مسیر سبز
مسیر سبز

دستمزد فريبرز عرب‌نيا در «مختارنامه» فريبرز عرب‌نيا در واكنش به

دستمزد فريبرز عرب‌نيا در «مختارنامه» 
 فريبرز عرب‌نيا در واكنش به

دستمزد فريبرز عرب‌نيا در «مختارنامه»
فريبرز عرب‌نيا در واكنش به صحبت‌هايي كه نسبت به رقم دستمزدش در سريال «مختارنامه» مطرح شده بود، گفت: به طور متوسط ماهي 10 ميليون تومان براي بازي در سريال «مختارنامه» دريافت كرده‌ام.اين بازيگر كه در برنامه تلويزيوني «هفت» حاضر شده بود، ادامه داد: در مورد دستمزد بازيگران بحث‌هاي زيادي مطرح مي‌شود؛ به عنوان مثال در مورد دستمزدي كه من براي بازي در سريال «مختارنامه» در طول سال‌هاي گذشته دريافت كرده‌ام نيز حرف‌هاي زيادي زده شده است. كاملا شفاف اعلام مي‌كنم كه براي بازي در «مختارنامه» به طور متوسط ماهي 10 ميليون تومان و در طول اين سريال 600 ميليون تومان به عنوان دستمزد دريافت كرده‌ام. وي افزود: البته چنين رقمي در حال حاضر دستمزد يك فصل يك مربي فوتبال است.

عرب نيا با بيان اينكه «در طول بازي در «مختارنامه» دو بار مرگ را جلوي چشمانم ديده‌ام»، تصريح كرد: به نظرم وقتي كه بخواهم فيلم‌هاي مبتذل بازي نكنم بايد از پروژه‌هايي تامين شوم و اين منطقي است.

عرب‌نيا در گفت‌وگويي كه «پيش از پخش مختارنامه» با ايسنا داشته، نيز در پاسخ به اين كه نقش مختار برايش چقدر به لحاظ مالي و معنوي ارزش داشت كه قبول كرد چندين سال از عمرش را صرف آن كند؟ گفته است: در مورد مالي به جرأت مي‌گويم كه بازيگر توانا و صاحب سبك هميشه در ايران ضرر مي‌كند؛ در اين باره شك نكنيد. وي افزوده است: بازيگر تواناي صاحب سبك و دانش آموخته همواره در سيستم سينما و تلويزيون ايران در حال ضرر مالي و جاني است.

عرب نيا درباره ارزش‌هاي معنوي بازي در سريال «مختارنامه» و همكاري با كارگرداني چون داوود ميرباقري و جمعي از عوامل حرفه‌يي اين سريال نيز خاطرنشان كرده است: از حيث ارزش هاي كار، براي من به عنوان يك بازيگر همواره مجموعه‌اي از فاكتور‌ها در انتخاب دخيل هستند كه پيش از هر مقوله‌اي، كارگردان و فيلمنامه قرار مي‌گيرد و بعد از آن جمع همكاران است كه باعث مي‌شود ببينم پيش‌بيني ما نسبت به آينده كار آيا مثبت است يا خير.

فريبرز عرب‌ نيا طي شش سالي كه ساخت «مختارنامه» به طول انجاميد، به ندرت در فيلمي حاضر شد كه خودش از آن به عنوان «يك خودكشي حرفه‌يي» ياد كرده است. او معتقد است: در چنين شرايطي يك بازيگر حرفه‌يي همواره‌ به لحاظ مالي ضرر مي‌كند.

با اين حال عرب نيا خوشحال است كه سيستم غيرقابل پيش بيني فيلمسازي در ايران سال هايي كه او صرف اين سريال كرده بود را به هدر نداد و در گفت‌وگوهايي كه در مقاطع مختلف ساخت سريال مختارنامه داشت بارها اعلام كرد كه احساس مي‌كند از اين انتخاب (بازي در سريال داوود ميرباقري) راضي است.

منبع : ایسنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید