بهترین زندگی
بهترین زندگی

حساسیت‏ در دوران بارداری حساسیت‏ ها وقتی روی می

حساسیت‏ در دوران بارداری
حساسیت‏ ها وقتی  روی  می ‏دهد که سیستم ایمنی  بدن به ماده‏ای  که مضر است واکنش نشان می ‏دهد. بدن مواد شیمیایی را برای جنگیدن با آن ماده ترشح می ‏کند، واکنش‏ های  معمول شامل گرفتگی بینی ،عطسه، آبریزش بینی ،خارش چشم‏ها و گوش داخلی  است.

گاه حساسیت‏ها در دوران بارداری کمی  تشدید می ‏شوند. حدود ۱۰% همه زنان حامله از حساسیت‏ های  فصلی رنج می ‏برند. حساسیت‏ها با گرده درختان، علف‏های هرز، چمن‏ها و خاک و گیاهان تشدید می ‏شود و بروز پیدا می ‏کنند. اگر از داروهای ضدحساسیت استفاده می ‏کنید، فکر نکنید که مصرف آنها بی ‏خطر است. مصرف برخی از انواع ضدحساسیت‏ها توصیه نمی ‏شود. بسیاری  از داروهای  ضدحساسیت، ترکیبی  از چندین دارو هستند که شما باید در مورد مصرف آنها در طول بارداری ، احتیاط کنید. در مورد داروی  با نسخه یا بدون نسخه خود با پزشک صحبت کنید. این توصیه در مورد اسپری ‏های  بینی  هم صادق است.

اگر مشکلات ناشی  از حساسیت شما را از زندگی  معمولی  باز می ‏دارد، از پزشک خود بپرسید که استفاده از چه داروهایی بی ‏خطرترین است. برای حل کردن بهتر مشکل حساسیت‏ها، سعی کنید از هرچه که باعث بروز آن می ‏شود، پرهیز کنید. برای مثال:اگر گرد و غبار شما را ناراحت می ‏کند، پنجره‏ ها را بسته نگهدارید و از انجام فعالیت‏ های خارج از منزل به هنگام صبح ــ که گرده گیاهان در هوا بسیار زیاد است ــ اجتناب نمایید. هنگامی که جاروبرقی می ‏کشید، ماسک بزنید. اگر در آب و هوای خیلی خشک زندگی می ‏کنید، از مرطوب کننده هوا استفاده کنید و برای  کمک به حل مشکل، مقادیر زیادی  آب بنوشید.

حساسیت بعضی زنان خوش شانس در دوران بارداری کاهش می ‏یابد و نشانه‏ های آن بهبود پیدا می ‏کنند و چیزهای به‏خصوصی که پیش از بارداری  باعث آزار آنها می ‏شد، دیگر ایجاد مشکل نمی ‏کند.

احتقان بینی:احتقان بینی می تواند به‏خصوص در فصل آلرژی  وقتی که حامله هستید وخیم‏ تر شود. احتقان در بارداری در بسیاری از زنان به‏ خاطر التهاب و تورم مسیرهای بینی طبیعی است. علاوه بر واکنش احتقان بینی ناشی از حساسیت‏ها، ممکن است احساس خفگی داشته باشید!

دکونژستان‏ ها با باریک کردن عروق خونی در بینی ، التهاب بینی را کاهش می ‏دهند. اکثر متخصصان موافقند که شما می ‏توانید افرین را در کوتاه مدت برای تسکین و کمک در کاهش التهاب، استفاده کنید. برای  تسکین طولانی مدت، با پزشک خود در مورد استفاده از فرآورده‏های طولانی مدت مثل نازال کروم صحبت کیند، که در دوران بارداری  بی ‏خطر است. قطره‏های بینی هم ممکن است مورد قبول باشد. مجددا، با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «زندگی با کودک» و «سلامت زنان» در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید