مسیر سبز
مسیر سبز

درآمد رویایی برایان تریسی را الگو قرار دهید مجله موفقیت:

درآمد رویایی برایان تریسی را الگو قرار دهید 
 مجله موفقیت:

درآمد رویایی برایان تریسی را الگو قرار دهید
مجله موفقیت: بعضی از کارمندان حقوق و ترفیع مناسبی دریافت نمی کنند درحالی که عده ای به سرعت رشد می کنند و کارهای مهمتر و کلیدی تری به آنها واگذار می شود و حقوقشان به سرعت افزایش می یابد. برایان تریسی در کتاب جدیدش «درآمد رویایی» به این موضوع پرداخته است. بخشی از مطالب کتاب در این مقاله تقدیم کارمندان پرتلاش و علاقمند به پیشرفت می شود.

نگرش مثبت داشته باشید

بیش از 85 درصد موفقیت کاریتان صرفنظر از استعداد و مهارت، به نگرش و شخصیت شما بستگی دارد. موفقیت، میزان درآمد و سرعت پیشرفتتان وابسته به این است که مردم چقدر شما را دوست دارند و برای کمک به شما تمایل دارند.

دکتر دانیل گُلمن از دانشگاه هاروارد، کتاب های متعددی درباره هوش احساسی نوشته است. استنتاج او این است که هوش احساسی در موفقیت کاری بسیار تاثیرگذارتر از ضریب هوشی شما است. انسان های مثبت، شاد و خوشبین همیشه محبوب تر و باارزش تر از افراد ایرادگیر، بدبین و منفی نگر هستند. یکی از موثرترین شاخص های موفقیت در کار این است که چگونه به عنوان بخشی از یک تیم عمل می کنید و این موضوع به نگرشتان بستگی دارد.


کنار آمدن با دیگران

بهترین کارکنان شرکت افراد شاد، مثبت و حامی هستند. آنها از حس همدردی و ملاحظه زیادی برخوردارند. دیگران دوست دارند در کنارشان باشند و به آنها کمک کنند.

تحقیقات نشان می دهد که افراد مثبت و خوش رو شانس بیشتری برای افزایش درآمد و پیشرفت دارند. این افراد سریعتر مورد توجه مدیران قرار می گیرند. علاوه بر این افراد مثبت از طرف همکاران و اطرافیان حمایت می شوند. به نظر می رسد فشاری به سمت بالا از سوی همکاران، فرد مثبت را به سرعت پیش می برد.

عامل تعیین کننده در نگرش مثبت این است که تحت استرس چقدر خوب عمل می کنید. وقتی همه چیز خوب است، هر کسی می تواند مثبت باشد. هنگام مواجهه با سختی ها و موانع است که هویت واقعی تان را به خود و دیگران نشان می دهید. در شرایط سخت مشخص می شود چه کسانی مستحکم هستند و پیش می روند.

فرد مثبت در هر موقعیت و هر فردی به دنبال خوبی هاست. او به دنبال نکته ای مثبت یا خنده دار است و بیشتر سازنده است تا مخرب. خبر خوب این است که نگرش مثبت با تمرین روزانه قابل یادگیری است.
توجه به ظاهرتان

عجیب است که عده زیادی پیشرفت نمی کنند، زیرا هیچ کس تا به حال آنها را به کناری نکشانده است تا بگوید ظاهر آنها در کسب درآمد مناسب چقدر مهم است.

من سال ها شخصا روی اهمیت تصویر بر کار مطالعه کردم. کتاب ها و مقالات بسیاری خواندم و به هزاران نفر آموزش دادم. می توانم با اطمینان بگویم که ظاهر شما تاثیر بسیار زیادی بر میزان و سرعت پیشرفت دارد.

اولین قانون این است که در کارتان همیشه برای موفقیت لباس بپوشید. به افراد برتر صنعت و شرکت خود نگاه کنید. در روزنامه ها و مجلات به تصاویر مردان و زنانی که در شغلشان پیشرفت کرده و به مدارج بالا و دستمزدهای زیاد رسیده اند توجه کنید. از افراد پیشرو الگوبرداری کنید.
در کسب و کار رنگ ها و ترکیب رنگ های خاصی نسبت به سایر رنگ ها پذیرفته تر هستند. کتاب مناسبی درباره ایجاد تصویر حرفه ای تهیه کنید، آن را از اول تا آخر بخوانید و به پیشنهاداتش عمل کنید.


مانند افراد خوش آتیه لباس بپوشید

امروزه نظرات زیادی درباره لباس های غیررسمی و راحت وجود دارد. فقط افرادی اجازه دارند در محل کار لباس های غیررسمی بپوشند که پشت صحنه هستند و با مشتری سروکار ندارند و آینده شرکت به آنها وابسته نیست. حتی در منطقه «سیلیکون ولی» که پوشیدن لباس غیررسمی معمول است، مدیران جوان در دفترشان یک دست کت و شلوار مرتب دارند تا زمان ملاقات با مشتری یا سرمایه گذاران از آن استفاده کنند. آنها اهمیت لباس را می دانند.اگر آینده درخشانی دارید، همانند افراد بدون آینده روشن، لباس نپوشید. طوری لباس بپوشید که نشان دهید در زندگی تان هدف دارید. اگر تمام اطرافیان لباس غیررسمی می پوشند، به نفع شما است. شما به چشم می آیید و از دید افراد تاثیرگذار بر کارتان بهتر به نظر می رسید.

به یاد داشته باشید شرکت ها می خواهند کارمندانی را به مشتری ها و سرمایه گذاران معرفی کنند که مایه افتخارشان باشند. باید ظاهرتان طوری باشد که مدیرتان از معرفی شما به مدیر دیگر به عنوان نماینده شرکت افتخار کند.


سخت تر کار کنید

دیدگاه افراد پرکار را در خود ایجاد کنید. هیچ چیز نمی تواند توجه افراد مهم را در کارتان سریعتر از این جلب کند که به عنوان کارمندی بسیار پرکار و سختکوش شناخته شوید.

همه افراد سختکوش محل کارشان را می شناسند. افراد پرکار همیشه بیشترین ارزش و احترام را در شرکت کسب می کنند. آنها همیشه درآمد و ترفیع بیشتری دریافت می کنند زیرا عملکرد بهتری دارند، یعنی کار بیشتری را در زمان کمتر انجام می دهند آنها برای شرکتشان ارزشمندترند، الگوی خوبی هستند و مدیران به آنها افتخار می کنند و می خواهند بیش از هر فرد دیگری آنها را حفظ کنند.


ساعات بیشتری کار کنید

افراد برتر هر حوزه کاری نسبت به افراد معمولی، ساعات بیشتری کار می کنند. در حقیقت، ده درصد برتر افراد پردرآمد، پنجاه تا شصت ساعت در هفته کار می کنند. همچنین یادتان باشد که آنها در تمام ساعت کاری، واقعا کار می کند و وقت تلف نمی کنند. وقتی صبح زود به محل کار می رسند، بلافاصله مهمترین کارها را شروع می کنند. آنها به طور پیوسته در طول روز تلاش می کنند. آنها دوستانه برخورد می کند اما از صحبت های بیهوده و گپ زدن با همکاران پرهیز می کنند.در تمام ساعات کاری کار کنید. در طول روز از بازی با کامپیوتر، صحبت های تلفنی شخصی، خواندن روزنامه یا صحبت کردن در

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید