هر روز!
هر روز!

حرام ترین حرام چیست؟ : حرام ترین حرام چیست؟

حرام ترین حرام چیست؟ : حرام ترین حرام چیست؟

حرام ترین حرام چیست؟
: حرام ترین حرام چیست؟

: کار اسلام به بدجایی رسیده بود. یزید شراب خوار بوزینه­باز بر منبر خلافت و جانشینی رسول خدا تکیه زده بود. اسلام داشت نفس­های آخر خود را می­زد، و می­رفت که به سرنوشت مسیحیت و یهودیت و ادیان تحریف شده دچار شود. دیگر هیچ کاری علاج نبود وهیچ اقدامی توان نجات اسلام از این خطر را نداشت؛ مگر این که خون حسین (علیه السلام) در این راه ریخته شود.
به گزارش : حسین (علیه السلام) آماده­ی خلق بزرگترین حماسه­ی تاریخ شد؛ حماسه­ای که باید اسلام را تا ابد بیمه کند و انرژی همه­ی حماسه­سازان تاریخ را تأمین کند. و از سوی دیگر قرار است هولناک­ترین جنایت تاریخ پدید آید. هولناک­ترین جنایت و بزرگترین حماسه دو روی سکه­ی یک حادثه­اند که همان واقعه­ی کربلاست.
ظاهر این است که امام، همه را برای همراهی با خود دعوت می­کند، اما در این میان برخی با قافله­ی امام همراه می­شوند و برخی کناره می­گیرند و برخی هم در برابر امام می­ایستند و مرتکب قتل امام می­شوند.
اما هرگز نمی­توان پذیرفت که این تقسیم­ها به صورت اتفاقی و بی­حساب و بدون کارگردانی خدا انجام گرفته است. قطعا بهترین­های امت، توفیق یاری امام حسین (علیه السلام) را پیدا کردند، و حتما خداوند گوهری در وجود یاران حسین (علیه السلام) دیده بود که آنان را به خیمه­ی امام حسین (علیه السلام) راه داد. و از سوی دیگر اگر قرار است هولناک­ترین جنایت تاریخ به وجود آید، حتما باید پست­ترین انسان­های این کره­ی خاکی این نقش را به عهده بگیرند. قطعا کسانی که بیش از همه خشم خدا را برانگیختند، خواسته یا ناخواسته کمر به قتل حسین خواهند بست ومرتکب این جنایت خواهند شد. و بی­تردید باید اینها بدترین گناهان تاریخ را انجام داده باشند که مستحق این سرنوشت شده­اند.
همه می­دانیم که این خنجر را کوفیان به دست گرفتند و همین­ها بودند که حسین و یارانش (علیهم السلام) را به قتل رساندند. هولناک­ترین جنایت تاریخ به نام کوفیان تمام شد. و معلوم شد که پست­ترین قوم آن زمان، همین­ها بوده­اند.
اما مگر اهل کوفه چه کرده بودند و گناهشان چه بود؟ ایمان به وجود خدا نداشتند؟ به پیامبری حضرت خاتم کافر بودند؟ آیا قرآن­سوزی کرده بودند؟ آیا به بت­پرستی روی آورده بودند؟… مگر بدترین گناه­ها این­ها نیست؟ و مگر اهل کوفه دست به چنین گناهانی زده بودند؟ و مگر در آن زمان مردمانی نمی­زیستند که به خدا یا پیامبر خاتم ایمان نداشتند و گناه سر تا پای زندگی­شان را گرفته بود؟
… چرا از میان این همه مردم کافر و مشرک و گناه­کار، خدا بیش از همه بر کوفیان غضب کرد و چنین سرنوشت شومی را برایشان رقم زد؛ حال این که کوفیان هم به خدا ایمان داشتند و هم مسلمان بودند و هم این که در گناه و فساد، چندان امتیازی بر دیگر شهرها نداشته­اند؟
تنها چیزی که کوفیان را از دیگران جدا می­سازد، این است که اهل کوفه در یک نظام ولائی زندگی کرده­اند، اما در ولایت­مداری بد عمل کرده­اند. مردم کوفه زمانی تحت ولایت امیر المؤمنین (علیه السلام) زندگی می­کردند، اما به جای این که مایه­ی اقتدار ولایت باشند، مایه­ی ضعف ولایت علی (علیه السلام) شده بودند. و آن­گاه که امام حسن (علیه السلام) زمام ولایت را به دست گرفت، بدترین رفتار را با ولی­شان داشتند. و این بدترین گناهی است که یک انسان می­تواند در این کره­ی خاکی انجام دهد. و هیچ گناهی به اندازه­ی این گناه خشم خدا را برنمی­انگیزد.    تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید