مسیر سبز
مسیر سبز

خود ستایی های پرویز خان مظلومی! پرویز مظلومی می گوید

خود ستایی های پرویز خان مظلومی! 
 پرویز مظلومی می گوید

خود ستایی های پرویز خان مظلومی!
پرویز مظلومی می گوید تماشاگران حتی بودن جام قهرمانی هم دوستش دارند.

 سرمربی استقلال پس از پیروزی برابر داماش در گفت و گویی اختصاصی با خبرآنلاین از شرایط تیمش می گوید. از آینده کاری اش. از این می گوید که استقلال برای رسیدن به جام نیاز به آرامش دارد و ...

او چون همیشه گلایه هایش را از خود ما شروع کرد:« بابا شما که پدر تیم ما را در آوردید . مدام می خواهید آرامش مان را به هم بریزید! » او این ها را با خنده می گوید و چون همیشه انتقادهایش را خیلی دوستانه پیش می برد. از زمان مصاحبه مان با علی فتح الله زاده گلایه می کند که روز قبل بازی با داماش این مصاحبه منتشر شده است و از این می گوید که حتی حاجی هم از اینکه صبوری کرده ، تشکر داشته است.

پرویزخان شروع کنیم؟

خدایا ما را از دست شیاطین نجات بده!( با صدایی بلند می خندد)

ولی این طوری بی خیال نمی شویم!

بابا ما نیاز به آرامش داریم. شما هم تیتر جنجالی می خواهید . این می تواند برای مان دردسر ایجاد کند.

حالا بازی با داماش چطور بود؟

فکر می کنم برد این بازی برای مان کم از برد در دربی نداشت. ببینید من اهل بهانه گیری نیستم . در فاصله 24 ساعت ، به ما اعلام شد که باید در زمین مصنوعی بازیکنیم. خیلی زود خودم را با شرایط وقف دادم. برد سختی هم بود. دامکاش عالی بازی کرد و ما این 3 امتیاز را خیلی سخت بدست آوردیم. اما برای مساوی در برابر سپاهان دیدید چقدر از من انتقاد کردید؟ بردمان در برابر داماش هم می شود آبی کمرنگ. این چیزها دل آدم را به درد می آورد.

شاید بخشی از این انتقادها حاصل رفتار و گفته های خودتان است؟

مثلا؟

اینکه بعد از بازی با سپاهان می گویید تیمم خودش کشید عقب!

یعنی واقعا فکر می کنی من می روم کنار زمین به بچه ها می گویم بکشید عقب؟ اینکه خیلی خنده دار است. وقتی من 3 نفر را که یکبار هم کنار هم نبودند می گذارم توی ترکیب ، همین می شود که از پاسکاری با هم باز می مانند و وقتی توپ را در وسط زمین از دست بدهیم ، خط هافبک حریف بازی را در دست می گیرد و می شود بازی با سپاهان. این توجیه فنی دارد. چرا نمی بینید که من 7 بازیکنم را در زمین نداشتم؟ اگر این سئوال ها را بپرسید من حتما برای شان توجیه فنی دارم. این ها خیلی طبیعی هستند در فوتبال.

ولی من می توانم مثال های زیادی بزنم از بازی هایی که شما و تیم تان از حریف جلو بودید و در نیمه مربیان بازی را واگذار کردید چون تیم عقب کشیده. فصل قبل برابر السد ، تراکتورسازی ، ذوب آهن و ...

بازی ها را با هم قاطی نکن. در بازی با السد ، تیم حریف داشت حذف می شد و باید به آب و آتش می زد . آنها حمله کردند و ما زیر فشار گل خوردیم. این هم بخشی از فوتبال است. اما هیچ وقت قبول ندارم که تیمم را تعمدی عقب کشیده باشم. من هم می توانم برایت مثال های زیادی بزنم. ببین الان تیم ما یکی از بهترین تمرین دهنده های دنیا را دارد. ما کار را واگذار کردیم به میشائیل هنکه. او استراتژی های تمرینی تیم را می چیند. یعنی می خواهید بگویید کار ما محتاطانه است؟ شاید ما کمی آلمانی و با نظم بیشتر بازی می کنیم اما محتاط نیستیم. اصلا این همه بازی بوده که ما بازی ها را حفظ کردیم یا با جرات رفتیم و بردیم. مثلا چرا از دربی نمی گویی.

آن بازی فرق دارد. شما روش بردنش را بلدی اما در بازی های بزرگ دیگر ، کمتر این اتفاق می افتد!

هر جا که به نفع خودت است ، جر می زنی. این بازی هم مثل باقی بازی هاست. ما اتفاقا سال قبل دومین خط حمله لیگ را داشتیم. اصلا تیم های من ، هر جا که بودم به فوتبال هجومی معروف بوده اند. این یک بهانه است برای اینکه انتقاد کنید. اشکالی ندارد. من انتقاد های درست را می پذیرم اما تخریب کار درستی نیست.

اصلا طور دیگری سئوالم را می پرسم. شما معمولا خیلی کوتاه می آیید. از برخورد با بازیکنان گرفته تا با مدیریت.

برای اینکه من به موفقیت مجموعه ام فکر می کنم. اگر قرار باشد من هم بحران درست کنم که همه چیز به هم می ریزد و باید افسوس از دست رفتن شرایطی را بخوریم که از دست رفته. ما الان 4 امتیاز با تیم دوم فاصله داریم و باید بیشترش کنیم برای قهرمانی ، چیزی که هواداران را خوشحال می کند.

اما شما گاهی خیلی نرمش به خرج می دهید.

ببینید چون شما در تیم نیستید ، این طور فکر می کنید. من اتفاقا جلوی هر چیزی که به تیمم ضربه بزند ، می ایستم.

مثلا همین قضیه بازیکنان جدید را می گویم. الونگ و علوی مقدم.

هر دو بازیکن با نظر مستقیم من جذب شدند. مگر می شود مربی درباره بازیکنان تیم نظر ندهد؟ این طوری که نمی شود کار کرد. من مسئول فنی تیم هستم و الونگ بازیکنی است که به درد ما می خورد. باز هم می گویم خیلی از این چیزهایی که نقل می شود ناشی از این است که خیلی از اتفاقات تیم من خبر ندارید.

ولی به هر حال کار کردن با این همه بازیکن بزرگ دردسر هم دارد!

کار سختی است اما من سعی می کنم همه چیز را در کنترل داشته باشم و حاصلش هم شده نتایج تیم تا اینجا که می بینید. خوشحالم که تماشاگران هم از شرایط تیم راضی هستند. ما به فینال جام حذفی رسیدیم و در لیگ هم شرایط خوبی داریم. امیدوارم بتوانم این روند را هم ادامه بدهم.

به حضور بلند مدت در استقلال فکر می کنید. قبلا گفته بودید ، تیم را قهرمان می کنید و می روید.

راستش فکر می کنم هر کار موفقی ، عمری دارد. من خیلی دوست ندارم که به حضور طولانی مدت در تیم فکر کنم. یک وقتی هست که یک مربی ناکام می شود. آن وقت حق باشگاه است که مربی را کنار بگذارد. بعد از موفقیت هم خود مربی به یک جایی می رسد که بهتر است برود. من قراردادی 2 ساله داشتم که امسال ، سال دومش است. می خواهم تیم را قهرمان کنم. این اتفاق اگر بیفت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید