هر روز!
هر روز!

دانستنی های جالب درباره کلسترول آن چه درباره کلسترول نمی

دانستنی های جالب درباره کلسترول آن چه درباره کلسترول نمی

دانستنی های جالب درباره کلسترول
آن چه درباره کلسترول نمی دانستید
به گزارش : اغلب اوقات کلسترول خیلی بد در نظر گرفته میشه، چون اگه بیش از حد کلسترول داشته باشیم، تبدیل به کلسترول LDL میشه.
در نتیجه ما همیشه اون رو بد و مضر برای سلامتی به خصوص سلامت قلب در نظر میگیریم. کاملا درسته که سطح بالای کلسترول برای قلب مضره، اما حقایق مهم دیگه ای هم درباره کلسترول هستن که باید بدونین. و اما این حقایق:
: دانستنی های جالب درباره کلسترول
برخی علائم کلسترول بالا با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستن
معمولا اگه کلسترولتون بالا باشه از طریق پزشکتون متوجه میشین. اما خیلی وقتا روی بدن برجستگی های مایل به قرمز ظاهر میشن که بهشون زانتوما میگن، و علت ایجادشون کلسترول بالاست.
ورزش کردن میتونه کلسترول خوب رو افزایش بده
ورزش روزانه برای داشتن یه زندگی سالم خیلی مفیده. پس اگه میخواین کنترلش کنین، ورزش منظم میتونه به کاهش کلسترول بد و افزایش چگالی کلسترول خوب به طور طبیعی کمک کنه.
سطح کلسترول بعد از یائسگی افزایش پیدا میکنه
قبل از یائسگی، استروژن به حفظ و کنترل سطح کلسترول کمک میکنه. اما بعد از آخرین قاعدگی در یک زن، سطح استروژن افت میکنه و باعث میشه کلسترول بد به شدت افزایش پیدا کنه. چون سطح کلسترول بالا میره، مشکلات قلبی هم در خیلی زنان شیوع پیدا میکنه.
سطح پایین کلسترول هم میتونه بد باشه
اگرچه ما میدونیم که کلسترول بالا برای سلامتی بده، اما از طرف دیگه سطح خیلی پایین کلسترول هم با مشکلات سلامتی مرتبطه. خیلی مهمه که سطح کلسترول ثابت باشه، اگه سطح اون زیر 160 میلی گرم/دسی لیتر باشه ممکنه شانس ابتلا به نوع خاصی سرطان، افسردگی و زایمان زودرس رو بیشتر کنه.
کودکان هم میتونن کلسترول داشته باشن
این امر ناشی از چاقی یا سابقه بیماری قلبی در خانواده باشه، کودکان کم سن و سال هم میتونن کلسترول بالا داشته باشن. از این رو، خیلی مهمه که هر چه زودتر کودک چکاپ بشه و رژیم غذایی کنترل شده ای داشته باشه. / نوین زی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید