نقد و بررسی کالا
نقد و بررسی کالا

خودرو سايپا Tiba دنده اي سال 1395 Saipa Tiba 1395 MT

خودرو سايپا Tiba دنده اي سال 1395 Saipa Tiba 1395 MT

خودرو سايپا Tiba دنده اي سال 1395 Saipa Tiba 1395 MT

«تیبا» اولین خودروی ملی شرکت سایپاست که سال 1387 از آن رونمایی شد. ابتدا نام «مینیاتور» برای آن انتخاب شده بود که بعدها نام تیبا نهایی و با این نام روانه بازار شد. گفته می‌شود که سایپا در طراحی از طراحان اروپایی بسیاری مشاوره گرفته است. تیبا را نمی‌توان خودرویی دانست که به هیچ یک از محصولات قبلی سایپا مرتبط نباشد؛ زیرا رگه‌هایی از ریو و پراید را می‌توان در این محصول به وضوح مشاهده کرد. این خودرو در اصل توسعه یافته پلتفرم‌ S81‌ سایپاست که به گفته‌ی مسئولان وقت طراحی و نهایی‌سازی تولید آن رقم هنگفتی را به شرکت تحمیل کرده است. کار روی طراحی این خودرو در سال 1375 و با نام پروژه‌ی S81‌ در سایپا شروع شد. این پروژه پس از پیشرفت‌هایی که در آن به کمک طراحان اروپایی صورت گرفت، در سال 1383 متوقف شد و پس از آن مجددا ادامه پیدا کرد تا در نهایت در سال 1387 به ثمر رسید. انتقادهای بسیاری به طراحی این خودرو وارد است و عده‌ای آن را فاقد جذابیت‌های مورد انتظار می‌دانند و از آنجایی که قضاوت در مورد طراحی ظاهری امری سلیقه‌ای است نمی‌توان به‌صورت محض در مورد زیبایی این خودرو نظر داد، اما آنچه روشن است این است که تیبا خودروی زشتی نیست، اگرچه جا‌ داشت طراحان در طراحی فضای داخل کابین حوصله‌ی بیشتری به خرج دهند.در بحث قوای فنی، تیبا دارای یک پیشرانه‌ی چهار سیلندر خطی به حجم دقیق 1503 سی‌سی است که در دور 5300، توانایی تولید 87 اسب‌بخار قدرت را دارد. حداکثر میزان گشتاور تولیدی این موتور به رقم 127 نیوتن‌متر در دور 4000 می‌رسد. سیستم انتقال قدرت این مدل از نوع پنج سرعته‌ی دستی بوده که با هماهنگی خود با پیشرانه‌ی مصرف سوخت 6.95‌لیتری در هر یکصد کیلومتر، سیکل ترکیبی را برای تیبا به ارمغان آورده است. تجهیزات رفاهی این مدل براساس تیپ‌‌ها و آپشن‌های گوناگون می‌تواند متفاوت باشد، اما اولین محصول ملی سایپا در بالاترین رده‌ی تجهیزاتی می‌تواند تجهیزات رفاهی و ایمنی نظیر کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، شیشه بالابرهای برقی، چراغ‌های مه‌شکن، گرمکن شیشه‌ی عقب، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، سیستم ترمز ضد‌قفل‌ ABS، بازکن در صندوق از داخل اتاق و... اشاره کرد.
خودروی تیبا در سال 1387 از سوی گروه خودروسازی سایپا به عنوان نخستین خودروی ملی سایپا معرفی شد. تیبا در حقیقت به یک طرح بسیار قدیمی در سال 1375 برای طراحی پلتفرم ملی بر می‌گردد که با نام S81 شناخته می‌شد؛ اما سرانجام این طرح در سال 1387 یعنی 12 سال بعد از شکل‌گیری اولیه به نتیجه رسید! شاید یکی از دلایل به درازا کشیدن این طرح در ورود و موفقیت خودروهای پراید و تولید آن‌ها از سال 2001 میلادی توسط شرکت سایپا باشد که نیاز مبرم برای تولید یک خودروی تازه را کاهش داد. در طراحی خودروی تیبا از قطعات و طراحی‌های پراید، ریو و تندر 90 استفاده شده است؛ این خودرو چه از نظر عملکردی و چه از حیث طراحی تفاوت زیادی با خودروی پراید ندارد و این امر سبب شده که خریداران دائماً این دو خودرو را با یکدیگر مقایسه کنند.
شاید عنوان نخستین خودروی «ملی» را بتوان یکی از بزرگترین پارادوکس‌های صنعت خودروسازی داخلی دانست. البته گوش مشتریان داخلی به چنین عناوینی عادت کرده و هر از چند گاهی یک طرح تازه‌ی به ظاهر «ملی» کلید می‌خورد و در نهایت، نتیجه‌ی آن کاملاً داخلی نامیده می‌شود، اتفاق مشابهی که در تولید پیشرانه‌ی ملی EF7 هم رخ داد. البته نباید از زحمات شرکت‌ها، مهندسین و طراحان داخلی هم صرفنظر کرد که بدون شک بخش زیادی از این طرح‌ها را به سرانجام رساندند، اما همکاری‌های شرکت‌های خارجی خودروسازی یا کمپانی‌های مربوط به طراحی قطعات خودرو را هم نباید در این حین نادیده گرفت. به هر حال، خودروی تیبا هر چه که باشد، اتفاق مثبتی برای صنعت خودروسازی در جهت طراحی و تولید مدل‌های داخلی بود، هر چند که این مسئله به زودی به فراموشی سپرده شد و روند تازه‌ای به نام واردات و فروش خودروهای چینی جای آن را گرفت.
شاید صحبت‌کردن در رابطه با ظاهر یک خودرو از آنجایی که موضوعی کاملاً سلیقه‌ای است چندان کار راحتی نباشد اما جای این نکته هم خالی نماند که اگر چه خودروی تیبا را از نظر ظاهری نمی‌توان زشت توصیف کرد اما از آنچه که ما به عنوان یک خودروی به واقع زیبا انتظار داریم همچنان فاصله دارد. نمای جلوی خودرو تاحدودی نمایانگر حس بلاتکلیفی طراحان بوده و مشخص نیست که هدف خلق ظاهری تهاجمی بوده یا یک طراحی ساده و در عین حال مدرن!
خطوط روی کاپوت و جلوی پنجره‌ی خودرو تا حدود ما را به یک خودروی تهاجمی نزدیک می‌کنند اما به محضی که چراغ‌های جلو وارد کار می‌شوند، همه‌ی ذهنیت ما به هم می‌ریزد! با این تفاسیر نمای جانبی خودرو و نمای عقب آن طراحی ساده و قابل قبولی را به نمایش می‌گذارند. باز هم تأکید بر این مسئله لازم است که قضاوت در رابطه با ظاهر یک خودرو تا حدود بسیار زیادی وابسته به نظر و سلیقه‌ی خریدار است اما ظاهر خودروی تیبا را در مجموع نه می‌توان زشت خطاب کرد و نه می‌توان آن را «زیبای ایرانی» دانست!
خودروی تیبا در داخل بسیار بیشتر ما را به یاد خودروی قدیمی پراید می‌اندازد، هر چند قسمت‌هایی از آن طراحی مدرن‌تری دارند. پشت آمپر خودرو و طراحی فرمان بسیار مشابه پراید بوده ولی طراحی داشبورد و کنسول میانی تازگی دارند. فضای داخلی تیبا را می‌توان برای

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید