هر روز!
هر روز!

خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟ خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟

خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟ 
 خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟

خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟
خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟ : خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟
: خوشبختی یعنی رضایت از زندگی؟

: به گزارش : قانون های ذهنی می گن خوشبختی یعنی رضایت. مهم نیست چی داشته باشی یا چقدر، مهم اینه که از همونی که داری راضی هستی یا نه؟! چون یه وقتهایی آدم خیلی چیزها داره اما بازهم احساس خوشبختی نداره! و بر عکسش... پس یه قانون وجود داره، که می گه: میزان خوشبختی = میزان رضایت
زندگی مجموعه ای از لحظه هاست! چون پشت این لحظه، لحظه بعدیه و پشت اون لحظه بعدی و بعدی و ...پس، اگه می خوای در کلیت بزرگ زندگی راضی باشی اول باید تمرین کنی تا در لحظه راضی باشی.
"اگه کسی تصمیم بگیره فقط توی لحظه اکنون راضی باشه، بعد، به لحظه بعدی، که رسید، باز در لحظه اکنون راضی باشه و بعد به لحظه بعدی که رسید باز ..... می دونی چی می شه؟
اون فقط برای راضی و شاد بودن در یک لحظه تلاش کرده، اما یک دفعه می بینه پنج ساله که راضی و خشنوده! اگه کسی از لحظه اکنونش ناراضی باشه، بعد، از لحظه بعد هم ناراضی باشه، بعد... یکهو به خودش می یاد و می بینه پنجاه سالشه و همه این پنجاه سال رو ناراضی بوده! "
 
به همین دلیل دانشمندان ذهنی به لحظه اکنون می گن: لحظه ابدی اکنون.
 
شرط رضایت اینه که در لحظه ابدی اکنون راضی و شاد باشی.
اصلا مهم نیست داری در لحظه اکنون چی کار می کنی، فقط تصمیم بگیر مراقبه کنی که از هر کاری که داری در لحظه انجام میدی احساس رضایت و شادی کنی. به این کار می گن مراقبه لحظه ابدی اکنون. این کار، اتفاقا بر خلاف تصور، کار خیلی راحتی نیست. دانشمندان ذهنی معتقدند در هر عمل و کاری که انجام میشه یه مقداری انرژی نهفته است و ما فقط در صورتی که روی اون کار مراقبه داشته باشیم میتونیم اون انرژی رو دریافت کنیم.
ببینین، مثلا من از صبح شروع می کنم. از خواب بیدار می شیم، می ریم مسواک می زنیم و در همون حال به صد تا چیز فکر می کنیم غیر از مسواک زدن. بعد می ریم صبحونه می خوریم در حالی که فکرمون هزار جای دیگه است غیر از صبحانه خوردن. بعد... در واقع هر کاری که داریم انجام می دیم به همه چیز فکر می کنیم غیر از همون کار. این باعث می شه انرژی پنهان کارها رو دریافت که نمی کنیم، هیچ! کلی هم انرژی ذخیره شده مان را الکی خرج می کنیم!
شاید از مراسم چای در چین یا ژاپن شنیده باشین. اون در واقع یه جور مراقبه در لحظه ابدی اکنونه.
 
 
تمرین هایی برای درک و لذت بردن از لحظه ابدی اکنون:
تمرین یک:
برای خودتون یه استکان چای بریزین. با دقت سعی کنید فقط به کاری که دارین می کنین، فکر کنین. بعد در یه جای آروم بنشینید و با آرامش چای رو میل کنید. به این فکر کنید که با هر جرعه چای، همه انرژی موجود در آن را دریافت می کنید و لذت می برید. به لحظه لحظه خوردن چای دقت کنید. (اگه فکر دیگه ای اومد توی ذهنتون، خودتون رو شماتت نکنید. فقط آروم سعی کنید دوباره به خوردن چای برگردید.) بعد از اتمام، حتما در دفتر مراقبه از خودتون تشکر کنید.
 
تمرین دو:
مراقبه کنید در زمان مسواک زدن فقط به مسواک زدنتون فکر کنین. سعی کنید از این کار لذت ببرید.
 
تمرین سه:
مراقبه کنید؛ زمان خوردن غذا فقط به خوردن غذا فکر کنید. مجسم کنید با هر لقمه، انرژی موجود در غذا به همه سلول های بدنتون میرسه. از هر لقمه اون لذت ببرید.
نکته: غذایی که با مراقبه خورده میشه هرگز باعث چاقی های موضعی نمیشه. (در واقع وقتی ما غذا می خوریم در حالی که به صد چیز غیر از خوردن غذا فکر می کنیم، باعث انباشته شدن اون در جاهای نامناسب می شیم. بر عکسش هم صادقه. یعنی کسانی که هر چیزی که می خورن، چاق نمی شن، اگه روی غذا خوردن آگاهانه، مراقبه کنن، همه انرژی موجود در غذا رو دریافت می کنن. حتی می تونین مجسم کنین که دوست دارین غذا در چه قسمتی از بدن شما باعث چاقی بشه! وقتی دارین غذا می خورین توی دلتون با لقمه هاتون حرف بزنید! از لقمه نون و پنیر صبحتون بخواهید که همه نیروش رو به شما انتقال بده. (نخندین! جدی می گم! این یکی از مراقبه های هندوهاست!) تمرین چهارم:
این تمرین برای سیگاری هاست. اگه روی کشیدن هر سیگار مراقبه کنید، خیلی زودتر ارضا می شید و به تدریج تعداد سیگارهاتون کم و کمتر می شه.
به تدریج خودتون رو عادت بدید که هر کاری که دارین انجام می دین، فقط به اون فکر کنید و تصور کنید با این کار همه انرژی نهفته در اون کار رو دارین دریافت می کنین. خیلی سخته، اما شدنیه! شاید باورتون نشه اما به تدریج حتی از کارهایی که دوست نداشتید، به شدت لذت می برید. این قانون رو به یاد بسپرین: بر هر چیز که تمرکز کنیم، انرژی اون رو دریافت می کنیم.
 
یک حکایت:
خوب می خوام یه حکایت از یه گوروی (استاد بزرگ) هندی بگم که توی یه کتاب خوندم. اون با مریدانش دسته جمعی با هم، در جایی بیرون شهر، زندگی می کردند. همه مریدهای اون موظف بودند سالها پیش اون زندگی کنند و آموزش ببینند. یک روز یه نفر به اون استاد مراجعه می کنه و می گه شما چه طوری به این قدرت رسیدین که می تونین با نگاه دیگران رو شفا بدین؟ وقتی من مرید شما بشم، در طی این همه سال که باید پیش شما بمونم، چه تمرین هایی انجام میدیم؟ در طول روز چه کار می کنیم؟
استاد می گه: ما صبح ورزش می کنیم. بعد صبحانه می خوریم. بعد کار می کنیم تا ناهار. بعد ناهار می خوریم. کمی استراحت می کنیم، باز کار می کنیم و شب می خوابیم!
 
اون شاگرد عصبانی میشه و میگه امکان نداره! ما همه این کارها رو انجام می دیم اما قدرت شما رو نداریم. استاد می گه: هرگز شما مثل ما این کارها رو انجام نمیدید. شما صبحانه می خو

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید