هر روز!
هر روز!

حمله جنگنده های آمریکا به کاروان ارتش سوریه : حمله

حمله جنگنده های آمریکا به کاروان ارتش سوریه : حمله

حمله جنگنده های آمریکا به کاروان ارتش سوریه
: حمله جنگنده های آمریکا به کاروان ارتش سوریه
: به گزارش بولتن نیوز، منابع رسانه‌ای اعلام کردند، در حمله جنگنده‌های ائتلاف تحت امر آمریکا که ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمانش را در دیر الزور هدف قرار داد، تعدادی کشته شدند.
به گزارش : در همین حال، ناجی النجار، مشاور پال واللی، ژنرال بازنشسته آمریکایی در امور خاورمیانه اعلام کرد که ائتلاف کاروان ارتش سوریه را در نزدیکی میدان نفتی التیم هدف قرار داد و وی علت این امر را "زیر پا گذاشتن خط‌های قرمز" اعلام کرد.
تا به این لحظه، مقامات رسمی این خبر را تایید نکرده‌اند.
از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که تجهیزات نظامی گسترده‌ای به دست ارتش سوریه در دیر الزور رسیده است.
دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد، به زودی ارتش سوریه مرحله جدیدی از عملیات نظامی خود را از طریق پیشروی در اطراف شهر از دو سمت شمال غربی و شرقی آن و همچنین درگیری‌هایی در داخل این شهر آغاز می‌کند تا این شهر را به صورت کامل تحت کنترل خود درآورد.
جنگنده‌های ائتلاف آمریکا پیشتر نیروهای ارتش سوریه را به زعم "حملات اشتباهی" هدف قرار داده بودند. در مواردی که ارتش سوریه پیشروی‌هایی را رقم می‌زند، ائتلاف آمریکا نیروهای سوری را هدف قرار می‌دهد و یا به نحوی از تروریست‌های داعش حمایت و پشتیبانی به عمل می‌آورد. اخیراً این ائتلاف عملیات هلی‌برنی را در دیر الزور انجام داد که به گفته منابع، در این عملیات‌ها سرکرده‌های داعش را فراری داده است.
در این راستا فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد، داعش با کمک آمریکا به دیر الزور سلطه یافت. در واقع بعد از حمله آمریکا به کوه الثرده در دیر الزور که آمریکا با این حمله نیروهای ارتش سوریه را هدف قرار داد، داعش وارد دیر الزور شد و در پی آن فرودگاه نظامی را محاصره کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید