مسیر سبز
مسیر سبز

دفاع بهبهانی از میراث ‌احمدی‌نژاد حمید بهبهانی در مورد

دفاع بهبهانی از میراث ‌احمدی‌نژاد 
 حمید بهبهانی در مورد

دفاع بهبهانی از میراث ‌احمدی‌نژاد
حمید بهبهانی در مورد حذف برخی دوربرگردانهای پایتخت گفت: دوربرگردانهای قدیمی هیچ مشکلی ندارند و سبب کاهش 40 درصدی ترافیک شده‌اند اما دوربرگردانهایی که در زمان مدیریت جدید شهرداری توسط کار نابلدها ساخته شده اند باید حذف شوند.

حذف دوربرگردان ها در پایتخت که  بیست روز پیش توسط معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران مطرح شد بازتابهای فراوانی داشت. از موضع گیری دبیر شورای عالی ترافیک که در واکنش به این اقدام پیشنهاد حذف تونل توحید را داد تا اعضای شورای شهر تهران که خواستار اصلاح سخنان معاون شهردار شدند.

هر چند جعفر تشکری هاشمی در جلسه شورا اعلام کرد: حذف تمام دوربرگردان ها منظور وی نبوده است اما در مصاحبه اش در یکی از روزنام های صبح تاکید کرد تا آخرین دوربرگردان تهران حذف می شود.

با حمید بهبهانی وزیر راه سابق و معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در زمان مدیریت احمدی نژاد که گفته می شود طرح احداث دوربرگردانها  ابتکار وی بوده به گفتگو نشسته ایم. او از میراثی که برای شهر تهران گذاشته است دفاع می کند.

برخی معتقدند احداث دوربرگردان ها در شهر تهران طرحی غیرعلمی بوده و منجر به بروز حوادث رانندگی در سطح شهر شده است نظر شما در این رابطه چیست؟
- حمید بهبهانی: این موضوع شبیه این است که کسی را کشته باشند و آن وقت بپرسیم چرا کشتید؟ من به تازگی در این رابطه با آقای بیادی صحبت کردم. وی گفت برخی خارج از مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک این مباحث را مطرح می کنند و قصد شکرآب کردن رابطه شهرداری و دولت را دارند.

* موافقان حذف دوربرگردان ها می گویند تنها در ایران از دور برگردانها استفاده می شود؟
- بله ایران اولین کشوری است که طرح دوربرگردان ها را مطرح کرده است  چرا ما نباید اولین باشیم. همیشه کشورهای دیگر پیشرو بوده اند و یکبار هم ایران پیشرو بوده است. یک بار هم ما طرح هایمان را بسته بندی کنیم و برای سایر کشورها بفرستیم. من خودم به درخواست فرانسه برای توضیح این طرح به این کشور سفر کردم و در خصوص دوربرگردان ها توضیح دادم. در خصوص دوربرگردان ها 20 مقاله علمی منتشر شده است و کاملا مستند و علمی است. همچنین برای اجرای این طرح پژوهش های زیادی انجام شده اما مردم بهترین پژوهش هستند و رفع مشکل ترافیک را با وجود این دوربرگردان ها حس کرده اند. البته در آن مقطع زمانی بین 30 تا 40 درصد مشکل ترافیک تهران با دوربرگردان ها حل شد.

* در آخرین جلسه شورای شهر مطرح شد که برخی از دوربرگردان ها که حادثه خیز هستند حذف می شود. مگر مطالعه ای در خصوص جانمایی این دوربرگردان ها انجام نشده که اکنون مسئولان شهری در صدد  حذفشان هستند؟
- بله برخی از این دوربرگردان ها غیراستاندارد است وانهم دوربرگردان هایی که در دوره کنونی مدیریت شهرداری ساخته شده است. در این دوره تعداد زیادی دوربرگردان ساخته شد که بخشی مربوط به متخصصان قدیم است که استاندارد و اصولی است اما زمانی که تازه کارها و کار نابلدها آمدند این دوربرگردان ها به صورت غیراستاندارد ساخته شد. در حال حاضر در تمام شهرهای مازندران این دوربرگردان ها در حال ساخته شدن است.

*خذف این دوربرگردان ها را علمی می دانید؟
- بیشتر این خذف ها به دلیل احداث خطوط BRT است.

* دبیر شورای عالی ترافیک ماهیت حذف دوربرگردان ها را سیاسی می داند، شما این موضوع را قبول دارید ؟
- شما بهتر می دانید. کار ما کار گل است. به ماهیت حرف ها توجهی نمی کنیم.

*خانم احمدی نژاد هم در اظهار نظری اعلام کردند چون این طرح در زمان شهردار بودن رئیس جمهور بوده است ماهیتی سیاسی دارد؟
- همین طور است، دقیقا خانم احمدی نژاد درست می گویند. مطرح کردن این موضوع ریشه در موضوعات سیاسی دارد.

منبع: تابناک
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید