هر روز!
هر روز!

حوزه نیوز :با رهنمودهای رهبری، موسمی و زودگذر برخورد نشود/ حوزه

حوزه نیوز :با رهنمودهای رهبری، موسمی و زودگذر برخورد نشود/ حوزه

حوزه نیوز :با رهنمودهای رهبری، موسمی و زودگذر برخورد نشود/ حوزه ها به رسالت بین المللی خود عمل کنند
: حوزه نیوز :با رهنمودهای رهبری، موسمی و زودگذر برخورد نشود/ حوزه ها به رسالت بین المللی خود عمل کنند

به گزارش : حجت الاسلام سعید امیدیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خرم آباد، با اشاره به دیدار اخیر طلاب و فضلای تهران با رهبر معظم انقلاب، گفت: پویشی که تحت عنوان لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری به راه افتاده، حرکت مبارک و اثرگذاری است، اما این نوع پرداختن به فرمایشات معظم له نباید موسمی و زودگذر باشد، بلکه باید طلاب این فرمایشات گهربار را کاربردی و عملیاتی نمایند .
عضو شورای حوزه علمیه لرستان با اشاره به این که فرمایشات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید اساس و پایه برنامه ریزی و تحول در حوزه ها است، افزود: امید می رود سیاست های آموزشی ، پژوهشی و تربیتی حوزه متاثر از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری باشد .
حوزویان حرف های نو و جذاب را ارئه دهند
موسس مدارس علمیه خواهران و برادران نورآباد با بیان این که فرمایشات رهبر معظم انقلاب در بندهایی گهربار قابل تامل و چراغ راه برای رسالت طلاب و مبلغان است، تصریح کرد: فرمایشات معظم له چراغ راه طلاب برای تبلیغ و تبیین آموزه های دین مبین اسلام و مکتب تشیع می باشد و حوزویان باید با تمام توان با بهره گیری از اصول دین محمدی (ص) و مکتب تشیع که بالاترین پتانسیل و توان پاسخگویی به سؤالات و شبهات را در همه زمینه ها  و نیازهای بشری در هر زمان و مکانی را دارد به انجام رسالت خود بپردازند.
حجت الاسلام امیدیان با اشاره به این که حوزویان به عنوان کارشناسان باید حرف های نو و جذاب را از آموزه های دین اسلام و مکتب تشیع استخراج نمایند، خاطرنشان کرد: حوزه ها باید زیبایی های کلام نورانی معصوم (ع) را به مخاطبان ابلاغ نمایند که اگر این گونه عمل کنند، تشنگان حقیقت خود مشتاق شنیدن معارف دینی خواهند شد و این نوع تبلیغ یکی از رسالت های اصلی حوزویان است .
حوزه نسبت به سرنوشت مظلومان بی تفوت نیست
عضو شورای حوزه علمیه استان لرستان با اشاره به این که حوزه و حوزویان باید نسبت به جامعه و سیاست موضع دینی و انسانی صحیحی دارا باشند، اظهار داشت: حوزه ها ی علمیه نباید نسبت به اهداف و آرمان های انقلابی، کشورهای مسلمان و  مظلومان عالم بی تفاوت باشند، بلکه باید نسبت به این مسائل موضع فعال و جهادی دارا باشند.
حجت الاسلام امیدیان با اشاره به این که حوزه دارای شاخصه های انقلابی، قطعا مخالفان و معارضانی دارد، گفت: این که حوزه هیچ موضعی نداشته باشد، حفظ حوزه نیست، بلکه این به معنای حوزه را در سکون و رکود نگه داشتن است که ثمره این نوع تفکر بی خاصیتی حوزه را در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به این که حوزه و روحانیت شیعه باید صدای دین و اهل بیت (ع) برای ترویج توحید، یگانگی و حقیقت ناب اسلام در اقصی نقاط عالم باشند، افزود: حوزه ها باید صدای دین در عالم باشند و در این زمینه فراملی و بین المللی به رسالت خود عمل نمایند.
ضرورت حضور حوزویان در فضای مجازی و رسانه ای
موسس مدارس علمیه خواهران و برادران نورآباد با اشاره به این که حوزویان باید مرزهای جغرافیایی را درنوردند و در فضای مجازی و رسانه ای که فرصتی مناسب برای ابلاغ و ارسال معارف دینی است، پیشگام باشند، گفت:حوزویان نباید این عرصه را خالی کنند، بلکه باید با تمام توان از این ظرفیت و پتانسیل در راستای تبلیغ دین استفاده نمایند.
حجت الاسلام امیدیان با تاکید بر این که شیعه در طول تاریخ مورد هجمه های اعتقادی قرار گرفته، بیان داشت: حوزه های علمیه همیشه در طول تاریخ با توان علمی و فقهی بالا به سوالات و شبهات مخاطبان بصورت مستدل پاسخگو بوده اند.
حوزه در موضع تدافعی قرار نگیرد
وی با اشاره به این که حوزه ها نباید در موضع تدافعی عمل نمایند، تصریح کرد: حوزه و حوزویان باید با حفظ حرکت و رعایت اصول اخلاقی و اعتقادات دیگرمذاهب و ادیان، اشکالات وارده را بر افکار و عقاید انحرافی مطرح کنند و مبانی تفکر شیعی را به زیبایی برای جامعه جهانی بیان نمایند.
عضو شورای حوزه علمیه استان لرستان با اشاره به این که طلاب و حوزویان زمانی اثرگذار خواهند بود که از تراز علمی بالایی برخوردار باشند، افزود: مبلغان این عصر، مخاطبانی با مدارج علمی و دانشگاهی بالایی دارند و باید موعظه ها ،تبلیغ و تشریح آنان از دین علمی ،فاخر و با محتوای غنی باشد.
حوزه خاستگاه انقلاب اسلامی است
حجت الاسلام امیدیان با اشاره به این که حوزه های علمیه خاستگاه انقلاب اسلامی بوده اند، بیان داشت: علماء و طلاب همواره در آگاهی و اندیشه مردم بیدار و بابصیرت نقش خود را ایفا نموده و بی شک نقش مهمی در به ثمر رسیدن و تثبیت اهداف انقلاب داشته و دارند.
موسس مدارس علمیه خواهران و برادران نورآباد با بیان این که حوزه های علمیه باید دستاوردها و رویش های انقلاب را حفظ و تداوم بخشند، افزود: حوزه و حوزویان باید انقلابی فکر کنند، انقلابی بمانند و انقلابی پرورش دهند.
وی با بیان این که حوزه و حوزویان باید نقشه و تعالی راه و اهداف اسلام و انقلاب را برای همگان ترسیم و تبیین نمایند، اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری حوزه انقلابی باید قانونمدار، اثرگذار و عالم پرور باشند.
حجت الاسلام امیدیان با اشاره به این که حوزه انقلابی پرچمدار شریعت است، بیان داشت: حوزه و حوزویان باید در تهذیب و اخلاق پیشگام باشند.
وی با بیان این که بعد از طلوع اسلام و تمدن اسلامی علومی نظیر پزشکی، مهندسی ، نجوم، ریاضی ،فلسفه و ... پیشرفت نمود، خاطرنشان کرد: حوزه باید این حرکت تفکرساز را که با شروع انقلاب اسلامی آغاز شد را هموار نماید و در زمینه های تخصصی اثرگذار باشد.
 بی اخلاقی بشر را از پای درآورده است
عضو شورای

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید