مسیر سبز
مسیر سبز

حمایت حمید سوریان از بهداد سلیمی خبرآنلاین: حمید سوریان قهرمان

حمایت حمید سوریان از بهداد سلیمی
خبرآنلاین: حمید سوریان قهرمان المپیک لندن با اظهار ناراحتی از وضعیتی که ملی‌پوشان وزنه‌برداری دچار آن شده‌اند، اظهار امیدواری کرد شرایط برای بهداد سلیمی و سایر وزنه‌برداران برجسته ایران به گونه‌ای فراهم شود که آنها بتوانند از این پس نیز در میادین بین‌المللی افتخارآفرینی کنند.

حمید سوریان اظهار کرد: کسی که خودش قهرمان المپیک شده باشد و در سطح اول ورزش دنیا به افتخار رسیده باشد، می فهمد که رسیدن به این سکوها با چه مشقت‌هایی به دست می‌آید. من سال‌ها زحمت کشیدم تا به سکوی اول المپیک برسم. برای امثال من و سایر کسانی که توانستند در بازی‌های لندن مدال بگیرند، میلیون‌ها تومان از بودجه این مملکت هزینه شده است. بنابراین به راحتی و یک شبه نمی‌توانیم همه این موفقیت‌ها را نادیده بگیریم و از استعدادهای درخشانی همچون وزنه‌برداران المپیکی در اردوهای تیم ملی استفاده نکنیم.

وی ادامه داد: به هر حال ما کشتی‌گیران یا وزنه‌برداران یا تکواندوکاران همه تلاش ‌کرده‌ایم تا بتوانیم برای این مملکت افتخارآفرینی کنیم. بنابراین باید شرایط برای استعدادهای ورزشی به گونه‌ای فراهم شود که آنها بتوانند این روند افتخارآفرینی را ادامه دهند.

قهرمان پنج دوره کشتی فرنگی جهان و برنده مدال طلای المپیک لندن با بیان این که بهداد سلیمی، همچون حسین رضازاده یک استثنا در دنیای وزنه‌برداری است، یادآور شد: همه ما به این مساله اعتقاد داریم که رضا زاده یک استثنا در وزنه‌برداری دنیا بود. اما اکنون باید خوشحال باشیم که جوانی برومندتر و قوی‌تر از او اکنون در عرصه رقابت‌های وزنه‌برداری پرچم ایران را به دست گرفته است. همه به این موضوع تاکید دارند که وجود فردی مانند رضا زاده باعث شده که بهداد سلیمی هم بتواند در این سطح موفق شود، اما باید بدانیم که خود بهداد سلیمی نیز در وزنه‌برداری یک استثنا است. او توانسته رکورد یک ضرب دنیا را بشکند و حتی توانایی بهبود رکورد دو ضرب را هم دارد. او همچنان می‌تواند برای ایران افتخارآفرینی کند. ما همچنان از او مدال‌های جهانی المپیک می‌توانیم داشته باشیم و شاید بهداد بتواند تا دو دوره دیگر در بازی‌های المپیک مدال بگیرد. بنابراین با ایجاد حاشیه‌های کوچک و پیش پا افتاده نباید سد راه قهرمانان استثنایی شویم. ما باید قدر بهداد سلیمی را بدانیم.

وی ادامه داد: سایر وزنه‌بردارانی که در المپیک بودند نیز، همگی شایسته هستند. کیانوش رستمی، نواب نصیر شلال، سجاد انوشیروانی و سعید محمدپور همگی از ستاره‌های کنونی وزنه‌برداری دنیا محسوب می‌شوند و ما باید طوری رفتار کنیم که آنها بتوانند در سال‌های آتی نیز موفق باشند.

حمید سوریان با بیان این که حفظ منافع ملی را باید بر هر چیزی برتر بدانیم، ادامه داد: به هر حال اختلاف نظر بین همه وجود دارد. گاهی مربیان و ورزشکاران نیز با هم اختلاف نظر دارند. اما این اختلاف نظر نباید به گونه‌ای باشد که بدنه اصلی تیم ملی ضربه بخورد. اکنون من شنیده‌ام که حتی این چند وزنه‌بردار المپیکی شرایط مناسب و یا میله و وزنه برای تمرین ندارند. خب، این شرایط به ضرر کیست؟ این شرایط به نظر من به ضرر همه است. این شرایط به ضرر منافع ملی است. من به عنوان یک ورزشی توقع دارم که رضا زاده به زودی این مشکل را حل کند. ما نمی‌توانیم به راحتی از این استعدادها چشم بپوشیم. البته از این موضوع هم غافل نشویم که برخی از کشورهای همسایه چشم طمع به همین استعدادها و ستاره‌های ما دارند. اگر نتوانیم آنها را به خوبی حفظ کنیم دیگران با پول‌های کلان می‌توانند به راحتی ورزشکاران دل زده ما را فریب دهند و زیر پرچم خودشان ببرند. همان طور که در سال‌های گذشته چندین بار شاهد این مساله بوده ایم و من واقعا امیدوارم با درایتی که رضا زاده می‌تواند داشته باشد، این خطر از دور این ورزشکاران رفع شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید