مسیر سبز
مسیر سبز

حملات دو روزه داعش به بغداد ایرنا: موج حملات دیوانه

حملات دو روزه داعش به بغداد
ایرنا: موج حملات دیوانه وار تروریست های داعش از طریق بمب گذاری و عملیات انتحاری در کنار عملیات زمینی در مناطق شمالی عراق، در دو روز گذشته شهادت بیش از 50 شهروند عراقی را به دنبال داشت. روز پنجشنبه در تازه ترین جنایت این گروه تروریستی 17 نفر در کاظمین کشته شدند.

یک خودرو بمب گذاری شده روز پنجشنبه در ترافیک یک پاسگاه بازرسی، توسط عامل انتحاری آن منفجر شد. آخرین آمار 17 کشته و بیش از 38 زخمی بوده است.

علاوه بر کشته شدن تعدادی از نیروهای پلیس، چندین زن و کودک نیز در شمار قربانیان هستند. قربانیان بیشتر از افرادی بودند که در خودروهای خود منتظر عبور از پاسگاه بازرسی بودند. در این انفجار 10 خودرو مردم آتش گرفت.

روز گذشته نیز نیروهای تروریستی عضو داعش هفت خودروی بمب گذاری شده را در مناطق مختلف بغداد منفجر کردند که گفته می شود در اثر این انفجارها بیش از40 نفر کشته شدند.

دو دستگاه از این خودروها در ناحیه «اور شرقی» در حوالی میدان های «صباح الخیاط» و «شهدا» منفجر شد که در نتیجه آن 19 نفر کشته و جمعی نیز زخمی شدند.

دو خودروی دیگر نیز در شهرک صدر در شرق بغداد منجفر شد که شش کشته و 28 مجروح برجای گذاشت.

تروریست ها همچنین دو دستگاه خودرو دیگر را در منطقه «النعیریه» منفجر کردند که از تعداد تلفات آن گزارشی منتشر نشده است و خودرو هفتم نیز در منطقه «زعفرانیه» بغداد مفجر شد که از جزییات تلفات آن اطلاعی در دست نیست.

همچنین انفجار یک بمب در نزدیکی بازار «شعیبیه» در منطقه «البیاع» در جنوب غربی بغداد منفجر شد که در نتیجه آن تعدادی کشته و زخمی شدند. در «حی العامل» در جنوب غربی بغداد و «بغداد جدیده» در شرق پایتخت نیز انفجارهایی رخ داد که طی آن تعدادی از شهروندان عراقی کشته و زخمی شدند.

با شدت گرفتن سلسله عملیات تروریستی از طریق انفجار خودرو و عملیات انتحاری، بار دیگر رسانه های عراقی پرونده فروش تجهیزات قلابی، مستعمل و بی کیفیت ویژه عملیات ضد تروریستی از سوی انگلیس به عراق را گشودند.

انگلیسی ها پیش از ترک عراق در سال 2011 میلادی میلیون ها دلار سلاح و تجهیزات ضد تروریستی به عراق فروختند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید