هر روز!
هر روز!

در هوای سرد بدوید تا لاغر شوید در هوای سرد

در هوای سرد بدوید تا لاغر شوید در هوای سرد

در هوای سرد بدوید تا لاغر شوید
در هوای سرد بدوید تا لاغر شوید
در هوای سرد بدوید تا لاغر شوید : در هوای سرد بدوید تا لاغر شوید
: در هوای سرد بدوید تا لاغر شوید
به گزارش : نکاتی برای دویدن در فصل زمستان
اختصاصی :
ورزش کردن در هوای سرد کار بسیار سختی است اما تحقیقات نشان از آن دارد که دویدن در هوای سرد برای تناسب اندام و چربی سوزی بسیار مفیدتر از دویدن در هوای معمولی است . ماندن در هوای سرد سبب می شود بدن برای تامین کالری از چربی های سفید استفاده کند .
در ادامه درباره ورزش در هوای سرد توصیه هایی ارائه می دهیم :
در مسابقات ورزشی شرکت کنید
برای بالا بردن انگیزه ورزش نیاز به هدف و برنامه ریزی دارید . در این باره پیشنهاد می شود در مسابقات شرکت کنید ، اگر این پیشنهاد برای شما مناسب نیست می توانید به صورت دسته جمعی برای ورزش کردن برنامه ریزی داشته باشید .
بدن تان را خوب گرم کنید
باید با سرعت کم بدوید تا بدن تان گرم شود . حتی بهتر است فعالیت هایی برای گرم کردن بدن تان انجام دهید تا عضلات تان سرد نباشند . برای گرم کردن بدن وزنه هایی مانند لانژ ، چرخش پا و لگن مناسب است .
لباس های مناسب انتخاب کنید
با پوشیدن لباس ورزشی گرم و مناسب انگیزه خود را برای دویدن در فضای آزاد بالا ببرید . در فصل زمستان یک تی شرت آستین بلند ، شلوار بلند ، کلاه و جوراب گرم بپوشید . باید لباس هایی بپوشید که در هوای تیره دیده شوید .
هر نیم ساعت آب بنوشید
برای دویدن طولانی مدت باید رطوبت بدن تان را تامین کنید . معمولا وقتی عرق نمی کنید احساس نیازی به آب نخواهید داشت . اما لازم است بدانید بدن تان عرق می کند و عرق سریع تبخیر می شود . پس باید هر 30 تا 40 دقیقه آب بنوشید .
گام هایتان را کوتاه بردارید
در هوای سرد با گام های کوتاه تر راه بروید . با این کار از عضلات بالا تنه و لگن استفاده بیشتری می شود .

متناسب با دمای هوا بدوید !
اگر هوا خیلی سرد است با سرعت متعادل دوی طولانی مدت داشته باشید . وقتی بدن تان خیلی گرم نیست نباید دوی سرعت نداشته باشید .
ریسک کنید
در هوای سرد گاهی باید در خانه ورزش کنید . وقتی هوا برفی باشد یا دید خوبی وجود ندارد ، در خانه بمانید . پس خطر را در نظر بگیرید و وقتی احتمال لیز خوردن و آسیب دیدگی وجود دارد از خانه بیرون نروید .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید