هر روز!
هر روز!

خواص بی شمار پیاز برای سلامتی : خواص بی شمار

خواص بی شمار پیاز برای سلامتی : خواص بی شمار

خواص بی شمار پیاز برای سلامتی
: خواص بی شمار پیاز برای سلامتی
: متخصصان آمریکایی با بیان اینکه فلاونوئیدها به کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون، بیماری های قلبی-عروقی و سکته مغزی کمک می کنند، اظهار داشتند: نوغی فلاونوئید در پیاز وجود دارد که همچون آنتی اکسیدان عمل کرده و با پیشگیری ازخطر ابتلا به سرطان مرتبط است. همچنین ممکن است برای سلامت قلب فوائدی داشته باشد اگرچه لازم است مطالعات بیشتری در مورد خواص آن انجام شود.

به گزارش : به گفته محققان از دیگر خواص پیاز وجود سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها در آن است. خوراکی های سرشار از آنتی اکسیدان ها و آمینو اسیدها به بدن اجازه می دهند عملکرد مطلوب خود را دارا باشند.
پیاز حاوی مقدار ناچیزی کالری و سدیم است و کلسترول یا چربی در آن موجود نیست. علاوه بر این، این ماده خوراکی دارای فیبر و اسید فولیک، نوعی ویتامین B است که به بدن کمک می کند تا سلول های نوین و سالم تولید کند.
مصرف پیاز به شکل خام یا پخته برای سلامتی مفید است که استفاده از آن به سلامت قلب، سیستم ایمنی، پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک می کند.
همچنین فیبر موجود در پیاز در سلامت دستگاه گوارش و هضم بهتر غذا موثر است. تنظیم قند خون و تقویت تراکم استخوانی در زنان مسن از دیگر خواص این ماده خوراکی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید