بهترین زندگی
بهترین زندگی

درمان تهوع صبحگاهی، زنجبیل بخورید اگر از ناخوشی صبحگاهی

درمان تهوع صبحگاهی، زنجبیل بخورید
 اگر از ناخوشی صبحگاهی رنج می‌برید، می‌دانید که تنها صبح هنگام به سراغ شما نمی‌آید. احتمالاً متوجه شده‌اید که خوردن غذاهای سبک و ملایم و اجتناب از ادویه و چربی می‌تواند به شما کمک کند، همین طور مواد غنی از پروتئین مانند یک لیوان شیر گرم، پنیر، یک کاسه ماست، و نیز شکلات نعناعی یا ترش، آب یخ، و زنجبیل هم برای این مورد خوب است. 

ماده اصلی زنجبیل به نام جینجرول به علت خواص ضد التهابی‌اش که اسیدهای معده را خنثی می‌کند، درمان طبیعی ناخوشی صبحگاهی است. کنگره زنان و مامایی امریکا توصیه می‌کند زنان بارداری که حالت تهوع دارند، هر روز صبح 250 میلی‌گرم زنجبیل و یک کپسول دیگر درست پیش از خواب مصرف کنند.

 شما می‌توانید زنجبیل تازه ورقه ورقه شده را در آب داغ دم کنید و این چایِ آرام‌کننده معده را مصرف کنید. مشخص شده است که ویتامین ب 6 نیز تهوع اوایل بارداری در زنان را کاهش می‌دهد، بنابراین مصرف قرص‌های 10 یا 25 میلی‌گرمی آن چهار مرتبه در روز به همراه با کپسولهای زنجبیل ، می‌تواند بسیار موثر باشد (پیش از مصرف باید با پزشک صحبت کنید).

برخی از مادران مچ بند (باند دریایی) بی‌خطر در بارداری استفاده می‌کنند که با تحریک نقاط خاص فشار (طب فشاری) تهوع را کاهش می‌دهد. ماساژ به شیوه طب فشاری نیز گزینه دیگری است، اما برخی نقاط فشار به خصوص در پا ممکن است موجب انقباضات رحم و تحریک درد زایمان شوند بنابراین مطمئن شوید که درمانگر شما آموزش پیش زایمانی دیده باشد.

علاوه بر این، طب فشاری می‌تواند موجب آرام شدن فرد شود، خلق را بهبود ببخشد، سردرد و کمردرد را رفع کند، و موجب افزایش انرژی شما شود. دوباره تاکید می‌کنیم مطمئن شوید که درمانگر طب فشاری شما گواهی معتبر داشته و تجربه کافی در کار با اشخاص باردار را داشته باشد.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری »، «زندگی با کودک » و «سلامت زنان » در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از   اينجا  پر کنيد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید