نقد و بررسی کالا
نقد و بررسی کالا

خودرو هامر H2 اتوماتيک سال 2009 Hummer H2 2009 AT

خودرو هامر H2 اتوماتيک سال 2009 Hummer H2 2009 AT

خودرو هامر H2 اتوماتيک سال 2009 Hummer H2 2009 AT

«جنرال موتورز» در ابتدا، خودروهایی نظامی برای ارتش ایالات متحده آمریکا تولید می‌کرد. کمی بعد این محصول بوی تجارت به خود گرفت و بر پایه‌ی همین اتومبیل‌های جنگی، نمونه‌ی غیرنظامی آن را با نام «هامرH1» تولید کرد. این محصول بسیار بزرگ در خیابان‌ها جایی نداشت و جایش در بیابان‌ها بود؛ از سویی هم به‌دلیل طرح زیبا و جالبی که داشت، تقاضای آمریکایی‌ها برای این محصول بزرگ افزایش یافت. همین شد که جنرال موتورزی‌ها به فکر طراحی و ساخت خودرویی با همین نام و ظاهر اما شهری افتادند تا جوابگوی تقاضای آمریکایی‌ها باشد. همان H1 این بار کوچک‌تر شد و به دست مشتریان رسید؛ خودرویی که هم شهری بود و هم با قابلیت 4wd و ارتفاع زیادی که تا سطح زمین داشت، مناسب بیابان و آفرود بود. همین روند ادامه داشت تا اینکه سال ۲۰۰۳ برای اولین بار نام H2 در لیست محصولات GM قرار گرفت. هامر خودرویی جدید متولد کرد که سروصدای زیادی به راه انداخت. از مشخصه‌های بارز این اتومبیل نسبت به مدل قبل، افزایش ارتفاع آن بود.
از قسمت جلوی این اتومبیل شروع می‌کنیم. پیش‌رادیاتوری کروم با ۷ ورودی هوا و ۶ خط که روی هر کدام از آن‌ها یکی از حروف نام این خودرو حک شده و در کنار آن چراغ‌های گرد و کریستالی و در کنار آن راهنمای این خودرو قرار دارد. اگر کمی پایین‌تر بیاییم، به ورودی هوایی دیگر می‌رسیم که در کنار آن مه‌شکن‌های کوچک و زیبای هامر هستند و زیر آن پنلی است که دو قلاب بکسل را در خود گنجانده است. این پنل نقره‌ای‌رنگ با رنگ مشکی به‌زیبایی تناسب برقرار کرده و نوشته‌ی گره‌خورده‌ی H2 زیر آن طوری است که هرکسی از جلو به این خودرو بنگرد، این لوگو به چشمش می‌خورد؛ لوگویی که آن را در جای‌جای این اتومبیل می‌بینیم .
قدرت موتور 6200 سی‌سی این خودرو برخلاف هامرهای SUV کمی بیشتر بوده و 393 اسب‌بخار قدرت پیشرانه‌ی این اتومبیل زیباست. هنگام گازدادن، صدای آن همه را مات و مبهوت خود می‌کند. این قدرت بالا در 5700 دور برای این اتومبیل حاصل می‌شود و گشتاور این اتومبیل هم 563 نیوتن‌متر در 4300 دور است که قدرت زیادی به‌شمار می‌رود؛ همچنین بالارفتن از دیوار راست را برای این اتومبیل تسهیل کرده است!! یکی دیگر از امکانات این اتومبیل نشانگر مصرف سوخت و مسافت باقی‌مانده است که درست به شما می‌گوید که با این سوخت تا چند مایل دیگر می‌توانید برانید. از دیگر امکانات این خودرو کروز کنترل بوده که باز برای سهولت در رانندگی به خدمت گرفته شده است .
این اتومبیل در نهایت، توانایی بالارفتن از ۶۰ درجه شیب را دارد و قطعات حساس زیر این خودرو به همین دلیل از پوشش محافظتی مقاومی بهره می‌برند. رانندگی‌کردن با H2 لذتی دارد که نمی‌توان آن را وصف کرد؛ مخصوصا زمانی‌که گاز می‌دهیم و صدای زیبای پیشرانه به گوشمان می‌رسد. این خودرو دید بسیار جالب‌توجهی دارد. فرمان نرم هامر هم به نسبت ابعادش، یکی دیگر از تسهیل‌کننده‌های راندن است که لذت رانندگی را دوچندان می‌کند. فقط و فقط مصرف بالای سوخت این اتومبیل است که به‌عنوان یک امتیاز منفی محسوب می‌شود.
 
خودروهای معدودی در بازار کنونی وجود دارند که حضور خود را در خیابان آنطور که هامر H2 به نمایش می‌گذارد، اعلام کنند. پس از بازطراحی خودروی نقلیه‌ی نظامی هاموی «Humvee»، هامر H2 با ابعاد قابل توجه و پروفایل کامیونی‌شکل خود، در میدان رقابت حس و حال یک غول بی‌شاخ و دم را به شما منتقل می‌کند! اما مثل داستان بسیاری از خودروهای غول‌پیکر دیگر، هاموی H2 هم اسیر جسارت و قدرت خود می‌شود به راحتی رقابت را به رقیبان کوچک خود می‌بازد. آینده‌ی نامعلومی که به سبب افزایش هزینه‌های مرتبط با سوخت، تغییر عقیده و سبک نگاه خریداران عمومی و کاهش فروش، دامن خودروهای برند هامر را گرفته است. صرفنظر از همه‌ی این حرف‌ها، هامر H2 مدل 2009 یک خودروی نمادین باقی مانده و رهبری این کلاس را با قدرت در دست گرفته است. توانایی‌های آفرود (off-road) هامر H2 به واقع افسانه‌ای است و ظاهر بی‌پروای آن در همان نگاه اول باعث می‌شود تا تصویر این خودرو هیچ‌گاه از ذهنتان بیرون نرود.
مشابه غالب خودروهای جنرال موتورز (GM)، هامر H2 هم شالوده‌ی اصلی خود را با بسیاری از مدل‌های دیگر این کمپانی مشترک است؛ اسکلت سخت و زمخت خودرو مشابه آن چیزی است که در نسل گذشته‌ی شورولت تاهو «Tahoe» دیدیم، اگر چه H2 از اورهنگ «Overhang» (طولی از خودرو که فراتر از محور اصلی یا Wheelbase رفته است و به عبارتی همان فاصله‌ی ابتدا و انتهای خودرو تا محور محرک جلو و عقب) کوتاه‌تری در قسمت جلو و عقب برخوردار بوده و فاصله‌ی بسیار بیشتری از کف زمین دارد که باعث تقویت توانمندی‌های آفرود آن می‌شود. زیر کاپوت هامر H2 یک پیشرانه‌ی تنومند 6.2 لیتری V8 نهفته است که می‌تواند به راحتی وزن 3 تنی خودرو را حرکت بدهد. در همین حین، تمام این امکانات با یک طراحی ظاهری جسورانه پوشیده شده که هامر H2 را به یکی از متمایزترین خودروهای بازار تبدیل می‌کنید.
هامر H2 مدل 2009 با تعدادی از تجهیزات و امکانات جدید و تغییراتی ظاهری برگشته است. در داخل کابین، صندلی‌های کاپیتانی ردیف دوم وجود دارند و محفظه‌ی قرارگیری وسایل تازه‌ای برای ردیف سوم صندلی‌ها در نظر گرفته شده که بخش زیادی ا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید