هر روز!
هر روز!

خاصیت اعجاب انگیز تخمه آفتابگردان - نکات آشپزی تخمه آفتابگردان

خاصیت اعجاب انگیز تخمه آفتابگردان - نکات آشپزی تخمه آفتابگردان

خاصیت اعجاب انگیز تخمه آفتابگردان - نکات آشپزی
تخمه آفتابگردان سرشار از فسفر، منگنز، روی، پتاسیم، منیزیم، آهن و حاوی میزان قابل‌توجهی فولات (اسیدفولیک)، ویتامین ۵ B و ویتامین‌های دیگر گروه B است که این ویتامین‌ها باعث می‌شوند بدن بتواند از کربوهیدرات‌ها (قندها) به خوبی استفاده کند و پرانرژی باشد.
به گزارش : یک مشت تخمه‌ آفتابگردان ۵۵ درصد تیامین یا همان ویتامین ۱ B موردنیاز روزانه‌ افراد را تامین می‌کند. تخمه‌های آفتابگردان سرشار از اسیدهای چرب اشباع‌نشده چند باندی‌، به‌خصوص اسیدلینولئیک هستند که نوعی اسیدچرب امگا ۶ محسوب می‌شود. علاوه بر این، این تخمه‌ حاوی اسیدهای چرب اشباع‌نشده‌ تک‌باندی نیز است که این اسیدهای چرب برای سلامت قلب و عروق بسیار مفیدند.
یک مشت از این تخمه‌ها، ۹۰ درصد نیاز روزانه به ویتامین E را تامین می‌کند. در ۱۰۰ گرم تخمه آفتابگردان ۵۸۰ کالری انرژی نهفته است. این تخمه حاوی ۲۴ درصد مواد پروتئینی، ۴۷ درصد روغن،‌ ۲۰ درصد کربوهیدرات و سرشار از فسفر، پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیم و ویتامین A، B و E است.
تخمه آفتاب گردان منبع خوبی از منیزیم می‌باشد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که منیزیم به کاهش فشار خون و سردردهای میگرنی و همچنین سکته قلبی کمک می‌کند. منیزیم همچنین برای سلامت استخوانها و بدست آوردن انرژی ضروری است و تقریباً دو سوم منیزیم موجود در بدن در استخوانها یافت می‌شود.
خاصیت اعجاب انگیز تخمه آفتابگردان : خاصیت اعجاب انگیز تخمه آفتابگردان
: خاصیت اعجاب انگیز تخمه آفتابگردان
میهن فال

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید