بهترین زندگی
بهترین زندگی

دختردار شدن، روش علمی و غیر علمی روش های

دختردار شدن، روش علمی و غیر علمی
روش های علمی و غیرعلمی دختردارشدن
انتخاب جنسیت فرزندتان این شانس را به شما می دهد تا خانواده ای متوازن (از نظر جنسیت افراد) داشته باشید و به فرزندان شما نیز این اجازه را می دهد تا احساس اضافی بودن نداشته باشند. از آن جایی که امروزه بسیاری از والدین موفق می شوند تا جنسیت فرزندان خود را قبل از تولد انتخاب کنند، شاهد عشق و علاقه بیشتر، طرد شدن کمتر و کاهش اندازه در خانواده ها هستیم. بسیاری از خانواده ها فقط به علت تلاش مداوم برای داشتن دختر یا پسر، صاحب فرزندان زیادی می شوند. اما در بسیاری از موارد دلایل موجه تری برای انتخاب جنسیت فرزند وجود دارد؛ دلایلی مانند احتمال به ارث بردن یک ناهنجاری ژنتیکی وابسته به جنسیت.
تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح ؟!
جنسیت نوزاد در زمان لقاح تعیین می شود و بسته به اینکه سلول اسپرم حاوی چه کروموزوم جنسی است (X یا Y)، جنسیت جنین یا ماده (XX)  یا نر (XY) می شود؛ اما اگر شما قصد دارید که فرزندتان دختر شود یا پسر، بهتر است نکات جالب زیر را در نظر داشته باشید.  " البته باید بدانید که ممکن است حتی با رعایت تمام موارد زیر در نهایت جنسیت کودک شما آن چیزی نشود که در نظر داشته اید! اما در هر صورت نکات زیر ممکن است حداقل برای کسانی که سعی دارند تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا جنسیت فرزندشان مطابق میلشان باشد، مفید باشد.درخبرهای قبلی دو رژیم غذایی متفاوت برای دختر یا پسر شدن فرزند شما ارائه دادیم. در این خبر و خبر بعدی با دیگر روش های تعیین جنسیت آشنا می شوید.
انتخاب جنسیت براساس روش های علمی
اگر شما برای باردارشدن از تکنیک های علمی استفاده می کنید، در تعیین جنسیت کودکتان دستتان بازتر است. با وجود اینکه این تکنیک ها مطمئن و جذاب هستند ولی باید یادتان باشد که تکنیک هایی پرهزینه، تهاجمی و گاهی بحث برانگیز هستند.تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی(PGD): این روش برای کمک به زوج هایی که طی آزمایشات ژنتیکی ناقل بیماری های وخیم تشخیص داده شده اند که وابسته به جنس است، به وجود آمد و هم زمان با لقاح آزمایشگاهی (IVF) به کار می رود. در این روش به طور خلاصه، متخصصین یک سلول را از جنین در حال تقسیم جدا می کنند و جنسیت آن را تعیین می کنند و تنها جنین با جنسیت مطلوب وارد رحم مادر می شود. غالب مراکز باروری لزومی برای تعیین جنسیت جنین هنگامی که دلایل پزشکی وجود ندارد، نمی بینند.مرتب کردن اسپرم ها: این تکنیک شامل جداسازی اسپرم حاوی کروموزوم Y از اسپرم حاوی کروموزوم X در آزمایشگاه  و انتقال اسپرم با جنسیت مطلوب به داخل رحم زن از طریق روش تلقیح داخل رحمی (IUI) یا بارورسازی تخمک در آزمایشگاه است.
انتخاب جنسیت براساس روش هایی با اساس علمی کم
روش شتل(Shettles method) یا روش زمان بندی شده. در این روش همه چیز بستگی به زمان بندی دارد. طبق روش شتل اسپرم حاوی کروموزوم X آهسته تر از اسپرم حاوی کروموزوم Y حرکت می کند و طول عمر بیشتری دارد. در نتیجه بهتر است تا زمان تخمک گذاری صبر نکنید و اگر خواهان داشتن فرزند دختر هستید، باید دو تا چهار روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید زیرا در این صورت اسپرم حاوی کروموزوم X در روزهای آتی که تخمک شما آزاد می شود، تنها اسپرم زنده و حاضر در لوله های فالوپ شما خواهد بود. گفته می شود که این روش تا 75درصد نرخ موفقیت دارد. البته جز موارد ذکر شده، جزئیات دیگری نیز هستند که کانال واژن را پذیرای یکی از دو اسپرم حاوی کروموزوم X یا Y می کند، مانند طرز قرارگیری هنگام نزدیکی یا اینکه زن به ارگاسم برسد یا نه.روش ولان (Whelan method). این روش مخالف روش شتل است و به نوعی علمی است. اساس این روش براین است که تغییرات بیوشیمیایی که در بازه های زمانی خاص در هر چرخه بدن زن رخ می دهد احتمال لقاح اسپرم دارای کروموزوم Y را با تخمک افزایش می دهد در حالی که در باقی زمان ها شانس لقاح اسپرم حاوی کروموزوم X بیشتر است. در نتیجه برای داشتن دختر 2 تا 3 روز  قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید.کیت های انتخاب جنسیت. کیت های متنوع وجود دارد که اساس کار آن ها تغییر شرایط پیرامون اسپرم و تخمک (با استفاده از مکمل های طبیعی و مواد شست و شو دهنده) است تا کانال واژن آماده دریافت اسپرم دارای کروموزوم X یا Y باشد. هر چند که متخصصین ادعای این کیت ها را زیر سوال برده اند.
انتخاب جنسیت براساس روش هایی بدون اساس علمی
از دیگر روش های خانگی تعیین جنسیت کودکتان در آینده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
گایافنزینی که در شربت سینه وجود دارد و مخاط بینی شما را نازک می کند دربخش های زنانه بدن شما نیز احتمالا همین اثر را خواهد داشت. احتمالا این اتفاق برای اسپرم دارای کروموزوم Y مطلوب تر است و استفاده از این شربت شانس دختردار شدن شما را کاهش می دهد.به ارگاسم رسیدن زن اسپرم را به دهانه رحم نزدیک تر می کند و باعث ترشح موادی می شود که محیط را قلیایی می کند و احتمال رسیدن اسپرم حاوی کروموزوم Y که سریع تر حرکت می کند به سلول تخمک بیشتر شود. در نتیجه برای داشتن دختر، زن نباید به ارگاسم برسد.شرایط اسیدی، اسپرم های حاوی کروموزوم Y را از بین می برد. محیط اسیدی واژن به دختردار شدن کمک شما می کند. برخی خانم ها به صورت طبیعی محیط واژن اسیدی تری دارند و به سختی قادر به پسردار شدن هستند.کاهش وزن و نداشتن قدرت بدنی مناسب ممکن است منجر به دختردارشدن شما شود.طرز قرار گیری حین نزدیکی که باعث نفوذ بیشتر می شود، باعث پیروز شدن اسپرم های دارای کروموزوم Y  و دور شدن آن ها از ورودی اسیدی واژن می شود. دخول سطحی تر و حالتی که مرد در موقعیت بالای زن (آمیزش رو در رو) هنگام نزدیکی قرار می گیرد نیز برای دختردارشدن بهتر است.
تعداد اسپرم ها نیز یک فاکتور مهم است. واضح است که شمارش پایین اسپرم در هنگام شروع برای باردارشدن به نفع هیچ کدام از دو جنسیت پ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید