هر روز!
هر روز!

خراشهای درمانگر(حجامت ) : خراشهای درمانگر(حجامت ) دانستنیهای پزشکی

خراشهای درمانگر(حجامت ) : خراشهای درمانگر(حجامت ) 
 دانستنیهای پزشکی

خراشهای درمانگر(حجامت )
: خراشهای درمانگر(حجامت )
دانستنیهای پزشکی 5 دیدگاه 1,120 بازدید
به گزارش : پروفسور یوکاسالونن سوئدی پس از سالها تحقیق علمی چندی پیش اعلان کرده که در بین دو کتف، سیستم لنفاوی و وریدی مویرگی به نحوی تعبیه شده است که سموم خون، ذرات سنگین و ماکرو المانهای سرگردان و مضر خون در این عروق به تله افتاده و محبوس می شوند که می دانیم اصلی ترین محل حجامت همان بین دو کتف است. مخالفان این شیوه درمانی تأثیر مفید حجامت، چه در زمان قدیم و چه در زمان کنونی را مربوط به جنبه روانی و فاکتور تلقین و اعتقادات مذهبی و سنتی مردم می دانند. حجامت در اطفال و نوجوانان تأثیرات پیشگیرانه و درمانی شگرفی دارد که تجربه مؤلف پس از انجام حجامت و بررسی موشکافانه و علمی حدود هشت هزار مورد کودک و نوجوان حجامت شده طی ده سال اخیر خلاصه می شود در این جمله که: پس از حجامت (بیشتر کودکان و نوجوانان) سیستم ایمنی و دفاعی کودک بسیار قویتر از گذشته شده و سرماخوردگیهای مکرر و عفونتهای گوش و حلق و بینی کودک به حداقل می رسد. اشتهای کودکان پس از حجامت بهتر می شود.
کودک و نوجوان که دیگر تلقین پذیر نیست و چه بسا از حجامت و اصولاً هر نوع اقدامهای پزشکی دیگر وحشت و ترس داشته باشد. درمان آکنه، جوش صورت، سیاتیک، واریس، بواسیر و اعتیاد از دید مخالفان حجامت به وسیله این روش محال است، اما از دید پزشکی که عالمانه و آگاهانه حجامت و طب سنتی ایرانی را به خدمت می گیرد، درمان این بیماریها به وسیله حجامت، کاملاً عادی و ساده است و این اتفاق صدها بار در کلینیک درمانی پزشکان باتجربه مسلط به طب سنتی بوقوع پیوسته است و مدارک و مستندات آن قابل ارایه است. کودک ۵ ساله ای که آسم آلرژیک دارد از سن ۳ سالگی و تحت سنگین ترین رژیم درمانی کورتون تراپی و آنتی بیوتیکهای بسیار قدرتمند علایم آسم و عفونت ریوی او کنترل نشده است و روز به روز به جای بهبود سیر نزول داشته است و با ۳ جلسه حجامت(البته حجامتهای تخصصی و با شرایط ویژه) صددرصد درمان شده است و پس از گذشت ۴ سال از حجامتش حتی یک بار حمله آسم ریوی یا عفونت ریوی و حتی سرماخوردگی نیز نداشته است. آمریکا سال ۲۰۰۲ سه میلیارد دلار بودجه برای امر تحقیقات طب سنتی و گیاهی اختصاص داده است و هم اکنون ۸۸ درصد درمانها در کشور نروژ درمان طبیعی و سنتی است. قدیمی یا نوین بودن یک روش درمانی مهم نیست، بلکه مهم میزان اثرگذاری، شفادهی، التیام دردها و قدرت درمانگری یک شیوه طبی است که در حجامت این مزایا به چشم می خورد.
آیا می دانید در کتاب”حجامت، معجزه قرن بیست و یکم” بیش از پنجاه استاد از دانشگاههای پزشکی سراسر جهان که در رده های علمی فوق تخصصی بوده اند مهر تأیید کامل بر حجامت زده اند و ابعاد و مزایای آن را تشریح کرده اند؟ هم اکنون در سطح کشور برخی پزشکان و متأسفانه غیر پزشکان فاقد شناخت و علم کافی نسبت به مبانی طب سنتی و حجامت، مبادرت به انجام حجامت می کنند که از نظر ما مورد تأیید نیست. از این جهت رشد بی رویه حجامت فاقد نظارت وزارت بهداشت و فاقد سرپرستی و مدیریت مؤسسه تحقیقات حجامت ایران صحیح نبوده و در آینده لطمات جبران ناپذیری به ارزش و اعتبار نهال نوپای طب سنتی و حجامت وارد خواهد ساخت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید