مسیر سبز
مسیر سبز

دانشجوی حسابداری؛ قربانی نهی از منکر خبرگزاری مهر: ساعت

دانشجوی حسابداری؛ قربانی نهی از منکر
خبرگزاری مهر: ساعت 21 ششم خرداد امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری 115 رازی اعلام شد.
 
با حضور مأموران در محل و بر اساس اظهارات شاهدان صحنه جنایت مشخص شد که سه سرنشین سمند، با مجروح کردن دو سرنشین موتورسیکلت بلافاصله از محل متواری شدند.
 
با حضور امدادگران اورژانس در محل و با وجود انجام اقدامات اولیه پزشکی یک نفر از سرنشینان موتوسیکلت به نام سهراب 20 ساله به علت شدت ضربات وارده به ناحیه شکم و گردن، در همان صحنه درگیری فوت و نفر دوم نیز به علت شدت جراحات به بیمارستان منتقل و تحت اقدامات درمانی قرار گرفت.
 
با اعلام خبر به پلیس آگاهی و مقام قضایی، بلافاصله پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، تحقیقات تخصصی برای شناسایی و دستگیری سه سرنشین سمند متواری، در دستور کار اداره دهم پلیس اگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
پس از حضور کارآگاهان اداره دهم در محل جنایت واقع در خیابان کارگر، بالاتر از میدان راه آهن، نبش خیابان شهید زربافیان، تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت آغاز و با بهره گیری
 
از اطلاعات به دست آمده از شاهدان صحنه درگیری، کارآگاهان در همان تحقیقات اولیه موفق به شناسایی سمند سفید رنگ متواری شده از محل جنایت شدند.
 
شاهدان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که سه سرنشین سمند در وضعیت مناسبی قرار نداشته - احتمالا به علت مصرف مشروبات الکلی - و با هنجارشکنی در محل باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده بودند که سرنشینان موتورسیکلت با مشاهده این صحنه و به قصد تذکر توقف کرده که مورد حمله قرار گرفته و سرنشینان سمند پس از ارتکاب جنایت به سرعت از محل متواری شده اند.
 
با توجه به تحقیقات به عمل آمده و شناسایی سمند متواری شده، کارآگاهان اداره دهم در همان شب حادثه به محل سکونت مالک خودرو واقع در منطقه سیدخندان مراجعه و در همان تحقیقات متوجه شدند که خودرو در اختیار پسر مالک قرار داشته است. محمد 22 ساله دستگیر و بلافاصله به مشارکت در درگیری و معرفی دو دوست خود به نام های علی اصغر 18 ساله و احمد 23 ساله اعتراف کرد.
 
با شناسایی محل سکونت احمد در خیابان آفریقا، وی نیز همانند محمد در همان شب حادثه دستگیر و در اظهاراتی مشابه با محمد، به مشارکت در درگیری و معرفی علی اصغر به عنوان عامل جنایت اعتراف کرد.
 
با شناسایی علی اصغر به عنوان عامل اصلی جنایت، کارآگاهان اداره دهم به محل سکونت وی واقع در منطقه نازی آباد مراجعه و پی بردند که وی از محل سکونت خود متواری شده است. بلافاصله اقدامات تخصصی- پلیسی آغاز و سرانجام با شناسایی مخفیگاه متهم، وی دستگیر و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.
 
علی اصغر در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: شب حادثه به همراه محمد و احمد، پس از مصرف مشروبات الکلی با خودرو در حال چرخیدن در حوالی میدان راه آهن بودیم که احمد توقف کرد و هر سه نفر از ماشین پیاده شدیم. در همین زمان یک موتورسیکلت با دو سرنشین توقف کرد و با دادن تذکر از ما درخواست کردند تا محل را ترک کنیم، اما من با چاقویی که همراه داشتم در حالیکه سرنشینان موتورسیکلت حتی از موتور پیاده نشده بودند، به آنها حمله ور شده و هر دو نفر آنها را با چاقو مورد حمله قرار دادم.
 
سرهنگ کارآگاه ˈآریا حاجی زادهˈ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر تست مثبت وجود الکل در خون هر سه متهم و سابقه دار بودن هر سه نفر آنها، گفت: مقتول پرونده دانشجوی رشته حسابداری یکی از دانشگاه های تهران و از خانواده ای مذهبی بود که برابر اظهارات مشابه شاهدان، به هیچ عنوان قصد درگیری با متهمان را نداشته و با توجه به نوع هنجارشکنی صورت گرفته از سوی متهمان تنها قصد تذکر دادن داشته که متأسفانه به قتل رسیده است.
 
وی با اشاره به وضعیت مناسب جسمانی دومین مجروح حادثه نیز گفت: با انجام اقدامات پزشکی، خوشبختانه این شخص در وضعیت مناسبی از لحاظ جسمانی قرار داشته، اما با توجه به ضربات وارده چاقو به قسمت های مختلف گردن و شکم، همچنان تحت مراقبت های ویژه پزشکی قرار دارد.
 
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان گفت: با دستگیری هر سه متهم، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و هر سه نفر آنها جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید