هر روز!
هر روز!

حوزه نیوز :شهدای مدافع حرم افتخار ایران و اسلام هستند

حوزه نیوز :شهدای مدافع حرم افتخار ایران و اسلام هستند

حوزه نیوز :شهدای مدافع حرم افتخار ایران و اسلام هستند
: حوزه نیوز :شهدای مدافع حرم افتخار ایران و اسلام هستند

به گزارش : به گزارش خبرگزارزی «حوزه»،‌ اعضای کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان قم، با حضور در بیت شهید مدافع حرم حاج محمود هاشمی با آرمان های این شهید سعید تجدید بیعت کردند.
 حجت الاسلام والمسلمین عیسوی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی در این مراسم گفت: شهدای مدافع حرم دارای دو فضیلت هستند، نخست اینکه آنها شهید هستند که مقام و مرتبه شهید بی حد و حصر است، به حدی که خداوند ضمانت وی و حتی امور خانواده وی را به عهده می گیرد و دوم آنکه این شهدا در غربت به شهادت رسیدند. وی تصریح کرد: شهدای مدافع حرم افتخار نظام اسلامی و افتخار کشور و افتخار اسلام هستند؛ اگر این بزرگان نبودند امروز مجبور بودیم که در داخل کشور و در بیرون درب خانه هایمان با دشمنان مبارزه کنیم.  حجت الاسلام والمسلمین عیسوی بیان کرد: شهدای مدافع حرم می دانستند که در چه راهی گام بر می دارند و خانواده های آنها نیز با بدرقه، جوانان خود را به این مسیر مبارک راهی کردند. در ادامه این مراسم نیز دختر شهید هاشمی با اشاره به ویژگی های اخلاقی و شخصیت این شهید گفت: « پدر من بازنشسته سپاه بود ولی از جایی که هیچگاه برای خدمت، آرام و قرارنداشت به هر ماموریت و خدمتی که اعزام می شد با تمام وجود آن را انجام می داد ولی پس از اولین اعزام به سوریه دیگر تاب ماندن نداشت و به قول دوستانش در روزهای آخر گویی به وی تلقین شده بود که این سفر را بازگشتی نیست. وی تصریح کرد:  از مهمترین ویژگی های شهید می توان به مردم داری و کمک به مردم و نیازمندان اشاره کرد زیرا ایشان همیشه به فقرا و نیازمندان کمک می کرد و ما را نیز به شکل عملی به این کار ترغیب می کرد.
دکتر محمدرضا یوسفی نیز در سخنانی گفت: شهدای مدافع حرم در اوج پاکی و معصومیت و مظلومیت برای دفاع از کیان اسلام ناب محمدی به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفتند. وی افزود: تجدید میثاق با آرمان های بلند شهدا از مهمترین رسالت های مسئولان فرهنگی و علمی و دانشگاهی است که کمیته شهدای دانشجوی استان نیز در این راه گام بر میدارد و حضور در خانواده معظم شهدای مدافع حرم نیز دراین عرصه است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم بیان کرد:این جوانان از ولایت و ارزش های دین دفاع کردند و وظیفه ما است که فضای دانشگاه ها را به سمتی ببریم که مورد رضایت آنها یعنی مطابق با شاخص های دین است. وی گفت: زمانی که در منازل شریف شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم حضور پیدا می کنیم استفاده ها و بهره های فراوانی از منش و شخصیت و مرام این شهدا و خانواده‎های معزز آنها می‎گیریم. دختر شهید محمد هاشمی افزود: پدرم برای اعزام به سوریه ثبت‌نام کرده بود و علیرغم مخالفت‌های مسئولان با اصرار زیاد توانست آن‌ها را متقاعد کند. بار اولی که برای اعزام با او تماس گرفتند و آمادگی او را برای اعزام به سوریه جویا شدند، او با ذوق و شوقی وصف‌نشدنی این خواسته را اجابت کرد.
وی گفت:مرتبه اول اعزام ایشان در شهریورماه و بازگشتشان در اواخر مهرماه صورت گرفت و بار دوم اعزامشان در تاریخ ۲۹ آذرماه، که در نهایت در ۱۶ بهمن‌ماه ۹۴ در آزادسازی نبل و الزهرا به شهادت رسیدند. در پایان نیز مراسم تجلیل از خانواده این شهید بزرگوار برگزار شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید