مسیر سبز
مسیر سبز

جواهرات سنگی: سنگ دریا، سنگ مرجان

جواهرات سنگی: سنگ دریا، سنگ مرجان

جواهرات سنگی: سنگ دریا، سنگ مرجانسنگ مرجان که به سنگ دريا نيز معروف است نوعي رسوب آهکي استخوان مانند است که از يک نرم تن کوچک که در آب​هاي آرام زندگي مي​کند به دست مي​آيد.کلني​هاي مرجاني توسط شانه​هاي خود تشکيل تپه​هاي دريايي و صخره​هاي مرجاني حلقه​اي شکل مي​دهند. اين صخره​ها توسط جانوران بسيار کوچک مرجاني به نام «پوليپ» که در حفره​هاي سنگ​هاي بستر درياها قرار مي​گيرند و از خود مواد آهکي ترشح مي​کنند به مرور زمان به وجود مي​آيند.


رنگ مرجان بستگي به عمقي دارد که در آن پيدا مي​شود و هر چه عمق بيشتر مي​شود، خوش رنگ​تر مي​شوند. مرجان در طيف​هاي مختلف سفيد، صورتي، قرمز و حتي سياه وجود دارد. ستاره​شناسان و متخصصان جواهر درماني بهترين رنگ مرجان را قرمز پررنگ مي​دانند. اين مرجان در سواحل غربي مديترانه در خليج بيسکي ، جزاير قناري ، مجمع​الجزاير مالزي و ژاپن يافت مي​شود و مرجان​هاي سياه رنگ در مالزي، شمال استراليا و درياي سرخ وجود دارد.

مرجان​​ها به گرما و اسيد و نيز هر نوع مايعات ديگر که گرم​کننده باشد بسيار حساس هستند پس براي نگهداري از مرجان آن را از اين مواد دور نگه داريد.

در گذشته​هاي دور بر اين باور بوده​اند که با به گردن انداختن سنگ مرجان از سحر و جادو در امان مي​مانند و اين سنگ چشم​زخم را از انسان دور مي​سازد.مرجان باعث تقويت قلب مي​شود، سيستم خون​سازي را فعال مي کند و در بيماران کم​خون و افرادي که فشار خون پايين دارند مورد استفاده قرار مي​گيرد. همچنين براي بهبود بيماري​هاي زنانه مفيد است.

منشأ مرجان از کلسيم است. به همين دليل بر روي استخوان​ها و به​خصوص بيماري راشيتيسم تأثير مثبتي دارد.
دستبند عقيق و مرجان

 قهوه​اي و قرمز از جمله رنگ​هايي هستند که در کنار هم ترکيبي گرم و دلنشين را به وجود مي​آورند. اگر به دستبند علاقه داريد و در عين حال دوست نداريد آويزهاي دستبندتان توليد صدا کنند، اين دستبند مي​تواند انتخاب مناسبي باشد.
قیمت 22 هزار تومانگردنبند عقيق و مرجان

داشتن آويز بلند باعث کشيده به نظر آمدن گردن مي​شود. پس اگر گردن کوتاه هستيد يا به بلندتر شدن گردنتان علاقه داريد از گردنبندهايي با آويز بلند استفاده کنيد.
قیمت 28 هزار تومانگوشواره پروانه
قیمت 8 هزار تومانگردنبند نقطه​چين:

ترکيب مرجان سفيد و قرمز با اندازه​هاي متفاوت در لحظه اول حسي از نقطه چين به بيننده منتقل مي​کند. رنگ اين گردنبند به صورتي است که با رنگ​هاي سفيد، قرمز، مشکي و حتي خاکستري به خوبي هماهنگ مي​شود.
قیمت 40 هزار توماندستبند نقطه چين
قیمت 12 هزار تومانگوشواره نقطه چين
قیمت 8 هزار تومانگردنبند مرجان با آويزهاي ريز به شکل گل لاله
قیمت 32 هزار تومانانگشتر سنتي

براي ساخت اين انگشتر از تعداد زيادي گوي​هاي توخالي فلزي با دانه​هاي مرجان استفاده شده است. به همين دليل از ويژگي​هاي خاص آن سبکي در عين درشتي است.
قیمت 20 هزار تومانگوشواره سنتي
قیمت 8 هزار توماندستبند سنتي

در اين دستبند از سنگ​هاي مرجان و مرواريد استفاده شده است که ترکيب آنها با گوي​هاي فلزي حسي سنتي و قديمي را منتقل مي​کند.
قیمت 25 هزار تومانگوشواره گل مرجان
قیمت 20هزار تومانگردنبند فيروزه با گل​هاي مرجان

سه بند فيروزه با گل​هاي درشت مرجان اين گردنبند يادآور کاشي‌هاي دوران قاجاريه است. کاشي‌هايي با زمينه فيروزه​اي رنگ و نقش گل​هاي داوودي. گردنبندي که به خوبي مي​تواند زينت​بخش بانوان ايراني باشد.
قیمت 85 هزار تومان اختصاصی مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید