هر روز!
هر روز!

جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد همچنان رکورد می شکند :

جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد همچنان رکورد می شکند :

جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد همچنان رکورد می شکند
: جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد همچنان رکورد می شکند
جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد ظرف تنها پنج روز از 300 میلیون دلار رد شد و رکورد سریع ترین فیلمی را که به این رقم رسید، شکست.
به گزارش نیرو برمی‎‎خیزد با فروش 528 میلیون دلاری در آخر هفته، بزرگ ترین اکران در سطح جهان را هم برای خود رقم زد.
قسمت هفتم فیلم جنگ ستارگان، نیرو برمی خیزد ساخته ی جی. جی. آبرامز، در اولین هفته ای که اکران شده، همین طور رکوردشکنی می کند. هالیوود ریپورتر نوشته که این فیلم ظرف تنها پنج روز پس از اکران اش بیش از 300 میلیون دلار فروش داشته است. با این حساب، نیرو برمی خیزد سریع تر از هر فیلم دیگری در تاریخ سینما توانسته به چنین رقمی برسد و همه ی رکوردها را از فیلم «دنیای ژوراسیک» (Jurassice World) می دزدد. دنیای ژوراسیک در هشت روز به 300 میلیون دلار رسید. در روز اول اکران اش هم با 120.5 میلیون دلار رکورد زد.
این تنها رکوردی نیست که نیرو برمی خیزد طی چند روز اخیر ثبت کرده است. آمار و ارقامی که امروز به دست رسیده، نشان می دهند که فروش 40.1 میلیون دلاری این فیلم در روز دوشنبه با اختلاف زیادی رکورد مرد عنکبوتی 2 را شکست که رقم 27.7 میلیون دلار در اولین دوشنبه ی پس از اکران اش بود. از این گذشته، با فروش 528 میلیون دلاری در آخر هفته، بزرگ ترین اکران در سطح جهان را هم برای خود رقم زد.
داستان جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد 30 سال پس از اتفاقات قسمت ششم، جنگ ستارگان: بازگشت جدای، شکل می گیرد. در این فیلم یک قهرمان زن قدرتمند به نام «ری» (Rey) با بازی «دیزی ریدلی» (Daisy Ridley) نقشی کلیدی ایفا می کند. ری با همراهی سربازی (جان بویگا) علیه قدرت پلید برمی خیزند.
در چنین شرایطی، نمی توان پیش بینی کرد که نیرو برمی خیزد در نهایت در باکس آفیس چگونه عمل خواهد کرد. آواتار جیمز کامرون در سال 2009 در آخر هفته با 77 میلیون دلار فروش راهش را آغاز کرد و در آخر با 2.79 میلیارد دلار به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما در جهان تبدیل شد. فیلم تایتانیک کامرون هم در هفته ی قبل از کریسمس تنها 28.6 میلیون دلار فروخت و در نهایت میزان فروش اش به 2.19 میلیارد دلار رسید.
منبع: THR
اخبار مرتبط: جنگ ستارگان

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید