هر روز!
هر روز!

درمان فشار خون با رژیم درمانی بی نظیر بدونه دارو

درمان فشار خون با رژیم درمانی بی نظیر بدونه دارو

درمان فشار خون با رژیم درمانی بی نظیر بدونه دارو
: فشار خون بالا جزو بیماری های خاموشی است که سالانه منجر به سکته های قلبی و مغزی فراوانی در سراسر جهان می شود و جان بسیاری از افراد را می گیرد.این در حالی است که با 2 بار بررسی سالانه بعد از 40 سالگی کنار رعایت موارد تغذیه ای بسیار ساده می توان به راحتی از پس این بیماری برآمد و آن را تحت کنترل گرفت.
به گزارش : درمان فشار خون با رژیم درمانی ,فشار خون بالا جزو بیماری های خاموشی است که سالانه منجر به سکته های قلبی و مغزی فراوانی در سراسر جهان می شود و جان بسیاری از افراد را می گیرد.
این در حالی است که با 2 بار بررسی سالانه بعد از 40 سالگی کنار رعایت موارد تغذیه ای بسیار ساده می توان به راحتی از پس این بیماری برآمد و آن را تحت کنترل گرفت. رعایت این موارد تغذیه ای می تواند راه مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به فشار خون بالا در افرادی که سابقه فامیلی این بیماری را دارند، باشد.
پتاسیم به کلیه ها کمک می کند تا سدیم اضافی را از طریق ادرار دفع کنند. همین روند است که فشار خون را پایین می آورد. از سبزی های برگ سبزی که پتاسیم زیادی دارند، می توان به اسفناج، کاهو و چغندر اشاره کرد. یادتان باشد که سبزی های کنسروشده معمولا حاوی سدیم افزوده هستند و نباید از آنها استفاده کرد.
لبو سرشار از اکسیدنیتریک است که می تواند به باز کردن رگ های خونی و پایین آوردن فشار خون کمک کند. محققان متوجه شده اند نیترات موجود در آب لبو، فشار خون افراد را در عرض 24 ساعت پایین می آورد.
شیر فاقد چربی، یکی از بهترین منابع برای دریافت کلسیم است و چربی کمی هم دارد. رژیم غذایی مناسب برای کاهش فشار خون دارای دو عنصر مهم است که دقیقا همین موارد هستند؛ دریافت کلسیم و کاهش مصرف چربی ها. اگر به هر دلیلی قادر به مصرف شیر نیستید، می توانید از ماست استفاده کنید. البته ماست مناسب برای شما نباید حاوی قندهای افزودنی باشد.
استفاده از مواد غذایی غنی از پتاسیم مانند موز، بهتر از مصرف مکمل ها برای کاهش فشار خون است. برای افزایش دریافت پتاسیم می توانید موز را همراه با غلات صبحانه یا جو دوسر مصرف کنید.
ماهی، منبع فوق العاده ای برای دریافت پروتئین فاقد چربی است. ماهی های چرب مانند ماهی سالمون، سرشار از اسیدهای چرب امگا3 هستند که می توانند فشار خون را پایین بیاورند، التهاب را کاهش بدهند و حتی نقش موثری در کاهش تری گلیسرید برعهده بگیرند. به علاوه، ماهی قزل آلا حاوی ویتامین D است که می تواند فشار خون را پایین بیاورد.درمان فشار خون با رژیم درمانی
دانه های خام و غیرنمک سود سرشار از پتاسیم، منیزیم و املاح مهم دیگری هستند که همگی به عنوان کاهش دهنده فشار خون شناخته می شوند. یک فنجان از تخمه آفتابگردان خام، تخمه کدو تنبل یا تخمه کدو می تواند میان وعده مناسب و موثری برای کاهش فشار خون باشد.
تحقیقات علمی نشان می دهند سیر می تواند میزان اکسیدنیتریک را در بدن بالا ببرد و از همین راه به کاهش فشار خون کمک کند. اکسیدنیتریک، عروق خونی را منبسط می کند و در نتیجه فشار خون را پایین می آورد. گیاهان و ادویه های خاص نیز می توانند جایگزین مناسبی برای نمک در رژیم غذایی باشند و آثار مثبتی به جا بگذارند. ریحان، دارچین، آویشن و رزماری، چند مورد از بهترین این موارد هستند.
مصرف پسته خام، یکی از ترفندهای مناسب برای کاهش فشار خون است زیرا این مغزهای خام، مقاومت عروق محیطی و ضربان قلب را کاهش می دهند. تحقیقات نشان داده اند اضافه کردن یک وعده مصرفی از پسته خام (حدودا 30 گرم) به رژیم غذایی روزانه، فشار خون را کاهش می دهد.
درمان فشار خون با رژیم درمانی بی نظیر بدونه دارو : درمان فشار خون با رژیم درمانی بی نظیر بدونه دارو
: درمان فشار خون با رژیم درمانی بی نظیر بدونه دارو
درمان فشار خون با رژیم درمانی
خیارشور در گروه مواد غذایی کم کالری قرار می گیرد، اما حاوی مقدار زیادی سدیم است. یک خیارشور متوسط (حدودا 12 سانتی متری) می تواند 570 میلی گرم سدیم وارد بدن کند، در حالی که ما در طول روز فقط مجاز به مصرف 2300 میلی گرم سدیم هستیم.
با اینکه بعضی از رستوران ها از روغن فاقد چربی ترانس برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده می کنند، این قاعده هنوز هم همگانی نشده است. بنابراین، سیب زمینی سرخ کرده هنوز هم مقدار زیادی سدیم و چربی وارد بدن می کند. هر وعده مصرفی متوسط از سیب زمینی سرخ کرده حاوی 19 گرم چربی و 270 میلی گرم سدیم است.
فرآورده های گوشتی عمدتا از چربی تشکیل شده اند. 3 تکه کالباس حاوی 5/4 گرم چربی و 270 میلی گرم سدیم است. البته کالباس بوقلمون، سدیم کمتری دارد. با این حال، استفاده از این محصولات هرگز نباید به رویه عادی در برنامه غذایی روزانه تبدیل شود.درمان فشار خون با رژیم درمانی
کره گیاهی لزوما بد و مضر نیست، اما فقط در صورتی که انواع فاقد چربی ترانس را انتخاب کنید. بنابراین، هنگام خرید کره گیاهی حتما برچسب آن را با دقت بخوانید. پرهیز از چربی های ترانس، یکی از ضرورت های رژیم غذایی برای مبتلایان به فشار خون بالاست.
استفاده از مواد غذایی دارای کالری و قند بیش از حد، در نهایت باعث افزایش وزن شما می شود. چاقی، عامل تعیین کننده مهمی در ابتلا به بیماری فشار خون بالاست. متاسفانه، بخش زیادی از قندهای اضافی در بدن به صورت چربی ذخیره می شود و فرد را با افزایش وزن یا مرض چاقی مواجه می کند. این روند نتیجه ای ندارد، جز افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان. مصرف قند، خصوصا در افراد دارای اضافه وزن، فشار خون را بالا می برد.
برنامه غذایی سالم باید شامل مقدار کمی از چربی های اشباع یا ترانس باشد و حتی بعضی از افراد اصلا نباید از این چربی ها در رژیم غذایی شان استفاده کنند. مواد غذایی چرب هم برای قلب و هم برای رگ های خونی مضر ه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید