بررسی خودرو
بررسی خودرو

ده شاسی‌بلند برتر سال در چندین سال اخیر شاسی‌بلندها طرفداران

ده شاسی‌بلند برتر سال 
 در چندین سال اخیر شاسی‌بلندها طرفداران

ده شاسی‌بلند برتر سال
در چندین سال اخیر شاسی‌بلندها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده‌اند طوریکه حتی بعضی شرکت‌هایی مانند بنتلی و یا لامبورگینی را نیز مجاب به اضافه کردن یک شاسی‌بلند به سبد محصولات خود کرده است.
حال وبسایت معروف CarBuyer اقدام به معرفی 10 شاسی‌بلند برتر کرده که می‌خواهیم هر کدام از آن‌ها را به صورت مختصری معرفی کنیم. قبل از شروع معرفی این 10 شاسی‌بلند باید گفت که این خودروها در بازار آزاد و پررقابت انگلستان انتخاب شده‌اند که نشان‌دهنده جنگ سختی است که هر کدام از آن‌ها برای کسب این رتبه‌ها داشته‌اند و شایستگی حقیقی هر کدام در این لیست می‌باشد.

شاید جای تعجب نباشد که در صدر این لیست نیسان قشقایی با کمال شایستگی جای گرفته است. خودرویی که نسل دوم آن تغییرات گسترده‌ای را به خود دیده است و از نظر طراحی و کیفیت نیسان توانسته قدرت خود را به رخ حریفان بکشد و از 5 امتیاز ممکن توانسته 4.8 امتیاز کسب کند. قیمت این خودرو در مدل پایه حدود 17.5 هزار پوند است و در کامل‌ترین مدل‌ها قیمت آن نزدیک به 28 هزار پوند نیز می‌رسد.

در مکان دوم داچیا داستر قرار دارد که در ایران با نام رنو داستر توسط نگین‌خودرو عرضه شده و مطمئن باشید که تبدیل به یکی از موفق‌ترین خودروهای وارداتی خواهد شد. داچیا داستر ممکن است از نظر لیست امکانات و تجهیزات زرق و برق خودروهای کره‌ای و یا چینی را نداشته باشد اما با قیمتی فوق‌العاده رقابتی توانسته یک شاسی‌بلند اروپایی را عرضه کند که باید گفت کارت برنده داستر همین قیمت آن است. از نظر طراحی و کابین شاید داستر کمی بی‌روح باشد ولی در مدل‌های 2015 چهره آن کمی بهتر شده است. از دیگر نکات منفی داستر باید به کسب 3 ستاره از تست یورو NCAP اشاره کرد که نشان‌دهنده امنیت نه چندان مناسب آن نسبت به رقبا است. رنو داستر توانسته از 5 امتیاز، 4.7 بگیرد و قیمت آن از 9.5 هزار پوند شروع و در نمونه‌های کامل به 15.5 هزار پوند می‌رسد.

در مکان سوم یک ژاپنی پر ادعا به نام مزدا CX-5 قرار دارد. خودرویی که چهره و امضای مزدا به خوبی روی آن نقش بسته است و مانند همیشه کیفیت ناب ژاپنی در آن نمایان است. مزدا CX-5 نه تنها از نظر پیشرانه بلکه از نظر مصرف سوخت نیز بسیار اقتصادی است و همانند همیشه هندلینگ خوب و کم نظیر مزدا در آن دیده می‌شود. مزدا CX-5 توانسته 4.6 امتیاز از 5 بگیرد و قیمت آن در مدل پایه از 21.5 هزار پوند شروع می‌شود و در مدل‌های کامل‌تر نزدیک به 30 هزار پوند می‌رسد.

در مقام چهارم یک بریتانیایی قرار دارد. رنج‌روور اسپرت که بر پایه رنج‌روور قرار گرفته اما قیمت آن 20 هزار پوند از آن ارزان‌تر است. با وجود اینکه رنج‌روور همیشه جزو خودروهای گران‌قیمت محسوب می‌شد اما طرفداران خاص خود را دارد و به عنوان یک شاسی‌بلند بزرگ و لوکس معروف است. رنج‌روور اسپرت نه تنها از تکنولوژی‌های بروز و مدرنی برخوردار است بلکه برخلاف اکثر خودروهای این لیست هفت نفره است و جزو شاسی‌بلند‌های بزرگ محسوب می‌شود. این خودرو توانسته 4.5 امتیاز بگیرد و قیمت آن از 60 هزار پوند شروع می‌شود و اگر بخواهید تمامی تجهیزات ممکن را روی آن داشته باشد باید بیش از 81 هزار پوند خرج کنید که رقم بسیار بالایی به نظر می‌رسد.

در رتبه پنجم اسکودا Yeti قرار دارد. برندی که در ایران آنچنان شناخته شده نیست و بسیاری آن را نمی‌شناسند اما در اروپا آن را به عنوان یک خودروی باکیفیت و مطمئن می‌شناسند. اسکودا Yeti از پیشرانه‌های فولکس‌واگن استفاده می‌کند که به اعتبار آن می‌افزاید. ردیف عقب صندلی‌های این خودرو می‌توانند به عقب و یا جلو تا شوند تا فضای باری برابر 1760 لیتر را برای استفاده ایجاد کنند. اسکودا Yeti توانسته همانند رنج‌روور اسپرت 4.5 امتیاز بگیرد ولی برخلاف آن قیمت مناسبی دارد و در مدل پایه قیمت آن برابر 16.6 هزار پوند است اما در گران‌ترین مدل‌ها قیمت آن به بیش از 27 هزار پوند نیز می‌رسد.

در رتبه ششم نیز یک بریتانیایی دیگر به نام رنج‌روور قرار دارد که یک خودروی بسیار بزرگ و لوکس است که نه تنها از نظر قیمت جزو گران‌ترین خودروهای این لیست ده‌تایی است بلکه از نظر تکنولوژی جزو برترین‌های آن محسوب می‌شود. رنج‌روور جدید نسبت به نسل گذشته بسیار سبک‌تر شده و به همان نسبت از نظر مصرف سوخت و شتاب بهتر از آن است. این خودرو توانسته 4.5 امتیاز را کسب کند و در مدل پایه قیمتی بیش از 71 هزار پوند دارد که آن را جزو شاسی‌بلندهای گران‌قیمت بازار قرار می‌دهد. البته خرید این خودرو با تمامی امکانات قابل نصب قیمتی بیش از 105 هزار پوند را لازم دارد.

در جایگاه هفتم خودرویی قرار دارد که شاید انتظار نمی‌رفت چنین خودرویی در این رتبه قرار بگیرد. سوزوکی SX4 S-Cross خودرویی با قیمت نیسان قشقایی است که از دیگر محصولات سوزوکی مانند Jimny و Vitara بسیاری از تکنولوژی‌ها و سیستم‌های مختلف را به ارث برده است. کیفیت هندلینگ آن یقینا به اندازه مزدا CX-5 و یا لندروور Freelander نیست اما از نظر امکانات و تجهیزات در سطح بسیار خوبی است و به عنوان یک خودروی خانواده مناسب به نظر می‌رسد. این خودرو توانسته 4.4 امتیاز بگیرد و قیمت آن از 15 هزار پوند شروع و در مدل‌های کامل به بیش از 23 هزار پوند می‌رسد.

یک انگلیسی دیگر در مقام هشتم قرار گرفته که به آفرود تمام عیار معروف است. لندروور Discovery 4 شاسی‌بلندی است که کابین آن بسیار جادار است و فضای نشستن برای هفت نفر وجود دارد. پیشرانه‌هایی که روی این خودرو نصب می‌شوند معمولا پرحجم و پرقدرت هستند و در مقابل نیز مصرف سوخت آن بسیار بالاتر از هم‌کلاسی‌های خود است. این خودرو توانسته 4.3 امتیاز بگیرد و قیمت آن از 40 هزار پوند شروع و در کامل‌ترین مدل‌ها به 65 هزار پوند نیز می‌رسد.

در مقام نهم یک نام‌آشنا قرار دارد. کره‌ای که طراح

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید