هر روز!
هر روز!

حشره ای که نامش دونالد ترامپ گذاشته شد! : حشره

حشره ای که نامش دونالد ترامپ گذاشته شد!
: حشره ای که نامش دونالد ترامپ گذاشته شد!
جالبترین های : زیست شناسان یک گونه جدید حشره را به نام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، نامگذاری کردند. وازریک نازاری، زیست شناس کانادایی، در مقاله ای در یک نشریه جانورشناسی گزارش کرده است که اخیر گونه ای از شاپرک (یا بید) را شناسایی کرده که تا پیش از این به عنوان گونه جدیدی از این حشره شناسایی نشده بود. وی برای این شاپرک نام لاتینی Neopalpa donaltrumpi را انتخاب و ثبت کرده است.
به گزارش : این زیست شناس در مقاله خود در نشریه علمی زوکیز ZooKeys نوشته است که این گونه جدید را هنگام بررسی شاپرک های گردآوری شده در مراکز علمی در کانادا و آمریکا مشاهده کرد و با بررسی دقیق آنها نتیجه گرفت که گونه جدیدی از شاپرک را شناسایی کرده است.
کاشف این شاپرک گفته است که علت انتخاب نام رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای این گونه جدید شکل ظاهری سر این حشره است که وضعیت چینش پولک های آن به آرایش و رنگ موی آقای ترامپ بی شباهت نیست. این نخستین جانوری است که نام دونالد ترامپ بر آن گذاشته می شود.
زیستگاه شاپرک دونالد ترامپ منطقه ای واقع در جنوب کالیفرنیا تا منطقه باخا کالیفرنیا در مکزیک است، یعنی همان محلی که آقای ترامپ گفته در نظر دارد در آن دیوار مرزی معروف خود را احداث کند.
عرض بال های این شاپرک حدود یک سانتی متر و طول بدن آن در هم همین حدود است و بین جنس نر و ماده آن تفاوت چندانی از این نظر وجود ندارد. مشخصه دیگر این شاپرک، شکل عجیب آلت تناسلی جنس نر آن است.
معمولا گونه های جدید جانداران به نام کاشف آنها نامیده می شود. هرچند گذاشتن اسامی دیگران، به خصوص مشاهیر روی جانوران و گیاهان تازه کشف شده یا پرورش یافته هم رواج داشته است. به خصوص نامیدن انواع گل به نام بانوان سرشناس معمول بوده که به عنوان نمونه می توان به نوعی گل رز اشاره کرد که به نام الیزابت دوم، ملکه بریتانیا نامگذاری شده است.
ماه گذشته، نشریه زوکیز گزارشی را در مورد شناسایی یک نوع ماهی بومی در هاوایی منتشر کرد که برای آن نام “اوباما” انتخاب شده بود. تاکنون هفت گونه جانوری به نام باراک اوباما نامگذاری شده است.
چندی پیش هم برخی رسانه ها تصویری از لارو نوعی شاپرک کمیاب را منتشر کردند که شباهت حیرت آوری به موی سر آقای ترامپ داشت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید