iTech news
iTech news

جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace بر اساس اخبار منتشرشده

جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace 
 بر اساس اخبار منتشرشده

جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace
بر اساس اخبار منتشرشده در روزهای اخیر، کراس‌اوور الکتریکی I-Pace در خط تولید شرکت مگنا استیر اتریش قرار دارد. برند مگنا با سرمایه‌گذاری چند شرکت کانادایی و ۱۰ هزار پرسنل فعال در اتریش، سابقه‌ی همکاری با مرسدس بنز ، بی‌ام‌و ، آئودی ، استون مارتین و پژو دارد.

فردریش استراک، از مدیران مگنا به خبرنگاران گفت:شرکت ما از مدت‌ها پیش، به پروژه‌ی تولید جگوار I-Pace دعوت شده بود تا درباره‌ی توانایی‌های خود، اعلام آمادگی کند. ما تلاش کردیم روند ساخت نمونه‌ی اولیه را برنامه‌ریزی کنیم که شامل ساخت بدنه، فضای داخلی، مونتاژ پیشرانه و قطعات فنی و رنگ‌آمیزی نهائی می‌شود.
شرکت ما از مدت‌ها پیش، به پروژه‌ی تولید جگوار I-Pace دعوت شده بود تا درباره‌ی توانایی‌های خود، اعلام آمادگی کند. ما تلاش کردیم روند ساخت نمونه‌ی اولیه را برنامه‌ریزی کنیم که شامل ساخت بدنه، فضای داخلی، مونتاژ پیشرانه و قطعات فنی و رنگ‌آمیزی نهائی می‌شود.

صحبت از تولید خودرویی که قرار است برای اولین بار ساخته شود، ساده نیست. ساخت بدنه‌ی تمام آلومینیوم مدل I-Pace و مونتاژ قطعات آن از یک سو و تولید پیشرانه‌ی الکتریکی و متعلقات مدرن آن توسط جگوار  از سویی دیگر، با چالش‌های زیادی روبه‌رو است.

مدل I-Pace برای فروش در اروپا آماده می‌شود و تا کمتر از یک سال دیگر، عرضه خواهد شد. این خودرو در سال ۲۰۱۸، در بازار جهانی حضور خواهد داشت و با تسلا مدل X رقابت خواهد کرد. جالب است بدانید که استراک، شتاب I-Pace را باورنکردنی و بهتر از محصول تسلا می‌داند. او معتقد است به‌محض فشار پا بر پدال، سرنشینان I-Pace در صندلی‌ها فشرده خواهند شد.

سال گذشته، نمونه‌ی مفهومی جگوار I-Pace در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی شد و با طراحی عالی و توانایی‌های جالب توجه، مورد استقبال کارشناسان قرار گرفت. بدنه‌ی این خودرو تنها ۵ سانتیمتر کوتاه‌تر از کراس‌اوور محبوب F-Pace بود و اعلام شد که دو پیشرانه‌ی الکتریکی آن، بیش از ۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. مدیران جگوار در آن زمان، رسیدن I-Pace به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون را کمتر از ۴ ثانیه اعلام کردند و مدعی شدند همراه باتری‌های ۹۰ کیلووات ساعت، می‌تواند انرژی لازم تا ۵۰۰ کیلومتر داشته باشد.
 تنها شاسی‌بلند جگوار که امروزه در خط تولید قرار دارد، مدل F-Pace است. هرچند این خودرو اولین تجربه‌ی جگوار در کلاس خودروهای کراس‌اوور محسوب می‌شود؛ با فروش خوب و استقبال بازار جهانی مواجه شده و حتی در بعضی نظرسنجی‌ها، به‌عنوان بهترین خودروی دنیا شناخته شده است. مدل الکتریکی I-Pace از پلت‌فرمی متفاوت از F-Pace  استفاده می‌کند؛ اما با تجربه‌ی موفق جگوار در این کلاس بدنه، می‌تواند به موفقیت در بازار امید زیادی داشته باشد. از سویی دیگر، نباید فراموش کنیم که تیم جگوار در مسابقات فرمول خودروهای الکتریکی (Formula E)، حضور قدرتمند و باسابقه‌ای دارد که مسلما بر فناوری استفاده‌شده در I-Pace، تأثیرگذار خواهد بود.
در انتهای این مطلب، فیلم کوتاه جالبی قرار داده شده است که به روند طراحی جگوار I-Pace و حضور برند سازنده در مسابقات فرمول E می‌پردازد.
دانلود با کیفیت 360p   720p   1080p

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید