هر روز!
هر روز!

دیدبان حقوق بشر سیاسی کاری می کند : دیدبان حقوق

دیدبان حقوق بشر سیاسی کاری می کند : دیدبان حقوق

دیدبان حقوق بشر سیاسی کاری می کند
: دیدبان حقوق بشر سیاسی کاری می کند
: به گزارش بولتن نیوز، وزارت خارجه مصر در واکنش به گزارش‌های دیدبان حقوق بشر که در آن مقامات قاهره را به انجام شکنجه های سیستماتیک داخل زندان ها متهم کرده بود، واکنش نشان داد و گفت دیدبان حقوق بشر سیاسی کاری می کند.
به گزارش : احمد ابوزید، سخنگوی وزارت خارجه مصر در سخنانی گفت: گزارشی که صبح چهارشنبه از سوی دیدبان حقوق بشر صادر شد، دور جدیدی از حملات و تخریب‌های عامدانه از سوی این سازمان به حساب می آید که دستور کاری سیاسی داشته و رویکردی جانب دارانه به نفع کشورها و دولت هایی دارد که از آن حمایت مالی می کنند.
سخنگوی وزارت خارجه مصر در ادامه تصریح کرد: ما ادامه این تلاشهای ناامیدکننده را در گزارشی که طبیعت آن باید واقع گرایانه و به دور از سیاسی کاری باشد، محکوم می کنیم؛ اما این گزارش پا را فراتر از این گذاشته و تلاش کرده تا اوضاع حقوق بشر در مصر را به دوره پیش از انقلاب ژانویه (دوران مبارک) تشبیه کند. این مسأله ای است که با هرگونه قرائت منصفانه اوضاع در مصر تعارض دارد و نمایانگر نیت پنهان برای ایجاد تحریکات به انجام خشونت و بازی با احساسات است.
این سازمان در ادامه تصریح کرد: از سازمانی که ادعای دفاع از آزادی و حقوق بشر در جهان را دارد، تأسف آور است که روشی را در دستور کار قرار دهد که با این ارزش ها در تناقض است؛ چرا که این گزارش از تمامی وجوه پیشرفت در زمینه حقوق بشر در مصر در طی سالهای گذشته غفلت ورزیده است.
سخنگوی وزارت خارجه در پایان اعلام کرد شماری از مکانیسم های نظارتی برای بررسی شکایات در ارتباط با شکنجه و هرگونه نقض حقوق قانونی در قانون اساسی و قوانین مصر تدارک دیده شده است که در این موارد با استقلال و شفافیت، تحقیقات انجام می شود.
گفتنی است سازمان دیدبان حقوق بشر روز گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد شکنجه زندانیان سیاسی در مصر ممکن است «جنایت علیه بشریت» محسوب شود.
در گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر آمده است: پلیس و نیروهای امنیتی مصر در دوره عبد الفتاح سیسی (رئیس جمهور کنونی مصر) زندانیان سیاسی را به شکل سیستماتیک شکنجه می کنند که این جنایت علیه بشریت به حساب می آید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید