد به‌عنوان پادري، بالش‌هاي كوچك روي مبل، تخت يا براي پوشش كف  اتاق فرزندتان استفاده كنيد. رنگ‌هاي شاد و متنوع آن‌ها هم فضا را گرم‌تر و دوست‌داشتني مي‌كند.
اين زيورآلات دست‌ساز تنها بخشي از زيورآلاتي است كه در نمايشگاه وجود داشت. در ساخت اين زيورآلات از هنر دست و سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي استفاده شده است.
حكاكي روي سنگ هم زيبايي ويژه و خاص خود را دارد و هم به دليل اين‌كه كار دست است ارزش بالايي دارد.
در ساخت اين پادري ها از الياف طبيعي استفاده شده كه كه هم نرم هستند و هم از دوام بالايي برخوردارند و هم مشكل ايجاد حساسيت و بيماري را ندارند.
اين شمعداني‌هاي زيبا با طراحي و ساخت كلاسيك، مناسب فضاهايي هستند كه با اين سبك هماهنگي دارند. هر‌چند اسم‌شان شمعداني است اما با لامپ‌هاي كوچكي كه در آن‌ها قرار گرفته به راحتي با استفاده از برق كار مي‌كنند.
اين چراغ‌هاي رنگارنگ با طرح‌هاي متنوع و با انعكاس رنگ آميزي شده نور، فضاي خانه و اتاق‌تان را متفاوت و زيبا مي‌كنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید