مسیر سبز
مسیر سبز

خفاش دروغین به بوشهر هم رسید خبرگزاری ایرنا: پخش

خفاش دروغین به بوشهر هم رسید
خبرگزاری ایرنا:  پخش عکس در فضای مجازی و پیامک مبنی بر وجود خفاش شب در چند استان جنوبی، این بار سر از بوشهر درآورد که دادستان عمومی و انقلاب بوشهر اعلام کرد: ربودن و قتل دختران توسط خفاش شب در این استان واقعیت ندارند و کذب است.

علی حسن پور افزود: با توجه به تاثیر منفی ترویج شایعه بر امنیت روانی جامعه با کسانی که از روی تعمد یا ناآگاهی چنین شایعاتی را ترویج می کنند برخورد قانونی خواهد شد.

وی گفت: این شایعه بتازگی دراستان های جنوبی از جمله بوشهر تحت عنوان تعرض به بانوان و قتل آنان توسط خفاش شب از طریق پیامک یا فضای مجازی شبکه های اجتماعی در سطح وسیعی پخش شده است.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر اضافه کرد: شایعه پراکنان برای صحت ادعای خود عکس های منتسب با جنابت خفاش شب منتشر کرده اند که ارتباطی با استان بوشهر یا موارد مشابه ندارد و فقط برای اثرگذاری روانی بیشتر بر افکار عمومی انجام شده است.

حسن پور گفت:دادستانی بوشهر ضمن تکذیب چنین مطالبی که باعث برهم زدن امنیت روانی مردم می شود به آن دسته از افرادی که در ترویج چنین شایعاتی نقش دارند تذکر می دهد چنانچه به این رفتار ادامه دهند دستگاه قضایی برخورد لازم و قانونی را با آنان انجام خواهد داد.

درهفته های اخیر شایعاتی مبنی بر وجود حفاش شب علیه زنان و دختران در استان های فارس، بوشهر و هرمزگان پخش شده که نگرانی خانواده ها و بویژه دختران نوجوان را در پی داشته است.

در این شایعات که در قالب پیامک یا شبکه های مجازی اجتماعی میان مردم انتشار می یابد خبر از ربوده شدن و قتل و تعرض به چند دختر و زن در شهرهای جهرم، لار، بوشهر و بندرعباس توسط خفاش شب مطرح می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید