هر روز!
هر روز!

دانشگاه هایی که بیشترین میلیاردرها را تربیت کرده اند [قسمت اول]

دانشگاه هایی که بیشترین میلیاردرها را تربیت کرده اند [قسمت اول]

دانشگاه هایی که بیشترین میلیاردرها را تربیت کرده اند [قسمت اول]
: این مقاله به بررسی دانشگاه هایی می پردازد که ثروتمندترین افراد دنیا را تربیت کرده اند. این افراد هر کدام در حوزه کاری خود سرآمد هستند. در ادامه با بنیتا همراه باشید.
: دانشگاه هایی که بیشترین میلیاردرها را تربیت کرده اند [قسمت اول]
به گزارش : میلیاردرها در کجا درس خوانده اند؟ شاید برای شما هم سؤال باشد که مولتی میلیاردرهای دنیا در کجا درس خوانده اند؟ بنیتا با نگاهی به آمار وب سایت فوربز و داده های تحصیلات عالیه ی مجله ی تایمز موفق به یافتن اسامی دانشگاه های محل تحصیل این افراد مشهور شده است. با ما همراه باشید تا نگاهی به ۳۰ دانشگاه که چنین فارغ التحصیلان ثروتمندی را تربیت کرده است بیندازیم.

Credit: Jauhnn via Wikipedia CC PD
دو میلیاردر دوران تحصیل خود را در دانشگاه شنژن سپری کرده اند؛ ما هواتنگ، مدیرعامل غول اینترنتی چین، یعنی تِنسِنت و ژانگ ژیدونگ، مدیرعامل شرکت سی تی اُ (CTO). ثروت این دو نفر روی هم به مبلغ ۲۹/۱ میلیارد دلار می رسد.

Credit: Shigemi Okano/Shutterstock
مهم ترین مرکز آموزش عالی ژاپن، دانشگاه واسدا، شاهد تربیت ۷ نخست وزیر این کشور بوده است؛ اما شهرت او به خاطر افراد دیگری است. تاداشی یانای، مدیرعامل یونیکُل که در حال حاضر با دارایی ۱۸/۳ میلیارد دلار ثروتمندترین مرد ژاپن است، و لی کُن هی، رئیس هیئت مدیره ی سامسونگ با ثروت ۱۴/۴ میلیارد دلار، ازجمله فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

Credit: Fulviusbsas via Wikipedia CC PD
دانشگاه فدرال ریودوژانیرو بهترین دانشگاه برزیل است. مارسل هرمان و شریک او کارلوس آلبرتو سیکوپیرا هر دو از شرکت محصولات نوشیدنی آنهایزر بوش، در این دانشگاه تحصیل کرده اند. ثروت مجموع این دو نفر به ۲۵ میلیارد دلار می رسد.

Credit: Moscow State Institute of International Relations
دانشگاه روابط بین الملل مسکو، به عنوان شناخته شده ترین کالج روسیه، در تربیت ثروتمندان نقش داشته است. ولادیمیر پوتانین، مدیرعامل شرکت اینتروس با ثروت ۱۵ میلیارد دلار، و آلیشر عثمانوف، مدیرعامل شرکت متال مگنت با دارایی ۱۴/۶ میلیارد دلار، از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

Credit: Jiawangkun/Shutterstock
یکی از بهترین دانشگاه های جهان که به خاطر تدریس و تحقیقاتش شهرت دارد، دانشگاه ام آی تی است. این دانشگاه نیز دو میلیاردر به دنیا معرفی کرده است؛ چارلز و دیوید کخ از شرکت صنایع کخ. ثروت مجموع این دو برادر به رقم خیره کننده ی ۸۷/۴ میلیارد دلار می رسد.

Credit: EQRoy/Shutterstock
این کالج قدیمی از دانشگاه پرینستون، دارای فارغ التحصیلان مشهوری است. از این میان می توان به ۴۱ برنده ی جایزه ی نوبل، دو رئیس جمهور آمریکا و دو میلیاردر آن اشاره کرد. جف بزوس از شرکت آمازون و اریک اشمیت، مدیرعامل اجرایی گوگل به ترتیب با دارایی ۶۵/۵ و ۱۱/۵ میلیارد دلار، از نوابغ این دانشگاه هستند.

Credit: Ken Wolter/Shutterstock
دانشگاه یو سی ال ای به داشتن سه فارغ التحصیل میلیاردر خود می بالد. یکی از آن ها بیل گراس، مؤسس شرکت مدیریت سرمایه گذاری پاسیفیک است. او که در مدرسه ی مدیریت این دانشگاه درس خوانده است، ثروتی بالغ بر ۲/۴ میلیارد دلار دارد.

Credit: Courtesy University of Waterloo
دانشگاه واترلو که به عنوان خلاقانه ترین کالج کانادا شناخته می شود، سه میلیاردر را به دنیا معرفی کرده است. یکی از این افراد دیوید چریتون ملقب به «پروفسور میلیاردر»، عضو هیئت علمی دانشگاه استنفورد و سهام دار اصلی گوگل، در حدود ۴ میلیارد دلار ثروت دارد.

Credit: Oli Scarff/Getty
یکی از دانشگاه های مطرح درزمینه ی علوم اجتماعی، مدرسه ی علوم سیاسی و اقتصادی لندن، سه میلیاردر در میان تحصیل کرده های خود دارد. مشهورترین این افراد جورج سوروس است. این سرمایه گذار بشردوست با ثروتی بالغ بر ۲۴/۹ میلیارد دلار، در رشته ی فلسفه تحصیل کرده است.

Credit: Thomas Barrat/Shutterstock
کالج شیکاگو که دارای یک شعبه ی دیگر در دوحه ی قطر نیز هست، به خاطر تحقیقات خود بسیار شهرت دارد. میلیاردر نورث وسترن، نیل بلوم، تاجر و فعال در حوزه ی سرگرمی، املاک و مستغلات است که ثروتی در حدود ۳/۲ میلیارد دلار دارد. بلوم ۲۵ میلیون دلار از ثروت خود را در سال ۲۰۱۳ به دانشگاه محل تحصیلش اهدا کرده است.

Credit: Cheng/Shutterstock
دانشگاه رایس مهم ترین مرکز آموزشی ایالت تگزاس بوده و کالج هیوستون از این دانشگاه نیز مدیران تجاری زیادی را به دنیا معرفی کرده است. جان دوئر، سرمایه گذار در منطقه ی سیلیکون ولی با ثروت ۵ میلیارد دلار، یکی از این مدیران است.

Credit: EQRoy/Shutterstock
دانشگاه فودان که در رتبه ی سوم دانشگاه های مهم چین بر اساس آخرین رتبه بندی قرار دارد، سه میلیاردر را تربیت کرده است. کالج شانگهای محل تحصیل لو ژیکیانگ با دارایی ۴/۸ میلیارد دلار است.

Credit: Pete Spiro Shutterstock
مدرسه ی بازرگانی لندن مهم ترین مرکز آموزشی بریتانیا در حوزه ی تحصیلات بازرگانی است. در این مدرسه سه میلیاردر تحصیل کرده اند که یکی از آن ها تاجر مواد خام، کومار بیرلا از گروه بیرلا آدیتا، با ثروت ۸/۲ میلیارد دلار است.

Credit: Ken Wolter/Shutterstock
این دانشگاه بسیار معتبر در تگزاس، درمجموع سه میلیاردر را به دنیا معرفی کرده است. رابرت رولینگ، رئیس هتل های اُومنی با دارایی ۷ میلیارد دلار و جرالد فورد بانکدار با دارایی ۲/۲ میلیارد دلار، ازجمله ی این افراد هستند.
اگر شما هم به دنبال ثروتمند شدن هستید به مطلب ۲۱ راه برای پیشرفت شغلی مراجعه کنید.
قسمت دوم این مطلب را از دست ندهید.
مقالات مرتبط

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید