هر روز!
هر روز!

حذف دلار از مبادلات نفتی ونزوئلا : حذف دلار از

حذف دلار از مبادلات نفتی ونزوئلا : حذف دلار از

حذف دلار از مبادلات نفتی ونزوئلا
: حذف دلار از مبادلات نفتی ونزوئلا
: به گزارش بولتن نیوز، «نیکولاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا، روز گذشته تاکید کرد این کشور قصد دارد به استبداد دلار پایان دهد و به همین منظور نفت و سایر کالاهای تولید شده در این کشور را با ارزهایی غیر از دلار به بازارهای جهانی عرضه می کند. کارس برای خنثی کردن تحریم های واشنگتن، قصد دارد نفت تولیدی این کشور را با یوان چین معامله کند.
به گزارش : مادورو در یک گفتگوی تلویزیونی تاکید کرد: به موجب تصمیم نوین، فروش نفت، گاز و سایر کالاهای ونزوئلا را با ارزهای نوین شامل یوان چین، ین ژاپن و روبل روسیه و روپیه هند و سایر ارزها انجام می دهیم. اینکه اقتصادی مجزا از امپریالیسم آمریکا داشته باشیم کاملا امکان پذیر است.
وزارت نفت ونزوئلا گزارش هفتگی فروش نفت این کشور در ماه سپتامبر را روز جمعه با واحد پول یوان اعلام کرد. این گزارش در هفته ها و ماه های گذشته به دلار اعلام شده بود.
در سایت وزارت نفت ونزوئلا آمده است: این ساختار نوین بنا به تصمیم رئیس جمهور که 7 سپتامبر اعلام شد، مورد استفاده قرار گرفته است. از این پس ونزوئلا استراتژی های جدیدی برای رهایی از استبداد دلار به کار خواهد گرفت.
میانگین بهای نفت ونزوئلا در هفته منتهی به جمعه برای هر بشکه 306.26 یوان (معادل 46.76 دلار) اعلام شد. این رقم در مقایسه با بهای نفت هفته پیش از آن، اندکی رشد داشته است بطوریکه دو هفته پیش، میانگین بهای نفت ونزوئلا 300.91 یوان (46.15 دلار) اعلام شده بود.
یک مشاور اقتصادی در معاملات نفتی که نامش فاش نشده است، اظهار کرد: در شرایط کنونی هیچکس قراردادهای خود را در ونزوئلا تغییر نداده است. نفت کالایی است که فعالان تجاری اغلب آن را با دلار مبادله می کنند. داد و ستد نفت به صورت انحصاری با دلار انجام می شود. به عنوان مثال، بدهی های شرکت نفتی دولتی ونزوئلا همچنان به دلار محاسبه می شوند و آنها باید پول دارندگان اوراق قرضه را نیز به دلار بپردازند.
واشنگتن تحریم های سختگیرانه ای را علیه کارس اعمال کرده بطوریکه بانک های آمریکایی از انجام مبادلات ارزی با دولت و شرکت نفت ونزوئلا منع شده اند.
کاخ سفید اعلام کرد هدف از اعمال این تحریم ها، قطع منابع مالی مهم برای دولت مادورو است.
درحالی‌که حجم ذخایر ارزی این کشور به کمتر از 10 میلیارد دلار رسیده است؛ این کشور باید در ماه های اکتبر و نوامبر 3.8 میلیارد دلار از بدهی های خارجی خود را پرداخت کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید