مسیر سبز
مسیر سبز

حمله جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی به غزه خبرگزاری ایسنا: جنگنده‌های

حمله جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی به غزه
خبرگزاری ایسنا: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در پاسخ به پرتاب موشک از سوی جهاد اسلامی به سرزمین‌های اشغالی، چندین بار غزه را بمباران کردند.

 این اقدام در پاسخ به شلیک نزدیک به ۱۳۰ موشک از سوی گردان‌های «القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به جنوب سرزمین‌های اشغالی بود.

بنا بر این گزارش، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از بعد از ظهر چهارشنبه نزدیک به 29 منطقه را در نوار غزه بمباران کردند.

به گفته منابع اسرائیلی سلسله حملات رژیم صهیونیستی مراکز نظامی متعلق به گردان‌های القدس و گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس در جنوب غزه را هدف قرار داده و برخی از این مراکز چند بار بمباران شدند. حملات مذکور هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت.

گردان‌های القدس در واکنش به کشته شدن سه تن از اعضای خود در حمله هوایی رژیم صهیونیستی، بش از 130 موشک، گلوله کاتیوشا و خمپاره به سوی سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند. فرماندهان رژیم صهیونیستی در پی این اقدام نشستی برگزار کردند و در آن مقرر شد تا "ضربه قوی به جهاد اسلامی" وارد شود.

صالح البردویل، از اعضای ارشد جنبش حماس با مسئول دانستن رژیم صهیونیستی تاکید کرد: هرگونه بالا گرفتن تنش‌ در کرانه باختری بر عهده تل‌آویو است.

وی گفت: ما نمی‌خواهیم با اسرائیل تنش داشته باشیم اما اگر دشمن حماقتی کند پاسخ آن را خواهیم داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر گفته بود که تل‌آویو با قدرت پاسخ حملات از سوی غزه را خواهد داد و آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه این رژیم نیز خواستار اشغال دوباره غزه شد.

گردان‌های القدس روز چهارشنبه اعلام کردند که بیش از 130 موشک و گلوله خمپاره به سوی جنوب سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند که این آمار از سال 2012 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

گردان‌های القدس تاکید کردند: این عملیات تنها حملاتی محدود و حساب شده علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی بود و در صورت ادامه اقدامات اسرائیل، پاسخی کوبنده به تل‌آویو داده خواهد شد.

بنا بر اعلام رسانه‌های صهیونیستی، آژیرهای خطر در بیشتر مناطق جنوب سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمده و سامانه‌های گنبد آهنین رژیم صهیونیستی توانست چند موشک را در آسمان منفجر کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید