مسیر سبز
مسیر سبز

حمید عسکری:امسال‌دو آلبوم منتشر می‌کنم روزنامه تماشا: حمید عسکری

حمید عسکری:امسال‌دو آلبوم منتشر می‌کنم 
 روزنامه تماشا: حمید عسکری

حمید عسکری:امسال‌دو آلبوم منتشر می‌کنم
روزنامه تماشا: حمید عسکری که سال 89 با آلبوم «کما 3» یک بار دیگر توانایی های خود را در عرصه موسیقی به اثبات رساند، چند هفته ای هست که از آمریکا بازگشته و سخت مشغول کار روی آلبوم جدیدش است. او می گوید 80 درصد از کارهای آلبومش به خوبی پیش رفته و اگر مشکلی پیش نیاید آلبوم بعد از ماه رمضان وارد بازار خواهد شد.تور آمریکا خوب بود؟

- تجربه بسیار خوب و دوست داشتنی بود. همزمان با این تور کارهای آلبوم را هم از آنجا پیگیری می کردم و بچه ها هم در ایران مشغول کار روی آلبوم بودند. کارهای مربوط به ترانهو آهنگسازی را آنجا انجام می دادیم و برای امور مربوط به تنظیم هم با بچه هایی که در ایران بودند در ارتباط بودم. الان هم که به ایران برگشتیم، مشغول پیگیری ادامه کارهای آلبوم هستیم.

چقدر از کار پیش رفته؟

- تا الان حدود 80 درصد از کارها به پایان رسیده و امیدوار هستیم طی یک ماه آینده بقیه کارها را هم به پایان برسانیم تا آلبوم را بعد از ماه مبارک رمضان در اختیار شرکت قرار دهیم تا کارهای مربوط به انتشار آن انجام شود.

در این آلبوم با چه کسانی همکاری داری؟

- کار ساخت ملودی همه قطعات برعهده خودم بوده. در بخش ترانه هم کارهایی از امیر ارجینی، علی بحرینی و خودم در آلبوم هست. در بخش تنظیم هم شهاب اکبری نقش پررنگی در این آلبوم دارد که تنظیم 4 ق5طعه را برعهده دارد. کوشان حداد، میلاد ترابی و نیم وارسته هم دوستاندیگری هستند که در بخش تنظیم در کنار ما حضور دارند.با توجه به اینکه شهاب اکبری در تنظیم کارهای slow تبحر خاصی دارد چرا سراغ او رفتی؟


- دلیل اصلی که شهاب اکبری عزیز در این آلبوم همراه ماست همین موضوع است. در این آلبوم تصمیم گرفتم کسی کارهای slow را تنظیم کند که در این زمینه بهترین باشد. به نظر من شهاب در زمینه تنظیم، مخصوصا تنظیم کارهای slow یکی از بهترین هنرمندان کشورمان است.

گفتی همه ملودی ها را خودت ساخته ای، نمی ترسی این موضوع باعث تکراری شدن فضای کلی آلبوم شود؟

- شما از شنیدن این آلبوم سورپرایز خواهید شد. این غافلگیری در زمینه ملودی بیشتر خواهد بود. در این آلبوم شکل و فرم جدیدی از کارهای من را خواهید شنید و نسبت به کارهای قبلی ام شاهد یک تغییر 70-60 درصدی خواهید بود. البته امضای کاری ام در تمامی قطعات وجوددارد و این تغییرات با حفظ استایل کلی انجام شده است.

یعنی فضای کلی آلبوم ما را یاد آلبوم های قبلی ات می اندازد؟

- به هیچ عنوان. چیزی که در این آلبوم می شنوید هیچ ارتباطی با آنچه در سه گانه کما از من شنیدید، ندارد.

نام آلبوم نهایی شده؟

- تا الان که با هم صحبت می کنیم نام «سرنوشت» را برای آلبوم انتخاب کرده ایم اما به احتمال زیاد این نام تغییر خواهد کرد.

یعنی خودت میدانی قرار است در نهایت چه اسمی برای آلبوم انتخاب کنی؟

- تقریبا بله اما هنوز دارم روی آن فکر می کنم.زمان دقیق انتشار آلبوم مشخص شده؟

- با توجه به شرایط موجود فکر می کنم این آلبوم شهریور ماه توسط شرکت هنر اول وارد بازار خواهد شد.

آخرین آلبومت سال 89 وارد بازار شد و آلبوم جدیدت با فاصله 3 سال به دست مخاطبانت خواهد رسید. فاصله بین دو آلبوم یک مقدار زیاد نیست؟

- بله یک مقدار فاصله بین دو آلبوم زیاد شد اما برای جبران این فاصله هم چاره ای اندیشیده ام. این را برای اولین بار می گویم که تصمیم دارد امسال دو آلبوم منتشر کنم تا بتوانم خلاء زمانی که به وجود آمده بود را به نوعی جبران کنم. حس می کنم با توجه به فاصله ای که بین آلبوم های وجود داشته، باید موزیک های بیشتری به مخاطبانم تزریق کنم اگر همه چیز خوب پیش برود، شعرهای آلبوم بعدی را تحویل ارشاد خواهم داد.

پس هنوز کارهای آن آلبوم را آغاز نکرده ای ...
- اتفاقا ملودی برخی از قطعات آلبوم بعدی را هم ساخته ام. در واقع بخشی از فضای آلبوم بعدی را آماده کرده ایم و بقیه آن را با توجه به فیدبک هایی که از آلبوم «سرنوشت» دریافت می کنیم، جلو خواهیم برد. نکته مهم این است که بعد از انتشار «سرنوشت» ما هیچ استراحتی نخواهیم داشت و بلافاصله کارهای آلبوم بعدی را پیگیری خواهیم کرد.

برای کنسرت هم برنامه ای داری؟

- یکسری قرارداد برای اجراهای شهرستان داریم و ان شاءالله هفته اول شهریور در تهران روی استیج خواهیم رفت.

از حضور در «شام ایرانی» رضایت داری؟

- در گفت و گوهای دیگری هم که در این مورد داشتم اشاره کردم که زیاد مایل به شرکت در این برنامه نبودم اما به دو دلیل جلوی دوربین «شام ایرانی» حاضر شدم.

اول اینکه من تا به حال کار تصویری انجام نداده بودم و به خاطر احترامی که برای مخاطبم قائل بودم، حس کردم شاید مخاطبم دوست داشته باشد بعد از چند سال تصویر من را هم ببیند. در کنار آن دوستی با آقای شایسته دلیل دیگر حضورم در این برنامه بود وقتی می بینم مردم کار را دوست دارند و از آن استقبال می کنند از کار احساس رضایت می کنم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید