هر روز!
هر روز!

خوک خاکی این خوک های خاکی که در سراسر جنوب

خوک خاکی این خوک های خاکی که در سراسر جنوب

خوک خاکی
این خوک های خاکی که در سراسر جنوب آفریقا یافت می شود، از حس بویایی قوی شان برای ردیابی غذای مورد علاقه خود، یعنی موریانه ها، استفاده می کنند. در سراسر منطقه جنوب صحرای آفریقا زندگی می کنند. نام آنها از زبان آفریکانس آفریقای جنوبی می آید و به معنای “خوک زمینی” است.
: خوک خاکی
به گزارش : نگاهی اجمالی به جثه خوک خاکی و پوزه بلند آن، ظاهری خوک مانند را در ذهن تداعی می کند. اگر از نزدیک دقت کنید می بینید که این خوک خاکی، به نوعی از ویژگی های دیگر حیوانات بی نصیب نمانده است. گوش های خرگوشی و دم کانگورو مانند آن گویای این ادعاست ؛ هرچند، هیچ نسبیتی با این حیوانات ندارد. این خوک های خاکی، شبگرد هستند. آنها بعد از ظهرهای گرم آفریقایی را در لانه های سرد زیرزمینی می گذرانند که با پاها و پنجه های قوی شان که مثل بیلچه عمل می کند می سازند. پس از غروب آفتاب، از این پنجه ها برای بدست آوردن غذای مورد علاقه شان، یعنی موریانه ها، استفاده می کنند. در حالی که بخاطر گشتن در مراتع و جنگل ها، به آنها “مورچه خوار” نیز گفته می شود، شاید در طول یک شب تپه های بزرگ خاکی را چندین مایل برای یافتن موریانه ها دور بزنند.
یک خوک خاکی گرسنه، با پنجه های جلویی خود تمام پوسته سخت یک تپه را به امید یافتن غذا حفر می کند و با استفاده از پوزه و زبان بلند، چسبنده و مارپیچ خود حشرات را شکار و برای خود سورچرانی می کند.
خوک خاکی می تواند سوراخ های بینی خود را ببندد تا پوزه اش را از هجوم گرد و خاک و حشرات در امان نگه دارد و پوست ضخیمی که دارد آن را از گزش و نیش دیگر جانوران مصون نگه می دارد. این جانور، از همین روش برای حمله به لانه مورچه های زیرزمینی استفاده می کند. خوک های خاکی ماده معمولا سالی یک نوزاد به دنیا می آورند. این نوزادان حدود شش ماه با مادرشان می مانند و سپس خودشان شروع به راه افتادن و حفر لانه های بزرگ زیرزمینی می کنند که می تواند با چند درگاه مختلف به بیرون راه پیدا کند.
قلمروی جغرافیایی  خوک خاکی
در یک نگاه نوع پستاندار رژیم غذایی همه چیزخوار میانگین طول عمر در اسارت 23 سال اندازه سر و بدن، 43 تا 53 اینچ (109 تا 135 سانتی متر)؛ دم، 21 تا 26 اینچ (53 تا 66 سانتی متر) وزن 110 تا 180 پوند (50 تا 82 کیلوگرم)
اندازه  یک خوک خاکی در مقایسه با یک مرد 6 فوتی (2 متری) آیا می دانید؟ طول زبان خوک خاکی می تواند به بیش از 12 اینچ (30.5 سانتی متر) برسد و چسبندگی که دارد در بیرون کشیدن موریانه ها از داخل تپه های خاکی به آن کمک می کند./نشنال جئوگرافیک

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید