هر روز!
هر روز!

درمان زخم های گوارشی : درمان زخم های گوارشی

درمان زخم های گوارشی : درمان زخم های گوارشی

درمان زخم های گوارشی
: درمان زخم های گوارشی
 
وی گفت: طبق مطالعات به عمل آمده رابطه مستقیمی بین استرس و افسردگی مشاهده شده و لازم است توجه ویژه ای در زمینه بهداشت روان صورت گیرد.
 
به گزارش : بسیاری از مواقع این مسئله، به دوران کودکی، شرایط روحی-روانی و حمایتی از خردسال بر می گردد و مشاهده شده آن دسته از افراد که به ویژه در 7  سال اول زندگی خود، شرایط نامطلوبی را سپری کرده اند، مقدار بیشتری از هورمون های استرس زا مانند آدرنالین را در خون ترشح می کنند.
 
 دهقان تصریح کرد: باید در ابتدا تلاش کرد تا عوامل، شرایط و آنچه را که سبب تنش در آدمی می شود را حتی الامکان شناسایی و کنترل نمود؛ هم چنین می توان با ایجاد تغییر در سبک زندگی و بهبود کیفیت آن، هورمون های تنش زا را کاهش و هورمون های نشاط آور را در بدن افزایش داد.
 

  وی گفت: وقتی فرد به اندازه کافی نمی خوابد، بدنش در واقع یک فشار فیزیولوژیک و بیوشیمیائی مضاعفی را تجربه می کند که به صورت غیر مستقیم می تواند موجب افزایش استرس در افراد گردد.
 
دومین مسئله انجام ورزش هایی مثل شنا و دوچرخه سواری و یا حتی پیاده روی روزانه حداقل به مدت 20 دقیقه است که تحقیقات نشان داده نقش مهمی را در کاهش تنش های روزانه ایفا می کند.
 
نکته بعدی داشتن رژیم غذایی سالم است که به صورت افزایش مصرف غذاهای دریایی، میوه ها و سبزیجات تازه و همچنین کاهش مصرف فست فودها و چربی های اشباع می باشد و نکته آخر که البته بسیار هم حائز اهمیت است، قطع مصرف سیگار و وابستگی به نیکوتین می باشد که به صورت مستقیم و غیرمستقیم، سبب بروز بسیاری از بیماری ها می گردد.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید