هر روز!
هر روز!

دله الی می تواند رکورد نیمار را بشکند دله الی

دله الی می تواند رکورد نیمار را بشکند دله الی

دله الی می تواند رکورد نیمار را بشکند
دله الی می تواند رکورد نیمار را بشکند : دله الی می تواند رکورد نیمار را بشکند
: دله الی می تواند رکورد نیمار را بشکند
به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان رافائل پولی، رئیس بخش فوتبال «مرکز بین المللی مطالعات ورزش»(CIES)، معتقد است «دله الی» ستاره 21 ساله تاتنهام و تیم ملی انگلیس می تواند رکورد 220 میلیون نیمار در بازار نقل و انتقالات را بشکند و به گران ترین بازیکن تاریخ تبدیل شود.
به گزارش : این موسسه که مقر آن در سوئیس است ماه ژوئن با انتشار تحقیقی ارزش نیمار را 210. 7 میلیون یورو، اندکی کمتر از مبلغی که پاری سن ژرمن برای فسخ قرارداد او به بارسا پرداخت، تخمین زد. این مرکز مطالعاتی دله الی و هری کین را در رتبه های بعدی قرار داد و حالا «پولی» معتقد است اگر چنین بازیکنانی به روند خوب خود ادامه دهند عمر رکورد نیمار کوتاه خواهد بود.
پولی گفت: به طور بالقوه رکورد انتقال نیمار به پاری سن ژرمن ممکن است سال آینده شکسته شود.
بازیکنی مانند دله الی اگر همراه با تاتنهام لیگ برتر خوبی را پشت سر بگذارد، در لیگ قهرمانان عملکرد مناسبی از خود نشان دهد و همراه با تیم ملی انگلیس در جام جهانی موفق باشد، آن وقت تعجب نخواهم کرد که او با رقمی بیش از نیمار به تیمی دیگر منتقل شود. چنین نکته ای به خودی خود باعث نمی شود که بگوییم در بازار تورم وجود دارد، زیرا قیمت بازیکن به عملکردش وابسته است. مرکز مطالعاتی ورزش، در تازه ترین گزارش خود دله الی را182. 6 میلیون یورو ارزش گذاری کرد، اندکی کمتر از ارزش 184 میلیون یورویی لیونل مسی. پولی افزود: فکر می کنم انتقال نیمار بیشترین میزان تورم اقتصادی را در بین نقل و انتقالات اخیر نداشت. شاهد نقل و انتقال بازیکنان دیگری مثل کیلیان ام باپه، عثمان دمبله و بنجامین مندی بودیم که بیش از انتقال نیمار، نشان دهنده تورم در بازار بودند. قیمت بالا به تنهایی به معنای تورم زیاد نیست، بلکه به ویژگی های بازیکنان وابسته است. شگفتی انتقال نیمار، قیمت وی نبود؛ بلکه پذیرش تغییر تیمش بود، زیرا در نگاه اول او وضعیت بسیار مناسبی در بارسلونا داشت.
با وجود تورم فعلی در بازار، این امکان وجود دارد که در هر تابستان انتقالی 200 میلیون یورویی داشته باشیم، اما به آن معنی نیست که لزوما چنین چیزی اتفاق خواهد افتاد. تنها بازیکنان معدودی هستند که تا به این اندازه قیمت دارند و به وقوع پیوستن چنین انتقال هایی بستگی به این دارد که این بازیکنان راضی به انتقال بشوند یا در تیم های خود باقی بمانند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید