مسیر سبز
مسیر سبز

دریافت سیگنال‌ از هواپیمای ناپدید شده مالزی خبرگزاری فارس:

دریافت سیگنال‌ از هواپیمای ناپدید شده مالزی
خبرگزاری فارس:  مقام‌های استرالیایی می‌گویند سیگنال‌های بیشتری دریافت کرده‌اند که گمان می‌رود از جعبه سیاه هواپیمای گم‌شده پرواز 370 خطوط هوایی مالزی باشد.

مدیر هماهنگی گروهی که برای یافتن اثری از هواپیمای گم‌شده پرواز 370 تلاش می‌کنند، سیگنال‌های بیشتری دریافت کرده‌اند که می‌تواند از جعبه سیاه این هواپیما باشد.

این مقام استرالیایی اعلام کرده است که گروه جست‌وجو، برای سومین بار سیگنال‌هایی را ردگیری کرده است که احتمالا از هواپیمای گم‌شده است.

پیش از این در بعداز ظهر و شام‌گاه سه‌شنبه این سیگنال‌های ردیابی شده بود.

به گفته او، تلاش برای یافتن محل دقیق‌تر این هواپیما ادامه دارد و پس از آن یک زیردریایی به عمق اقیانوس هند فرستاده می‌شود تا به دنبال لاشه هواپیمای گم‌شده بگردد.

مدیر هماهنگی گروه جست‌وجو گفته است: ما داریم محدوده درستی را می‌گردیم. ولی قبل از آن که تایید کنیم این‌جا آرامگاه این هواپیماست، باید لاشه آن را مشاهده کنیم.

این رد گیر به عمق اقیانوس فرستاده شده تا سیگنالی از هواپیمای گم‌شده بگیرد

پرواز 370 خطوط هوایی مالزی با 239 مسافر یک ماه پیش در چهار مارس ناپدید شد.

این هواپیما از کوآلالامپور عازم پکن بود که ارتباطش را با برج‌های کنترل هوایی از دست داد.

مالزی می‌گوید بر اساس اطلاعات راداری، معتقد اند که این هواپیما در نهایت از جنوب اقیانوس هند سر در آورده است که هزاران کیلومتر با مسیر پروازی‌اش فاصله دارد.

گروه جست‌وجوگران به نام «سپر اقیانوس، یک رد گیر به عمق اقیانوس فرستاده‌اند که به دنبال کشتی آنان کشیده می‌شود و در پی سیگنال‌هایی است که احتمال دارد از جعبه سیاه هواپیما دریافت شود.

علیرغم همه این تلاشها هنوز مشخص نیست که این سیگنالها از جعبه سیاه هواپیما باشد. یک فرمانده ناو دریایی آمریکا که در عملیات جست‌وجو شرکت دارد گفته است که سیگنالهای دریافتی هماهنگ با پالسهای ارسالی از چراغ دریایی و یا دستگاههای دیگر نیز می‌تواند باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید