نقد و بررسی کالا
نقد و بررسی کالا

خودرو سايپا 132 دنده اي سال 1395 Saipa 132 1395 MT

خودرو سايپا 132 دنده اي سال 1395 Saipa 132 1395 MT

خودرو سايپا 132 دنده اي سال 1395 Saipa 132 1395 MT

خودروسازی سایپا پس از چند سال تولید و مونتاژ نمونه‌های سدان و هاچ‌بک پراید، تصمیم به ایجاد تغییر و تحول در محصولات خود گرفت. ازاین‌رو علاوه‌بر رعایت استانداردهای چندگانه لازمه، پروژه ارتقای استاندارد و ایمنی خانواده‌ی ایکس 100 را با توجه به فروش و تقاضای بالا آن به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین محصولات داخلی آغاز کرد. از دیگر اقدامات انجام‌شده در این خصوص می‌توان به "توسعه‌ی تامین‌کنندگان ایربگ" و "کمربند ایمنی سه نقطه صندلی‌های عقب" اشاره کرد.
خانواده‌ی ایکس 100 شامل مدل‌های سایپا111، سایپا 132، سایپا 141 و سایپا 131 است که به‌تازگی وانت 151 نیز به آن اضافه شده است. پروژه‌ی ارتقای ایمنی محصولات این خانواده از ابتدای سال 1387آغاز شد. این پروژه، بر ارتقا استاندارد خودرو در حوزه‌ی تصادفات از جلو و جانب و تقویت و استحکام بیشتر بدنه و همچنین ارتقا استاندارد سیستم روشنایی خودرو و زیبایی تزیینات داخلی و راحتی بیشتر سرنشین تمرکز دارد. تمامی محصولات این خانواده تقریبا از سطح تجهیزات رفاهی و ایمنی یکسانی بهره می‌‌برند و تفاوت‌ها بسیار جزئی است. به‌هرحال نمی‌توان انکار کرد که خانواده‌ی ایکس 100 در حال حاضر پرفروش‌ترین محصول بازار داخل محسوب می‌شود.
سایپا 132 محصول سدان این خانواده است‌ که در نمای ظاهری و داخلی، تغییراتی اساسی را به خود دیده است و چهره‌‌اش نسبت به پرایدهای دهه‌ی 80 کاملا تغییر کرده است. 132 دارای پیشرانه 1323 سی‌سی است که در دور 5500، توانایی تولید 69 اسب بخار قدرت را دارد. میزان حداکثر گشتاور این موتور در دور 2750 به رقم 106 اسب بخار می‌رسد که با توجه به جثه‌ی 920کیلوگرمی آن کافی به نظر می‌آید. در زمینه‌ی تجهیزات ایمنی نیز اضافه‌شدن سیستم ترمز ضدقفل ABS و دو کیسه هوای راننده و سرنشین، ایمنی این محصول را بیش از پیش کرده است؛ اما هنوز هم این تجهیزات، بسیار ابتدایی به شمار می‌‌آیند. تجهیزات رفاهی این مدل شامل شیشه بالابرهای برقی درهای جلو، سیستم تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم دستی، فرمان هیدرولیک، چراغ مه‌شکن و صندلی‌های تنظیم‌شونده‌ی دستی است.
خودروی پراید برای رسیدن به وضعیت کنونی راه پر پیچ و خمی را طی کرده است. این خودرو در ابتدا توسط کمپانی ژاپنی مزدا و به درخواست کمپانی مادر آن، فورد، طراحی و ساخته شد. این خودرو نهایتاً در سال 1986 تحت نام «فورد فستیوا» (Festiva) با پیشرانه‌های 1.1 لیتری و 1.3 لیتری عرضه شد. فستیوا در این میان در سال 1989 با فیس‌لیفت همراه شد و ظاهر آن اندکی تغییر کرد. در میانه‌ی سال 1986 یکی دیگر از شرکای فورد، یعنی کیاموتورز کره‌ی جنوبی عرضه‌ی مدل تحت لیسانس فستیوا را با نام «کیا پراید» آغاز کرد. از این مقطع بود که کم کم پای این خودروی کوچک به بازار خودروسازی ایران باز شد و شرکت خودروسازی سایپا در سال 1372 تولید این محصول را تحت لیسانس کمپانی کیاموتورز و با نام «سایپا پراید» آغاز کرد و از آن زمان تاکنون، این خودرو با تغییرات کوچکی همراه بوده هر چند تغییرات بزرگی را در بازار خودروهای داخلی به وجود آورده است.
از سال 1387 شرکت خودروسازی سایپا عرضه‌ی محصول جدیدی را با نام سایپا 132 آغاز کرد که در واقع همان مدل فیس‌لیفت پراید معمولی بود. این مدل شباهت زیادی با سایپا 141 داشت و تغییر این دو خودرو را می‌توان تا حد زیادی در کلاس متفاوت آن‌ها دانست. پراید 141 که تولید آن هم از سوی شرکت سایپا متوقف شده است، خودرویی در کلاس لیفت‌بک (با درب صندوق عقبی مشابه خودروی زانتیا) بود اما پراید 132 یک سدان سایز کوچک است. سایپا 132 از زمان عرضه تا به حال با تغییرات ظاهری اندکی همراه بوده اما پیشرانه‌ی آن در سال 1392 به طور کلی متحول شد، هر چند قدرت و گشتاوری آن پیشرفت قابل توجهی نداشت.
خودروهای پراید یکی از ثابت‌ترین پلتفرم‌های حاضر در بین تمامی خودروهای داخلی را دارند، با این وجود، تغییرات به واقع اندک مدل 132 را می‌توان پیشرفتی شگرف در طراحی خودروهای پراید به حساب آورد! متاسفانه مدل 132 از سوی شرکت سایپا به مدل «فیس‌لیفت» مشهور شده که با تغییراتی در نمای جلو و عقب نسبت به مدل سایپا 131 عرضه می‌شود. بخش اعظم تغییرات نمای جلو را می‌توان به چراغ‌های جلوی متفاوت و جلوپنجره‌ی تازه‌ی خودرو نسبت داد. چراغ‌های جلو علاوه بر اینکه بزرگتر شدند، دارای یک قوس در قسمت پایین هستند که متمایزکننده‌ی این مدل است. جلوپنجره‌ی خودرو هم از خطوط افقی بیشتری بهره برده تا شاید بتواند ظاهری تهاجمی‌تر را به پراید عرضه کند. سپر جلو هم بی‌تغییر نمانده و چراغ‌های مه‌شکن مستطیلی‌شکل به فرمی مثلثی تغییر کردند و در قسمت پایین سپر قرار گرفتند. همچنین دریچه‌های ورودی هوا با خطوطی به چند بخش تقسیم شده‌اند. در نمای پشت خودرو هم بار دیگر چراغ‌ها تمایز اصلی را ایجاد کرده‌اند که نسبت به مدل قبلی بزرگتر شدند. اما یکی از ثابت‌ترین قسمت‌ها را می‌توان نمای جانبی خودرو دانست که تقریباً نسبت به مدل قبلی بی‌تفاوت بوده است. در مجموع تغییرات این مدل را نمی‌توان مثبت یا منفی دانست و تا حدود زیادی این مسئله وابسته به سلیقه‌ی خریداران است.
کابین پراید 132 هم مشابه نمای ظاهری آن با تغییرات کوچکی در قسمت داشبورد، دریچه‌های کولر، کلیدها و غربیلک فرمان همراه بوده است طرا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید