هر روز!
هر روز!

خواص تخم شربتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ : خواص

خواص تخم شربتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ : خواص

خواص تخم شربتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
: خواص تخم شربتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
: تخم شربتی یکی از سالمترین غذاها در کره زمین است. تخم شربتی غنی از مواد مغذی برای بدن و مغز است.در اینجا 11 مزیت تخم شربتی ذکر شده است.
به گزارش : - تخم شربتی دانه های کوچک سیاه دارد که از گیاه Salvia Hispanica مربوط به نعناع به دست می آید. - این گیاه در آمریکای جنوبی رشد می کند. - تخم شربتی برای تامین انرژی مهم است.   - فریب اندازه ی آن را نخورید ... این دانه های کوچک تغذیه ای مناسب است.
1 اونس (28 گرم) تخم شربتی شامل:
- یک اونس تخم شربتی 137 کالری و یک گرم کربوهیدرات قابل هضم تامین می کند!
- 1 اونس برابر با 28 گرم یا حدود 2 قاشق غذاخوری است.
- تخم شربتی در حالت عادی خالی از گلوتن است.
- با وجود اندازه کوچک آن، تخم شربتی مغذی ترین ماده در جهان است. این ماده غنی از فیبر، پروتئین، اسیدهای چرب امگا 3 و مواد مغذی مختلف است.

تخم شربتی غنی از آنتی اکسیدان ها است. این آنتی اکسیدان ها از چربی حساس در دانه ها محافظت میکند. اگرچه مکمل های آنتی اکسیدان بسیار موثر نیستند، دریافت آنتی اکسیدان ها از مواد غذایی می تواند تاثیر مثبتی بر سلامتی داشته باشد. مهمتر از همه، آنتی اکسیدان ها با تولید رادیکال های آزادی که می توانند به مولکول ها آسیب برسانند و باعث بیماری هایی مانند سرطان شوند، مبارزه می کنند. تخم شربتی غنی از آنتی اکسیدان است که به حفظ چربی های ظریف در دانه ها کمک می کند. همچنین دارای مزایای مختلفی برای سلامتی است.
تخم شربتی حاوی مقادیر مناسب پروتئین است.
- حدود 14 درصد وزن تخم شربتی پروتئین است. - همچنین تخم شربتی حاوی مقدار زیادی اسیدهای آمینه ضروری است. - پروتئین منافع زیادی برای سلامتی دارد.  - مصرف پروتئین بالا سبب کاهش اشتها می شود و نشان داده شده است که افکار وسواسی در مورد غذا به میزان 60 درصد کاهش می یابد و تمایل به خوردن غذای شبانه به میزان 50 درصد کاهش می یابد. - تخم شربتی منبع پروتئینی عالی  است.
- بسیاری از متخصصان سلامت معتقدند تخم شربتی می تواند به کاهش وزن کمک کند. - فیبر مقادیر زیادی آب را جذب می کند و در معده بزرگ می شود بنابراین جذب مواد غذایی به آهستگی انجام می شود. - مطالعات متعددی در مورد گلوکومنان انجام شده است که فیبری است که به شیوه مشابه عمل می کند و منجر به کاهش وزن می شود.  - پروتئین تخم شربتی به کاهش اشتها و مصرف مواد غذایی کمک می کند. - متاسفانه، هنگامی که اثرات تخم شربتی بر کاهش وزن مورد مطالعه قرار گرفت، نتایج ناامید کننده داشت. - اگر چه یک مطالعه نشان داد تخم شربتی می تواند اشتها را کاهش دهند، هیچ تاثیر معنی داری بر وزن بدن وجود نداشت. - در مطالعه ای که بر روی 90 نفر با اضافه وزن انجام شد، 50 گرم تخم شربتی در روز به مدت 12 هفته تاثیری بر وزن بدن یا نشانگرهای بهداشتی نداشت. - در یک مطالعه دیگر که 10 هفته طول کشید 62 زن حضور داشتند، تخم شربتی بر وزن بدن تاثیر نداشت، اما مقدار امگا 3 در خون را افزایش داد. - اگر چه تنها اضافه کردن تخم شربتی به رژیم غذایی تاثیری بر وزن شما نمی گذارد، اما افزودنی مفیدی است. - رژیم غذایی برای کاهش وزن در خصوص اضافه کردن یا کم کردن غذاهای مجاز است. کل رژیم غذایی، و رفتارها و شیوه زندگی مانند الگوی خواب و ورزش. - هنگامی که رژیم غذایی با شیوه زندگی سالم همراه شود قطعا تاثیر تخم شربتی بر کاهش وزن را می بینید.

- تخم شربتی غنی از فیبر، پروتئین و امگا 3 است و به بهبود سلامت متابولیسم کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی (بخوانید: کاهش خطر بیماری قلبی با مصرف این 2 ماده غذایی) و دیابت نوع 2 (بخوانید: غذاهای مفید برای دیابت) را کاهش می دهد.
- در دو مطالعه، یک رژیم غذایی با تخم شربتی، پروتئین سویا و جو باعث کاهش کلسترول LDL و تری گلیسیرید و افزایش کلسترول HDL و کاهش التهاب می شود.
- مطالعات بر روی موش ها نشان داده است تخم شربتی می تواند تری گلیسیرید را کاهش دهد، HDL  کلسترول خوب را افزایش می دهد و التهاب، مقاومت به انسولین و چربی شکم را کاهش می دهد.
مصرف تخم شربتی باعث افزایش دریافت مواد مغذی و کاهش مصرف قند می شود.
- تخم شربتی را می توانید به صورت خام، خیس کرده در آب، در فرنی و پودینگ، و یا در محصولات پخته شده استفاده کنید. - همچنین می توانید آنها را با غلات، ماست، سبزیجات و یا برنج بخورید. - به دلیل توانایی تخم شربتی در جذب آب و چربی، می توان آنها را برای غلیظ شدن سس ها و حتی به عنوان جایگزین های تخم مرغ در دستورهای غذایی استفاده کرد. - همچنین می توان آن را با آب مخلوط کرد و تبدیل به ژل کرد. - توصیه می شود به طور معمول 20 گرم (حدود 1.5 قاشق غذاخوری) تخم شربتی، دو بار در روز مصرف کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید