مسیر سبز
مسیر سبز

راز سكوت اميرحسين چيست؟ خودش

راز سكوت اميرحسين چيست؟ 
 
 
 
 
 
 خودش

راز سكوت اميرحسين چيست؟

خودش مي‌گويد شانس هيچ نقشي در اين اتفاق برايش نداشته و همچين بي‌زحمت بي‌زحمت هم به اينجا نرسيده؛ نخستين‌بار با بازي درخشان در فيلم «مريم مقدس» خودش را به سينماي ايران معرفي كرد و همين اتفاق كافي بود تا حسابي ديده شود و به قول خيلي‌ها «يك شبه، ره صد‌ساله را برود.» «شبنم قلي‌خاني» اين شب‌ها مهمان سفره‌هاي افطاري خانه‌هاي ماست؛ او بعد از بازي در سريال «پنجمين خورشيد» كه چند سال پيش در همين روزها از تلويزيون پخش مي‌شد، اين روزها با بازي در سريال «پنج كيلومتر تا بهشت»، دومين حضور خود در سريال‌هاي مناسبتي را تجربه مي‌كند و انگار از اين اتفاق بسيار خرسند به‌نظر مي‌رسد، زيرا معتقد است ماه رمضان، بهترين زمان براي بازيگراني است كه دوست دارند مطمئن  شوند  مردم كارشان را هر شب و سر زمان مشخصي مي‌بينند. ما پاي صحبت‌هاي بازيگر نقش «آيدا»ي سريال جديد عليرضا افخمي كه به جز بازيگري‌ دغدغه‌هاي ديگري نيز دارد، نشستيم و اگر شما هم دوست داريد بدانيد او در جديدترين گفت‌وگويش چه حرف‌هايي زده، راه دوري نرويد.


حال و هواي رمضان با تمام سال فرق مي‌كند

اگر بخواهم به‌عنوان يك بازيگر، ايام مناسبتي و مهم سال مانند عيد نوروز يا محرم را با روزهاي ماه مبارك رمضان از نظر بهتر بودن شرايط كاري مقايسه كنم، بايد بگويم در ايام عيد و محرم شما نمي‌تواني تشخيص دهي مردم دقيقا چه ساعتي در منزل هستند و مطمئن نيستي همه بتوانند سريالت را ببينند، چراكه مثلا در ايام عيد بسياري از خانواده‌ها به‌منظور ديد و بازديد منزل نيستند يا در ماه محرم خيلي از مردم براي عزاداري خاص آن روزها در مساجد و تكيه‌ها مشغول انجام فرايض ديني‌شان هستند، بنابراين مزيت ماه رمضان اين است كه اكثر مردم بعد از افطار در منزل و پاي تلويزيون‌هاي‌‌شان مي‌نشينند و شانس بيشتري براي ديده شدن شما وجود دارد. به همين دليل تصور مي‌كنم سريال‌هاي ماه رمضان به خاطر حال و هواي اين ماه و دورهم جمع شدن خانواده‌ها كنار يكديگر خيلي بيشتر از سريال‌هايي ديده مي‌شوند كه شايد حتي از نظر فيلم‌نامه‌اي و محتوايي بسيار قوي‌تر از سريال‌هاي اينچنيني باشند.


من هم مثل نيكي كريمي

اين‌كه خيلي‌ها مي‌گويند «شبنم قلي‌خاني» يك شبه با فيلم «مريم مقدس» چهره شد را تا حدودي قبول دارم اما سؤالم اين است كه مگر بسياري از بازيگران سينماي ايران چنين اتفاقي برايشان نيفتاده؟ مگر «نيكي كريمي» با فيلم «عروس» مشهور نشد؟ بعضي وقت‌ها كه با دوستان سينمايي‌ام صحبت مي‌كنيم، مي‌گويم اينكه من در نخستين كارم با فيلم «مريم مقدس» شناخته شدم، كارم را خيلي سخت‌تر از كساني كرده كه با نقش‌هاي كوتاه و كوچك فعاليت‌ سينمايي‌شان را شروع مي‌كنند و زياد ديده نمي‌شوند و پله‌پله بالا مي‌آيند، به اوج مي‌رسند و آن زمان از به اوج رسيدن‌ مسرور مي‌شوند اما من به‌واسطه نخستين كارم تقريبا به اوج رسيدم ولي خيلي سخت است به اوج برسي و بتواني خودت را در اوج نگه‌داري و حتي بالاتر بروي. اصلا هم قبول ندارم به خاطر شانس اين اتفاق برايم افتاده چون قبل از اينكه در «مريم مقدس» بازي كنم، دانشجوي رشته تئاتر بودم و نمايشي در تئاتر داشتم كه باعث شد براي اين فيلم انتخاب شوم، بنابراين بي‌زحمت هم به اين‌جا نرسيدم. از سوي ديگر وقتي بازيگري از همان ابتداي راه گامش را محكم برمي‌دارد و با يك كار قوي شروع مي‌كند، ديگر نمي‌تواند كارهايي را انتخاب كند كه فيلم‌نامه‌شان ضعيف است يا محتوايي ندارند، يكي از دلايلي كه اين روزها كمتر نقشي را قبول مي‌كنم، همين است كه دوست ندارم مثل خيلي‌ها در هر كاري حضور داشته باشم. اصلا دوست ندارم به هر دليل خودم را خسته كنم؛ دوست دارم علاوه بر كار، زماني را به مسافرت، تفريح، درس و تدريس اختصاص بدهم تا اينكه بخواهم مثل خيلي از دوستان بازيگر از اين كار به آن كار بروم و در هر فيلمي بازي كنم.


حسن‌هاي عليرضا افخمي و داريوش فرهنگ

«پنج كيلومتر تا بهشت» دومين همكاري من با آقاي عليرضا افخمي است؛ پيش از اين نيز در سريال «پنجمين خورشيد» با يكديگر همكاري كرده بوديم. ويژگي كه ايشان دارد، دقت و وسواس بسيارشان روي نقش و نوع بازي بازيگران‌شان است؛ شايد در مقام يك بازيگر در خيلي از سكانس‌ها و پلان‌ها دوست داشته باشي جور ديگري نقشت را بازي كني اما وقتي نتيجه كار را مي‌بيني، متوجه مي‌شوي نكاتي كه آقاي افخمي حين كار گوشزد كرده بسيار صحيح بوده و از اينكه به حرف‌هايش گوش كرده‌اي پشيمان نمي‌شوي. از طرفي سريال «پنج كيلومتر تا بهشت» نخستين تجربه همكاري من با آقاي «داريوش فرهنگ» بود كه بسيار از اين اتفاق خرسندم؛ از آن‌جا كه آقاي فرهنگ هم كارگردان هستند و هم بازيگري بسيار ماهر و توانا، نكات بسيار زيادي در كنارشان آموختم. وقتي بازيگر روبه‌رويي شما در ايفاي نقشش توانا و قوي باشد، خواه‌ناخواه روي بازي شما نيز تاثير بسيار مثبتي مي‌گذارد و شما نيز تمام تلاشت را مي‌كني كه بهترين باشي. در كارهاي گذشته‌ام نيز سابقه همكاري و بازي روبه‌روي اساتيد بزرگ سينماي ايران را داشته‌ام، مانند فيلم «مريم مقدس» كه با آقاي پورحسيني بازي كردم.
وقتي عليرضا افخمي خواب‌ تعبير مي‌كند!

مهدي سلوكي  بازيگر خوب و توانايي است و از اينكه در اين سريال با او كار كردم بسيار راضي هستم. كاراكتر او يعني «امير‌حسين» بر اثر يك اتفاق به كما مي‌رود و در 4-3 روزي كه در اين حالت به سر مي‌برد، يكسري اتفاقاتي برايش مي‌افتد كه من (آيدا) از اين اتفاقات باخبر مي‌‌شوم و..... فكر مي‌كنم داستان سريال از اين نظر كه به مسائل ماورايي و روح مي‌پردازد خيلي جديد نباشد اما عليرضا افخمي قبل از شروع كار يك تحقيق گسترده درباره مسائل خواب و ‌رويا انجام داده‌‌ و جالب اينكه آنقدر اطلاعات‌شان در اين زمينه‌ها بالاست كه هر كدام از عوامل گروه كه سوالي در اين زمينه‌ها دار

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید