هر روز!
هر روز!

دماغ بزرگتر برای سلامت بدن بهتر است : دماغ بزرگتر

دماغ بزرگتر برای سلامت بدن بهتر است : دماغ بزرگتر

دماغ بزرگتر برای سلامت بدن بهتر است
: دماغ بزرگتر برای سلامت بدن بهتر است
: کارشناسان پس از سال ها تحقیق و جستجو به این نتیجه رسیده اند که هرچه دماغ انسان بزرگتر باشد افراد کمتر دچار بیماری های تنفسی مانند سرماخوردگی می شوند. به اعتقاد اغلب افراد بینی کوچک یکی از مهم ترین شاخص های زیبایی چهره به شمار می رود. به همین دلیل است که جراحی زیبایی بینی در میان جوانان بسیار پرطرفدار است.
 
به گزارش : اما مطالعات محققان آمریکایی نشان می دهد که بینی بزرگ موجب محافظت در برابر بیماری های مختلف از جمله سرماخوردگی می شود. در این بررسی مشخص شد که هر چه بینی و لب ها بزرگ تر باشند، ذرات معلق، گرد و غبار و باکتری های کمتری وارد بدن می شوند.
 
برای انجام این تحقیق، پژوهشگران دو بینی مصنوعی ساختند که یکی از آن ها 2.3 برابر از دیگری بزرگ تر بود. این دو بینی روی دو صورت مصنوعی قرار گرفت و دو لب مصنوعی با شکل ها و اندازه های متفاوت نیز بر روی این صورت ها آزمایش شد. نتایج نشان داد در بینی های بزرگ تر به مراتب ذرات معلق کمتری وارد مسیر تنفسی می شوند. این نتیجه در مورد لب های بزرگ تر نیز صادق بود.
 
سرپرست این گروه تحقیقاتی معتقد است: بینی بزرگ تر خطر ورود عفونت به بدن را کاهش داده و همچنین میزان آلودگی هوای وارد شده به بدن را نیز کمتر می کند.
 
 

 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید