هر روز!
هر روز!

دسر ژلاتینه طالبی - انواع مربا دسر ژلاتینه طالبی :

دسر ژلاتینه طالبی - انواع مربا دسر ژلاتینه طالبی :

دسر ژلاتینه طالبی - انواع مربا
دسر ژلاتینه طالبی : دسر ژلاتینه طالبی
: دسر ژلاتینه طالبی
دسر ژلاتینه طالبی دسر طالبی : یک خوشمزه  تابستانی براى تهیه این دسر به یک کیک اسفنجی ٢ تخم مرغى نیاز داریم و یک قالب کمربندى ٢٢ سانت که فقط کاغذ روغنى انداخته ایم.
به گزارش : نکته: به جاى کیک مى توانید از ٢٥٠ گرم بیسکویت پودر شده مخلوط با ١٠٠ گرم کره ذوب شده براى کف قالب استفاده کنید.
طرز تهیه کیک : دو عدد تخم مرغ را با کمى وانیل مقدارى بزنید،٥٠ گرم شکر را کم کم اضافه و مرتب با همزن برقى زده تا کرمى شود.٦٠ گرم آرد و١/٤ ق چ بکینگ پودر الک شده را در سه مرحله به مواد اضافه،با لیسک بصورت دورانى هم زده در قالب ریخته ومایه کیک را به دیواره ى قالب هدایت کنید تا دیواره کیک از قالب جدا نشه وپف کیک یک دست بشه ، داخل فر گرم ١٨٠ درجه به مدت ٢٠ تا ٢٥ دقیقه قرار دهید. بعد از اطمینان از پخت کیک بگذارید خنک شود. طرز تهیه دسر: در این فاصله ١/٥ بسته ژله طالبى را با ٣/٤ لیوان آبجوش بصورت بن مارى کاملاًحل کنید و اجازه بدید کاملاً خنک شود. ٣ پیمانه پوره طالبى نیاز داریم آماده کنید وکنار بگذارید. یک بسته پنیر لبنه را با ٤ تا ٥ ق س شکر با همزن برقى چند دقیقه بزنید. ،ژله خنک و پوره را اضافه و همه مواد را با هم مخلوط تا یکدست شود٣٥٠ گرم خامه قنادى زده شده را اضافه و با لیسک به مواد اضافه کنید. (به جاى لبنه میتونید از خامه اى یا ماسکار پونه استفاده کنید). مایه دسر را روى کیک ریخته ونیم ساعت در یخچال قرار دهید تا کمى خودش را بگیرد،در این فاصله ١/٢ پودر ژله طالبى را در ٣/٤ پ آب جوش حل کرده و بگذارید خنک شود. دسر که کمى خودش را گرفت از یخچال خارج کرده ، اسکوپهاى طالبى را روى آن قرار داده و ژله خنک شده را روى آن بریزید.مجدداً به مدت ٤ ساعت آنرا در یخچال قرار داده تا کاملاً ببندد. بعد از این مدت دسر را بیرون آورده با چاقو دور آنرا از قالب جدا ، کمربند را باز، دسر را به ظرف سرو منتقل و با خامه زده شده و مغز پسته تزئینش کنیداز گالری دوست عزیز : @m_mahani
از : https://www.instagram.com/sofrehkhune/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید